araç yalıtımı hk bilgi

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dynamat cok pahali bir uygulama ama kaliteli ayri bir sey. Gecende KOCTAS ta baktim ses yalitimi icin cok guzek ucuz malzemeler var.

abi bugun bauhaus a gittim hiçbirşey bulamadım kaplama yapılabilecek. öncelikle "pütür" alıp aracın çamurluk içlerini komple kaplamayı dusunuyorum. bununla beraber kapı içlerine de bu tip bir kaplama düşüncem var ama malesef birşey bulamadım.. würth ün urununu buldum internette. 100X50 cm lik 2 adet plaka 110 lira. bu da çok pahalı geldi. cunku tahmınım bana bu setten 5 adet lazım. belki fazla. ticariden cevirme oldugu için alt döşemenin altı direk kaporta

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi bugun bauhaus a gittim hiçbirşey bulamadım kaplama yapılabilecek. öncelikle "pütür" alıp aracın çamurluk içlerini komple kaplamayı dusunuyorum. bununla beraber kapı içlerine de bu tip bir kaplama düşüncem var ama malesef birşey bulamadım.. würth ün urununu buldum internette. 100X50 cm lik 2 adet plaka 110 lira. bu da çok pahalı geldi. cunku tahmınım bana bu setten 5 adet lazım. belki fazla. ticariden cevirme oldugu için alt döşemenin altı direk kaporta

Evet anladım ama ben zaten koctasa baktıydım.:D Orada da yapışmalı değil sünger tipi izalasyon vardı. 29.99 TL bir plaka.

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam bende ondan gordum 6-7-10 mm likleri vardı. ama onları yapıştırmak cok zor olur ve yapıştırma anında esneklık kazandırmak zor olur. bize arkası stıckerlı bır urun lazım o zaman gayet guzel olabılır...

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende firmaya mail atıp fiyat alcam 60 cm eninde 10 metrelk ürün

kendim tavanı ve bagajı halledebilirim gibime geliyor. ısı yalıtımı düşünmüyorum.

bu malzeme ile aracı kaplayıp sekil vermesi en kolay akustik yalıtım için kaç mm lik kullanmalıyım. tavanda işler kolay gibide özellikle bagajda çamurluk üzerinde nasıl sekil vericegim:(

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.sener.com.tr/productDetail.asp?id=339

Link süper her türlü izalasyon malzemesi var. Ben thermaflex den firex i oneririm, üzerinede echopol yaptın mı tadından yenmez.:D

Aküstik Sünger (Climaphone-Thermaflex) - ECHOPOL = 10 ADET - 7,2 m2 = 67 TL

Climaphone-Thermaflex / Firex Yanmaz Akustik Köpük Firex 10 mm = 20 m2 = 73 TL

Ben bunları düşünüyorum. Yapıcam en yakın zamanda.

10mm firex kopuk bence cok kalın. 6mm kullanmakta fayda var. dıger urunun lınkını bulamadım. ayrıca 1X30 metre yazıyor fiyatı 3,26. bu mumkun değil herhalde, ayrıca bunlar yapışkansız urunler. nasıl yapıştıracaksınız. diger dynamat gıbı urunler esnetıp ısıtınca o sekılde kalıyor. bunu nasıl sabıtleyeceksınız. zor gıbı geldı bana

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10mm firex kopuk bence cok kalın. 6mm kullanmakta fayda var. dıger urunun lınkını bulamadım. ayrıca 1X30 metre yazıyor fiyatı 3,26. bu mumkun değil herhalde, ayrıca bunlar yapışkansız urunler. nasıl yapıştıracaksınız. diger dynamat gıbı urunler esnetıp ısıtınca o sekılde kalıyor. bunu nasıl sabıtleyeceksınız. zor gıbı geldı bana

Biz zor işlerin adamıyız. Dynamite diyosunda fiyattan haber ver önce. Bir plaka 200 dolar. Bunda 20 m2 urun 70 tl. Ayrıca yapıstırıcısı var. Firma ile konuşun secenekler var. Ayrıca kapı vs için çok kuvvetli yapıştırıcıya gerek yok. Cift taraflı bant veya özel yapıştırıcısı yeter gibi geliyor.

Bu arada orada yazan fiyatlar rulo için değil m2 veya m fiyatırdır. Yani 30m2 lik rulo için 30 X 3,99 TL verecen.:cool:

Bence olaya fiyat performans açısından bakmnak lazım.:)

bende firmaya mail atıp fiyat alcam 60 cm eninde 10 metrelk ürün

kendim tavanı ve bagajı halledebilirim gibime geliyor. ısı yalıtımı düşünmüyorum.

bu malzeme ile aracı kaplayıp sekil vermesi en kolay akustik yalıtım için kaç mm lik kullanmalıyım. tavanda işler kolay gibide özellikle bagajda çamurluk üzerinde nasıl sekil vericegim:(

6mm ile 10mm arası iyidir. Firmadan gelen cevapla ilgili bilgi vermeyi unutmayalım. Konuyu güncel tutulım lütfen. Ayrıca başka firmalar bulursanız burdan haber lütfen.

skaratas2

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Çok güzel bir konu ellerinize sağlık

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
firma maile cvp vermeyince bölge bayilerine ugradım

a0d7001d2d5392ca476c9c4c676d75e651af01f4007468b41cdf639896656174.jpg

bugun bu ürünü inceledim fotoda ince alimunyum folyo gibi duruyordu yakından bakınca dolgulu ve şekil alabilen bi ürün oldugunu gördüm

bölge bayisi olduklarından fiyat vermemiz dogru değil dedileer anlaşmalı oldugu satıcıların adresi verdi cumartesi günü fiyatları sizlerle olur
smile.gif

ayrıca fotodaki ürün incesi 60cm e kadr olan enleri mevcut

ahmet2002658

Kayıtlı Kullanıcı
80-Osmaniye
Siteyi ziyaret et
güzel paylaşım ellerinize sağlık