Arkdaşlar Yorumlarınızı Bekliyorum-TDCI Focus(1.6) vs Astra CDTI(1.3)

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba,

Kendime dizel yeni bir araç bakıyordum, öyle acelemde yok. Daha önce astra 1.3 CDTI kullanmış biri olarak memnundum ama performans konusunda daha iyisini bekliyorum. dolayısıyla focus tdci 109 ps mantıklı geliyor. Henüz donanım ve yaşına da karar vermedim(2007-2009 arası olacak)

Sizlerin, genel yorumlarınızı ve özellikle dizel focus kullananların dizel astrayla kıyaslamasına ait yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer performans senin için önemliyse, astrayla karşılaştırma bile. hiç düşünmeden focusu al bin. dehşet bir performansı var.

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
dizel astra kullanmadım o yüzden yorumum dizel focus için olabilir,
özetle çok kötü, hiç beğenmedim ben, çok sesli geliyor bana focus lar.
konu performanssa bence kia cerato lara bir bakın yanılmıyorsam turbo dizel 110 beygir civarı, kullandım ve beğendim motor performansını.. ha marka yada görüntü olarak beğenmeyebilirsiniz belki ama motor çok başarılı....

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde gözüme şu yeni kasa focuslar çok güzel görünüyor. bence estetik açıdan fazlaca kışkırtıcı duruyor. 1,6 tdci az yakıyor ama birazcık sesli çalışıyor ve şunuda söylemek gerek özellikle uzun yol yapan akrabağalımdan duyduğum içeri çok fazla yol sesi alıyor focus. tabi şunuda belitmek isterim focus ile uzun yola gidenlerin aracı genelde d segmenti yani izalasyonu mutlaka focusa göre daha iyi. en iyisi binip bakmak ve karar vermek lazım.

murattarum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sadece performans arıyorsanız focus ama diğer konularda astra derim,en güzeli astra alıp chip' letip binmek galiba.zor karar kolay gelsin.

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
focus'un içeri çok ses aldığıyla ilgili önceden de bazı olumsuz şeyler duymuştum ama astrayla kıyaslandığında nasıldır acaba? Bahadır yazdığın gibi en iyisi denk geldiğinde bir deneme yapmak galiba.

Son düzenleme:

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sadece performans arıyorsanız focus ama diğer konularda astra derim,en güzeli astra alıp chip' letip binmek galiba.zor karar kolay gelsin.

chip olayına da bi türlü sıcak bakamadım

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
performance=Focus motoru gerçekten traktör gibi çalışıyo hele soğukken acayip gürültü çıkartıyo lakin hayvan gibi gidiyo astra ile mukayese edilemez.İç malzeme kalitesi biraz kötü gibi bence astra dan ama içi gayet güzel.müzik sistemi çok iyi.yol sesi alıyor ama bence abartılacak kadar fazla değil

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
kuzenimin 2010 1,6 tdci 1,6 trend focusu var kullanıyorum araba gayet güzel uzuyo ve bence çok iyi trendx paket alırsan çok iyi olur hele bide hem trendx hemde beyaz olursa süperr

Ferdinand

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Performans icin focus , kullanim konfor,görsellik icin astra