araç yalıtımı hk bilgi

garanti401

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu konuyu açanlar neden üye degil halen? alt başlıklarda da banlanan var. cok mu eski konu?

bilgiler için teşekkürler birde..

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu açanlar sitede güzel paylaşım ypan kişlerdi neden gittiklerini bilmeiyoruz son msjları hep silinmiş.

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
btm bitüself fiyatlarını aldım 30cm eninde 10m uzunlugunda 45+kdv

ithali varmıs daha iyi yapışıyor dedi 43+kdv

60cm genişliginde 10m bitüself 87+kdv

10-15-20 liklerin fiyatını alamadım ama asagı yukarı dengeli bir fiyat değişimi var

tahminime göre

10 luk 16-17 +kdv 15 lik 24-24+kdv 20 lik 30-31+kdv

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu self servise tasıdıgınız için tesekkür ederim

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Merhabalar,
Bu ürünlerin yanıcılığını araştırdınız mı? Petrol bazlılar sanırsam, umarım kolay tutuşmuyorlardır?

kurshorse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uygulamayı yapan arkadaşlar kapı akustik yalıtım yaparken nasıl bi uygulama yaptınız fotoları varmı bide isimler çok karışık olmu link vererek neyi ne kadar alıp nerde kullancaz ben tam idrak edemdim kusura bakmayın terimlere biraz yabancıyım galiba

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bunu yazın yaptırıcam kime sorsam yazın sıcak havada yap diyorlar bir döşemeciden fiyatta aldım bu iş için özel folyoyla yapıcak 400 tl ama sonaxda yapıyormuş 350 mi neydi..

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uygulama yapan yok konuda asıl bilgi sahipleri malsef siteden uzaklaştı ben biraz arastırmaya devam ettim

araç yalıtımı 3 kattan olusmakta titreşim önleme ısı yalıtımı akustik yalıtım

benim kendi tercihim titreişim ve akustik zaten bi miktar ısı yalıtımı sagladıgı için

sadece 2 sini yapmak üstelik ısı yalıtım malzemesine egimli yüzeylerde sekil vermektende kurtulmayı planlıyorum.

bu işte ilk adım titreşimi kesmek bunun için ilk adım btm firmasının bitüself adlı ürünü

kendinden yapıskanlı ürünü heryerde kolayca bulabiliyoruz

daha sonra akustik yalıtım için thermaflex markasının bi kaç çeşit ürünü var onları kullanabilir.

ürünler tamamen yanmaz özelliklidir

yazın yapılması daha saglıklı yüzeye daha iyi yapışıp hava boşlugu bırakmıcayacaktır.

özel folyo denen ürünü bence tam bir ögrenin dısardan gelen sesi kesiyim derken müzik dinlerken ziizzt ziztt bi titreşim olusturan bi ürün olmasın

hoparlör takılırken ön söfr kapımın naylonu yırtıldı tekrar taktırmadım şmdi ne zman solumdan bi araba gecse sesini duyuyorum sagdan ses almıyor o kapının naylonu baya işe yarıyormus

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet bir davlumbazlara arka bagajın oraya yalıtım yapılıyor bu yol gürültüsünü alıyor

biri kapı içlerine yapılıyor bu ses sistemi yapanlar için

ibiride silme arabanın tabanı motor arkası bagaj kapılar her yeri yapıyor oda hem ses hem titreşim hem yol gürültüsü izalasyonu oluyor..

ben tamamen yol gürültüsü minumuma insin diye yapmak isitiyorum zaten yok az var sanırım ufak bir müdaheleyle hiç bir şey kalmaz..

ayrıca izalasyon konusu tek burda değil çok farklı konulardada tartışdık zaten..

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar birileri yapsa da örnek olsa bize, eskiden beri düşüncemiz ama uygulayamıyoruz örnek olmadığından... bir de arkadaşn dediği gibi kullanılan malzemelerin yanıcılığı iyi araştırılmalı. bir de 1-2 yıl sonra elinize dökülmemeli kullanılan malzeme.