araç yalıtımı hk bilgi

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabayı 1 hafta yatırmak lazım şükrü..
sen arabayı en son kanat takıp uçuracaksın:D

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok abi o kadar abartmadik daha ama bazi gerekli seylere mudahale etmek gerekiyor ama degil mi.
Ben bu konuya aslinda GPS anteni olayina basladigimda girdim de parcalarin temini uzun suruyordu. Yani tavani soktum sonra aklima geldi arabayi 15 gun o sekillde tutamayinca bir sonraki yaza birakim yani bu yaz yaparim sokmek takmak kolay benim acimdan da. Malzemeleri sipais edecek yerde var.

Ama bir hafta az abi belki 10 unu gecer islem.

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
haklısın aslında bu tür çalışmalar çok ilgimi çekiyor elimdende gelir ama yakın değilsin yoksa yanına gelirdim..benzer işlemler için..

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar. aracın altına ziebart gıbı fırmalarda pütür kaplıyorlar. ve gerçekten işe yarıyor. nasıl işe yarıyor mesela pütür kaplı metal ıle aynı metalın kaplanmamış halı var. bır metal cısım ıle ıkısınınde metal kısmına vuruyorum. arkası putur kaplı olan nerdeyse ses çıkarmıyor bıle. hem o kaplamayı yapıp, hemde içerden bu uygulamaları yapsak heralde araba da ruzgar sesı gıren delikler var ise onlar dışında ses almaz bırdaha

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar. aracın altına ziebart gıbı fırmalarda pütür kaplıyorlar. ve gerçekten işe yarıyor. nasıl işe yarıyor mesela pütür kaplı metal ıle aynı metalın kaplanmamış halı var. bır metal cısım ıle ıkısınınde metal kısmına vuruyorum. arkası putur kaplı olan nerdeyse ses çıkarmıyor bıle. hem o kaplamayı yapıp, hemde içerden bu uygulamaları yapsak heralde araba da ruzgar sesı gıren delikler var ise onlar dışında ses almaz bırdaha

Evet puturu bende cok dusundum ama arabayi bir miktar agirlastirdigi ile ilgili bir kac sey okudum. Kimisi 20-30 kimiside uygulamanin buyuklugune ve puturun kalitesine gore arabayi 40-50 kg agirlastirdigini soyluyor.:confused:

Ama dediginiz mantikli geliyor. Ancak uygulama da putur camurluk iclerinde ve bagaj altiyla sinirli tutulup diger kisimlara iceriden bu tip bir uygulama cok daha faydali olur.:cool:

Birde bunlarin toplam maliyeti Ziebart ta putur islemi 400 TL gibi + iceriden uygulamayi siz bile yapsaniz sadece parca maliyeti ile 350 TL olur buda toplamda 700 TL ye gelir bir kere daha dusunmek gerekiyor.:(

yusufer55

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Pütür kaplama işnden çok fazla beklentiye girmemek gerek ben arabanın altını komple sayılabecek şekilde pütürle kaplattım mutlaka faydası olmuştur ama bunu desibel cinsinden ölçecek kulakta yok yani ama kaza yaptığı için içi tamamen sökülen vectra c yi görünce rahatlıkla söyleyebilirim ki %60 oranında taban ses vs. izolasyonu yapılmamıştı Adamlar d-smarttaki yenileme proğramında dynamatla arabayı tamamen izole ediyorlar bilginize sunulur.

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dynamat cok pahali bir uygulama ama kaliteli ayri bir sey. Gecende KOCTAS ta baktim ses yalitimi icin cok guzek ucuz malzemeler var.

GALERİCİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aytekin yeni bir projemi düşünüyorsun yoksa

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
benim araç van olduğu için arkalar daha boş hiç yalıtım yok ses sitemlerinde kabinlerin içine doldurdukları elyaf türü şeyle doldurup bi deniycem