1.4 turbo motor sesi

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.4 turbo motor sesi

benim araçtada park ederken özellikle ayağımı frenden çekip bıraktığımda tıslama sesi duyuyorum azda olsa.turbonun hava boşaltmasıyla ilgili olabilir mi?

omergokbulak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yerlikuyum.com

tomacco link' Alıntı:
benim araçtada park ederken özellikle ayağımı frenden çekip bıraktığımda tıslama sesi duyuyorum azda olsa.turbonun hava boşaltmasıyla ilgili olabilir mi?

o frenin sesi normal. için rahat olsun .

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tomacco link' Alıntı:

turboya hava dolacakki boşalsın, gazı yükleyecez ve bırakacaz işte o an boşaltacak. Servisler her önüne gelen sese turbonun boşaltması mı diyorlar anlamadım?

Sizin araç her frenden sonra mı yapıyor?
İlk çalışmada benimkide yapıyor cızlama tıslama gibi freni bas bırak yapınca. Bu ek, destek basıncın devreye girmesi olarak niteleniyor,normal. Ama aynı sesten mi bahsediyoruz bilemiyorum tabi.

omergokbulak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yerlikuyum.com

eketen link' Alıntı:
[quote author=tomacco link=topic=2541.msg57033#msg57033 date=1321388346]

turboya hava dolacakki boşalsın, gazı yükleyecez ve bırakacaz işte o an boşaltacak. Servisler her önüne gelen sese turbonun boşaltması mı diyorlar anlamadım?

Sizin araç her frenden sonra mı yapıyor?
İlk çalışmada benimkide yapıyor cızlama tıslama gibi freni bas bırak yapınca. Bu ek, destek basıncın devreye girmesi olarak niteleniyor,normal. Ama aynı sesten mi bahsediyoruz bilemiyorum tabi.
[/quote]

aynı ses bu sesten servise giden çok kişi varmış ben arabamı almaya gidince usta ban ilk bunu anlattı bu ses normal aklına kötü bi şey gelmesin dedi.

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mercedes 302 serisi otobüsler vardı onu gibi aynı tısss tısss. :)
park yaparken hafiften duyuluyor aracım otomatik frene basıp bırakınca.çokda önemli değil aracın yol tutuşunu ve emniyetini etkilemesin yeterli.kafama takmıyor sadece merak ettim.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

acaba bu ses düz viteslerde debriyaja basınca el frenini kendini salma sesi olabilirmi belki otomatiklerde de frene bağlıdır dediğim sesi emniyet kemeri takıncada duyabilirsiniz

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tomacco link' Alıntı:
mercedes 302 serisi otobüsler vardı onu gibi aynı tısss tısss. :)
park yaparken hafiften duyuluyor aracım otomatik frene basıp bırakınca.çokda önemli değil aracın yol tutuşunu ve emniyetini etkilemesin yeterli.kafama takmıyor sadece merak ettim.

Bu dediğiniz ek destek basıncın sesi, merak edilecek birşey değilmiş. Bizzat servisin söylemi.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

tomacco link' Alıntı:
thnxx
Ek destek basınç nedir?
araçlarımız elektronik destekli frenlere sahip,frene bastığınızda basma hızınıza ,basma basıncınıza ve frene bastığımız andaki yolun eğimine göre araç bilgisayarı fren basıncına destek gerektiğini hesaplarsa bir elektrik motoru fren basıncını arttırıyor ve daha sıkı fren yapmamızı sağlıyor,buda tısss veya dızzz tonunda ses duymamıza sebep oluyor.