Arkdaşlar Yorumlarınızı Bekliyorum-TDCI Focus(1.6) vs Astra CDTI(1.3)

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 tdci focus gerçekten çok atak bir araç ama traktör gibi sesli bir motoru var.Hele soğukken bildiğin leyland minibüs :)

sercan1921

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birkaç kez Astra kullandım 3 aydırda focus tdcı kullanıyorum..

Performans olarak Focus Astradan daha iyi takdir edersinizki motor büyük tabi buda yanında extra yakıt masrafı getiriyor.Motor sesi biraz fazla..

Ses yalıtımı opellere göre çok kötü benim 2001 Vectram bile daha başarılı hele mıcırlı yola denk gelirsen sinir bozucu olabiliyor birde benim gibi sese çok önem veren biriyseniz..

Malzeme kalitesi olarak Opelin eline su dökemez içerideki malzeme kalitesi bana göre başarısız..

Biz Opel kullanıcıları için Ford yerden yüksek bi araba.Vectramla çok rahat döndügüm bi sert virajı Focusla bu kadar rahat dönemiyorum arkasını bazen savuruyor.Bahsettiğim viraj gerçekten biraz sert ama Vectra arkasını atıp hemen toplarken Focus savrulmaya devam ediyor..

Süratlendikçe ağırlaşması gereken direksyon nedense hafifliyor ben bi türlü alışamadım..(Focusta)

Focus'un iç mekanı Opele göre daha geniş diz mesafesi biraz daha fazla..

Şimdilik aklıma gelen bunlar bi sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım..

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sen bilirsin tabi yine; ama Astra kullandın, sen daha iyi bilirsin Astra'yı.

Focus'u geç bence ya :D

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konfor , sesizlik olarak bilmiyorum ama benim de aklımda olan bir araç,birde beyaz olusa çok güzel olur,konuyu takip edeceğim.

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence bir ford bayisine git ve focus u test et en doğru kararı o zaman verirsin yada bir galeriye git aklına yatan bir focus bulursan onu kullan
arkadaşlar araçların artılarını ve eksilerini söylemişler tek kalan senin bir test aracı bulman
eğer çok ses alıyor dersen 407 1.6 dizel e bak derim nede olsa aynı motor ve üst bir segment bir araç fiyat konusunda birbirine yakınlar

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben test sürüşünü yaptım hatta almaktan kıl payı döndüm.Sana tam görüşlerimi yazayım;

-Titanium x paket alırsan memnun kalırsın(müzik sistemi ve ekstralar)
-Aracın plastik aksamları ne yazıkki sınıfının altında
-Yol gürültüsünü fazla alıyor, motoru da çok gürültülü ama ısınınca içeriye aman aman ses almıyor, yani rahatsız etmiyor.
-Araç motoruna göre çok çevik ayrıca sakin kullanımda yakıtıda iyi ancak performanslı kullanımda tüketim artıyor.
-Yol tutuşu gerçekten iyi ancak yüksek hızlara çıkıldıkça direksiyonu ağırlaşmıyor, bu da güvensizmiş gibi his veriyor.
-Frenleri oldukça güzel, dozlaması başarılı.
-Kadran aydınlatması hoşuma gitmedi ama zevk meselesi.
-Koltuklar genel olarak rahat denebilir ancak benim vectraya göre yüksek konumda, kokpitte yüksek.
-Ön diz mesafesi gerçekten çok iyi ancak arka taraf için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.
-Vites geçişleri sert ve kemikli.
-Dizel motora göre gaz tepkileri oldukça iyi.
-Rolantide aşırı titreme yapıyor, özellikle soğukken.
-Yüksek hızlarda rüzgar sesi rahatsızlık verebiliyor
-Sıfır km bir araca göre çok fazla tıkırtı var.
-Süspansiyon genel olarak sessiz çalışıyor ve darbe emişi benim vectraya göre çok iyi.
-Hızlı girilen virajlarda zorlanırsa arkadan bırakma eğilimine giriyor ve aracın yapısı gereği biraz yana yatıyor.
-Sollamalarda ve kalkışlarda, özellikle turbo devreye girdiğinde insanı koltuğa yapıştırıyor.
-Ses sistemi gerçekten başarılı.
-Özellikle siyah ve beyaz hb kasa çok şık duruyor.Sedanda kırmızı rengin albenisi daha fazla...

Aklıma gelenler bunlar...

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Ne kadar etkili olur bilmem ama Ford dizel ve triptolar çabuk dağılıyo bilginize

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astranın tasarım ve kalitesiyle Focusun performansı arasındayım. ama benim için görsellik ve sessizlikte çok önemli. zaten o yüzden opelcim:) opel tr 1.7 cdti satsa sorun kalmayacak ama ne bileyim focusun iç tasarımını beğenmiyorum, üstüne birde daha gürültülü bir araba çekemem:) piyasada da çok az 1.7 cdti var ama onlarda 2004 - 2005 model 100 bini devirmiş.

dreamin34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
diyarbakıra gitmiştim 2 3 ay önce havalimanından 2009 focus kiraladım 1500 km yol yaptım urfa elezığ mardin batman dolaşmıştım. süper bi araba performansı mükemmel içi döşemeleride kötü değil bence gayet güzel astrayla kıyaslanmayacak kadar güzel ben araba alcak olsam hiç düşünmezdim bu farkı :)

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astranın tasarım ve kalitesiyle Focusun performansı arasındayım. ama benim için görsellik ve sessizlikte çok önemli. zaten o yüzden opelcim:) opel tr 1.7 cdti satsa sorun kalmayacak ama ne bileyim focusun iç tasarımını beğenmiyorum, üstüne birde daha gürültülü bir araba çekemem:) piyasada da çok az 1.7 cdti var ama onlarda 2004 - 2005 model 100 bini devirmiş.
Chiplettir ozaman nolacakki bence sıcak bakabilirsin bu olaya. ben bir ara bu chip olayını çok araştırdım. dizel araçlarda emisyon ayarlarını v.s. belli normlarda tutabilmek için araçların gücünü yazılımda düşük tutuyorlar. aslında tüm dizel araçların mevcut beygir güçlerinin %40 ına kadar rahatlıkla artırılabileceğini öğrendim hemde sorunsuzca.

Sen çok kafama takılır diyosan %20 artır zaten sana yeterli olur. 105-110 beygir gayet başarılı bir sonuç verir. ayrıca eğer atarsada arkadan azcık duman atsın nolacakki. millet neler atıyo egzozundan dışarı:D