Astra 1.3 CDTI hb vs Focus 1.6 TDCi

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Hepinize merhaba,

1-2 ay içerisinde acele etmeden yeni bir araç alıcam. Muhtemelen 2007-2008 model civarı dizel... Japon ve fransız asla almam. Gönlüm astra hb den yana ama focusun 1.6 dizel olması cezbediyor. Makina çok iyi gidiyor. Ancak focus'u da Astr@ ile kasa ve iç konsol görüntüsü olarak aynı kefeye koyamam, kasası fena değil ama konsol berbat. Bu konuda yorumlarınızı bekliyorum. Özellikle focusun(1.6 tdci) yakıtı, kronik sorunları vb... teşekkürler.

Bülent5834

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence hiç düşünmeden focus derim ben;eski günlere geri dönebilseydim bunda 3 ay öncesi hemen fikrimi değiştirip astra yerine focus alırdım.
focusun tek sorunu astraya göre konsol;boya sorunu;ve fazla yakması 1.6 olduğu için
bunları es geçerdim yine focus alırdım ; sonuçta boya problemine 2 sene garantisi var.
ancak 2-3 milyar fiyat farkı vardır bunuda göz önünde bulundur

elpadre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sonuçta opelci olarak Opel derim tabi Slovak olan sensin senin kararın bu ama benim gönlüm opelden yana :)

redshare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben cebime bakarim. Focus aldiginizda hem yakisi fazla olacak, hem de vergisi fazla olacak ki bu da azimsanmayacak bir mevzu. 2 kat fazla MTV odeyeceksiniz surekli..

Konfor ve surus keyfi olarak Focus nasildir bilmiyorum, belki Astra'dan daha keyiflidir. Ama dedigim gibi en onemlisi cebim. Onun icin Astra derdim

turkerrr

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
focus bi çok yönden daha iyi bir araba benim gözümde ayrıca konsolda çok kötü değil birde astra kasa yenilicek bu durumda focus daha mantıklı görünüyor...

astra 1.3 vergisi öderken focus 1.6 vergisi ödeyecek focus biraz daha fazla yakıcak ve alırken sanırım biraz daha pahalı yani kısacası focus daha güzel ama biraz masraflı astraya göre...

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
focus tabiki alete bi jant çakıyosun canavar gibi oluyo gidiyoda daha ne olcak:D hele koyu lacivertimsi bi rengi var onun bi arabaya bukadarmı yakısır yaaa

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
focus dizellerle basmıyorum genelde :D manyak gidiyorlar

turboburak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
focusun dizeli gerçekten 109 hp nin hakkını veriyor bastınmı gidiyor araba az sürmedim kuzenin aracını ama dizellerinin sorunlu olduğunu duymuştum bu yüzden bi arkadaşım dizel yerine benzinlisini aldı,kuzenimde de 2007 dizel otomatik vardı o da bu yüzden sattı ve şehir içinde 10 lt yakıodu dizele göre çok fazla bir rakam bence,2 ay önce satıp sıfır 1.6 astra aldı fazla yol yapmadığından dolayı bare 115 hp ye biniyim dedi.görünüş olarak konsol olarak bence tabiki astra benimde aracı alırken tercih sebebim zaten.astra 1.3 vergide göz ardı edilmeyecek bi konu ama önemli olan sürüş keyfim diyorsanız focus bence

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni gelecek astrayı bekleyin derim..1.3 cdti 95 hp yine çok fazla güç yok ama en azından yep yeni bir kasa ve hakkaten güzel flexiride şaside opsiyonel seçenekler arasında .. 10. ayda çıkacak yeni astra

meriva cosmo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
focus tdci kullandıktan sonra insan astıraya biner mi (1.3) bence tercihini focustan yana kullan