Aracım Pert oldu-Kasko şirketinin Önerdiği Teklif

mertyagiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar
Kısa bir süre önce Opel astra sedan 1.6 Enjoy 111 2011 model ile Kaza yaptım.
Kasko şirketi 15 gün sonra bana cevap vererek aracımın pert olduğunu ve 35.000 lira bir rakam önerdiler. Ama Kaskomda aracın değeri 41.000 ayrıca lpg de 1,500 lira olmak üzere 42.500 lira gözüküyor.

Değerli opelim net üyerinin fikrini almak istedim. Sizce bu fiyatı kabul etmelimiyim. Aracı aldığımda kampanyadan anahtar teslim fiyatı 38 ile 42 bin arası idi yıl sonu na doğru fiyatlar inince bende lpg dahil 37.500 mal etmiştim.
Şimdi Opelin aynı modeli artık enjoy plus olarak çıkıyor ve piyasa fiyatı 38.500 ayrıca Lpg taktıracağım buda 1600-1800 çivarı bana 40.500 lira civarı olacak.
Bir iki sigorta şirketine sordum aracın yeni fiyat klosu uygulanmadığından sana o değerleri vermemişlerdir diyorlar.

Etrafı araştırırken bunun gibi bir olayın da arkadaşımın başına geldiğini öğrendim. Kendisi 44.000 liraya aldığı aracı perte çıkınca kasko 49.000 lira civarında bir fiyat almış. Kaskoda yazılı tutar kadar.

Şimdi arada kaldım bu fiyatı kabul etsem 5 ila 7 bin civarında bir zararım oluyor. Yeni fiyat klozu üzerinden fiyat vermelerini rica ettiğimde bana şu cevabı vermişlerdi (tabi ne kadarı doğru bilmiyorum)
Yeni fiyat klozundan yararlanman için aracının pert olabilmesi için hasar durumu %85 olması lazım yoksa aracını tamir edip verirler diye sözlü bir açıklamada bulundular.

Ne yapmam lazım daha aracım 2 3 aylıktı.

Son düzenleme:

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaskonun kaç tl den sigortaladığı pek önemli değil kasti onu göz boyamak için yapıyorlar aslında aracınızı ne kadar yüksek gösterirlerse sizdende o kadar yüksek kasko ücreti alıyorlar yani yüksek göstermeleride kendilerine yarıyor.. ama aracınız pert olursa piyasa raici ne ise onu teklif ediyorlar..

benimde aracımı 36 bin tl den kaskoladılar ama biliyorumki kaza yapsam aracım perte çıksa piyasa raici neyse onu vericekler..

sizin aracınızın raici nedir şu anda önemli olan o 35 bin tl ise şu anda aracınızın raici o zaman kabul edin yok değilse daha yüksekse bunu kaskonuza beyan edin ama kasko şirketide raice göre teklif verir..

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eger aracınız 1 yasını doldurmamıs ise size aracınızın 0 km sini vermek zorundalar.

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle büyük geçmiş olsun arkadaşım..
Poliçedeki "kasko bedeli ...........dır" gibisinden bir ibare oraya süs olarak konmadı herhalde,aracı perte ayırıyorlarsa o bedeli vermek zorundalar,ya da size sorulacaktır.tercih sizde ama,poliçedeki bedeli ödemek zorundalar diye düşünüyorum.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 35 bin tl lik araca 50 bin tl gösteren kasko şirketleri var tamamen müşteri kazanmak göz boyamak için.. isim vermek istemiyorum ama böyle sigorta şirketleri var..

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 35 bin tl lik araca 50 bin tl gösteren kasko şirketleri var tamamen müşteri kazanmak göz boyamak için.. isim vermek istemiyorum ama böyle sigorta şirketleri var..

Ver dostum isim ver.İsim vermezsen dalavereci kasko şirketini korumak adına bir kaç opel kullanıcısının canı yanmasın.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o şirketleri bilen biliyor geç ödeme yapan adamı illallah ettiren beş kuruş para için aylarca ödeme yapmayıp servisin sizi aratan paramızı alamadık bari sen verde sende kaskodan alırsın dedirten kasko yaptığına yaptırtıcağına bin pişman eden sözleşmeyi kafasına göre yorumlayan misal bir kaza yapdınmı sana araba hizmeti bile sunmayan ve pişkin pişkin o hizmet ek ücrete tabiydi siz almamışsınız diyen kasko şirketleri var..

onları zaten bilen biliyor iyiler belli kötüler belli isim o yüzden verme gereği duymuyorum..

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıfır araç alırken bayiye kaskoyu yaptırmıştık, isviçre sigorta

demişlerdi araç pert olursa o gün aracın sıfır bedeli ne kadarsa o kadar ödeniyo diye, yani 0-1 yaş arası olursa olay.. tabi bunu ek iyi güzel ayrıcalıklı bir özellik olarak sölemişlerdi... her şirket bunu yapmıyo olabilir..

birde geçen 2 sene önce falan kasko yaptırırken araç bedeli 19.000 falan gibi bişeydi, acente dedi bunu 16 ya falan düşürürsek atıyorum 15 tl falan daha ucuz olucak poliçe , nasıl olsa pert olsa sana 19 vermiycekler 16 vercekler demişlerdi..

Yani poliçeye bakmak lazım , eğer sıfır fiyatı neyse o verilir gibi bi kloz varsa itiraz edin tabi ama yoksa bilmiyorum nasıl olur..

ayrıca 35.000 tl gibi bir rakamı kurtarmakta çok büyük nimet bence.. ayrıca geçmiş olsun

attila24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni araç klozu varsa poliçenizde yeni araç alacak kadar vermeleri gerekiyor lpg içinse extra olarak para ödediyseniz onun parasınıda ayrı vermeliler yok oda poliçe fiyatı içindeyse onun parasını alamazsınız.Benden size tavsiye uysal olmayın pazarlıkçı olun.