1.4 turbo motor sesi

omergokbulak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yerlikuyum.com
Ynt: 1.4 turbo motor sesi

çok sağlıklı bi açıklama olmuş...  045thumbsup

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar benim motordan rölantide derin derin gelen har har sesini bugün serviste ustaya dinlettim. Kompressör olabilir bir bakalım dedi, akşam teslim almaya gittiğimde klima kondansatörünün arızalı olduğu ortaya çıkmış onu öğrendim. Siparişini verdiler 5 gün içinde gelir biz sizi çağıracağız dediler. Böylece sese boşuna kıllanmamışım o ortaya çıktı. Sizdende ses geliyorsa çökün servislere. (Ha tabii ben şanslıydım benim ses serviste ustaya da denk geldi. Biliyorsunuz usta için o an gelmeyen ses hiç gelmemiş sestir. ) (:)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

omergokbulak link' Alıntı:
  GM sana yanlış yapabilir mi hiç! :D :D

֜stlerine otururum alimallah. (:)

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
[quote author=tomacco link=topic=2541.msg57120#msg57120 date=1321419558]
thnxx
Ek destek basınç nedir?
araçlarımız elektronik destekli frenlere sahip,frene bastığınızda basma hızınıza ,basma basıncınıza ve frene bastığımız andaki yolun eğimine göre araç bilgisayarı fren basıncına destek gerektiğini hesaplarsa bir elektrik motoru fren basıncını arttırıyor ve daha sıkı fren yapmamızı sağlıyor,buda tısss veya dızzz tonunda ses duymamıza sebep oluyor.
[/quote]
thnxx
Güzel izah etmişsiniz.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Bu arada dün akşam sanırım ilk kez Turbo'nun sesini duydum veya dinlemeyi akıl ettim. Şimdi ben gencim ya arabaya her binişimde "Gençliğime yakışan azgın müzikler açıp CD 400'ümden CD 1400'lük ses çıkaracağım röhahaha" modunda olduğumdan hiç sessiz sakin araba kullanmamıştım 1 aydır. Dün 11den sonra kafam müzik kaldırmadı sakin sakin giderken sokak aralarında o da ne, böyle gaza hafif basıp 2000 devri geçtiğimde ayağımı gazdan çekince pufff ile pıfff arası bir ses geliyor sağ önden. Dedim ana bu Turbo'nun sesi herhalde, 3 dakikalık yolda herhalde 80-90 kere çıkarttırdım bu sesi, pek hoşuma gitti. (Ha bu Turbo sesi değilde arıza çıkartan birşeydiyse de büyük ihtimalle şu an yalama olmuş hatta müştemelatıyla iyonize olup evrim geçirmiştir) (Ya da Turbo'm Hırbo olmuştur 3 dakikada 100 kere ses çıkarttırmaktan) :)

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Bu arada dün akşam sanırım ilk kez Turbo'nun sesini duydum veya dinlemeyi akıl ettim. şimdi ben gencim ya arabaya her binişimde "Gençliğime yakışan azgın müzikler açıp CD 400'ümden CD 1400'lük ses çıkaracağım röhahaha" modunda olduğumdan hiç sessiz sakin araba kullanmamıştım 1 aydır. Dün 11den sonra kafam müzik kaldırmadı sakin sakin giderken sokak aralarında o da ne, böyle gaza hafif basıp 2000 devri geçtiğimde ayağımı gazdan çekince pufff ile pıfff arası bir ses geliyor sağ önden. Dedim ana bu Turbo'nun sesi herhalde, 3 dakikalık yolda herhalde 80-90 kere çıkarttırdım bu sesi, pek hoşuma gitti. (Ha bu Turbo sesi değilde arıza çıkartan birşeydiyse de büyük ihtimalle şu an yalama olmuş hatta müştemelatıyla iyonize olup evrim geçirmiştir) (Ya da Turbo'm Hırbo olmuştur 3 dakikada 100 kere ses çıkarttırmaktan) :)

ondan sonrada 18.9 yaktım dersin    general_Shame_on_you  :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
[quote author=GNSpower link=topic=2541.msg57910#msg57910 date=1321621161]
Bu arada dün akşam sanırım ilk kez Turbo'nun sesini duydum veya dinlemeyi akıl ettim. şimdi ben gencim ya arabaya her binişimde "Gençliğime yakışan azgın müzikler açıp CD 400'ümden CD 1400'lük ses çıkaracağım röhahaha" modunda olduğumdan hiç sessiz sakin araba kullanmamıştım 1 aydır. Dün 11den sonra kafam müzik kaldırmadı sakin sakin giderken sokak aralarında o da ne, böyle gaza hafif basıp 2000 devri geçtiğimde ayağımı gazdan çekince pufff ile pıfff arası bir ses geliyor sağ önden. Dedim ana bu Turbo'nun sesi herhalde, 3 dakikalık yolda herhalde 80-90 kere çıkarttırdım bu sesi, pek hoşuma gitti. (Ha bu Turbo sesi değilde arıza çıkartan birşeydiyse de büyük ihtimalle şu an yalama olmuş hatta müştemelatıyla iyonize olup evrim geçirmiştir) (Ya da Turbo'm Hırbo olmuştur 3 dakikada 100 kere ses çıkarttırmaktan) :)

ondan sonrada 18.9 yaktım dersin    general_Shame_on_you  :)
[/quote]

Yanan 18.9 olsun, Turbo olmasın.. (:) Ama eğer o ses Turbo sesiyse çok yumuşak böyle insana huzur veren çok tatlı bir ses. O sesi sevdim, o sese bağlandım, değişik duygular besledim o sese. (:)

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

o aslında cebinden uçan paracıklarının hışırtısı  deamonn

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Tüh be ben Turbo sesi sanıp hoşlanmıştım birde. Aldatılmışlığın sessizliği var şu an içimde. (:)