Arkdaşlar Yorumlarınızı Bekliyorum-TDCI Focus(1.6) vs Astra CDTI(1.3)

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şuan piyasadaki 1.6 litre sınıfındaki en güçlü dizel motora sahip Fiat Bravo 1.6 MJet önereceğim. Motoru sessizdir. Tipi fena değil.

Bravo = 120HP - 300NM - 0-100 = 10.5sn - Max hız = 195km - Bagaj hacmi = 400L

Focus = 109HP -240NM - 0-100 = 11sn - Max hız = 190km - Bagaj hacmi = 385L

özellikle fiatın şu 120hp lik motoru son zamanlarda çok dikkatimi çekmeye başladı tahminen 1.3 multijet üzerine geliştirilmiş bir motor yani 1.3 CDTİ opel motorunun 1.6 olanıda diyebiliriz.300nm tork gerçekten etkileyici derece iyi 1.9 CDTİ ın bile 320nm torku varken

zg345

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra donanm olrk daa ii fakat 1.3 çok fazla performans vermyor ama yinede terchimi astradn yana yapardm

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dış tasarım olarak focus hb; astraH hb den çok daha güzel bence. sedanda da focus derim. ama focus alacaksam da sedan yerine hb tercih ederim. hele beyaz sedan focuslar direk satışçı arabası. ama hb olanlar çok spor geliyor bana.

iç ortam malzeme kalitesinde hangisi baskın bilemiyorum ama son kasa focusun içine oturmuştum çok hoşuma gitmişti.

ama focusun da kasası makyajlanacaktı, hatta fuarlarda vs. boy gösterdi. yeni kasa çıktıgı an şu anki kasa değer kaybeder bence.

mertce

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben kalite olarak astra derim. ama performans istersen tabiki focus dizel. 2 ay önce corsa mı sattım. c sınıfında bir araç almak istedim. tabiki hepsini denedim. Sonunda toyota corolla dizel aldım. coroalla dizeli çok sessiz. Performans olarak ise astradan bir adım önde focustan ise bir adım geride.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
focusların turboları problemli bildiğim kadarıyla dikkatli olun alırken