Astra 1.3 CDTI hb vs Focus 1.6 TDCi

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ya focusa şirket arabası diyosunuz astre essentiada dolu var piyasada sirket arabası ona kalırsa yani

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
dızel focus 1,6 kullandım koltuga yapısıyosun resmen frenlerde mukemmel dokundunmu kafa yere vuruyor ama ıc mekan opelle kıyaslamaz ıscılık kotu ve konsol boş gıbı duruyor astra konsoluna bakınca dolu dolu hem plastıgı kalıtelı yenı kasa focusta cok ıddalı guzel hosuma gıden arac

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dızel focus 1,6 kullandım koltuga yapısıyosun resmen frenlerde mukemmel dokundunmu kafa yere vuruyor ama ıc mekan opelle kıyaslamaz ıscılık kotu ve konsol boş gıbı duruyor astra konsoluna bakınca dolu dolu hem plastıgı kalıtelı yenı kasa focusta cok ıddalı guzel hosuma gıden arac

çok doğru özetlemişsin, şu opel cdti'yı astra'da 1.3 değilde 1.5 veya 1.6 yapsa focus mocus konuşmayacağız hiç... bizi konuşturanlar utansın:):):)

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya benım anlamadıgım 1.7 cdtı yerıne 1.6 cdtı cıkarsa ne olurdu sankı.... opelde tek rakamlar dızel cıft rakamlar benzınlı oluyor dımı anladıgım kadarı ıle...

kara_büyü

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir arabada 1.vitesten başka şeyler var. Sağlamlık, kalite, dizayn vb.
10,000 km yapmış biri olarak söylüyorum, alışma dönemini geçtikten sonra araba öyle bir kalkıyor ki. ve 2000 devirden sonra öyle bir uzuyor.
Gerçekten pişman olmaman için net olarak astra derim. Ekonomik ve kaliteli..

KADIOGLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kronik bir problemi varmı bilmiyorum ama, bugün param olsa hiç düşünmez focus alırım.

Araba alacağım zaman focuslara da bakmıştım ama, ford dizel araçların çok yakıt tükettiği söylenince vazgeçmiştim. Ancak geçen sene 2008 model trend versiyonu tdci bir focusla Bursa - İstanbul - Bursa yolculuğu yaptım ve hayran kaldım. Aracın kalkışı, yolda uzması, iç mekanın genişliği, eşya koyma cebleri herşeyi harika. Gidiş gelişte de sürekli 100km üzeri hızlarda ve araç dolu halde gitmeme rağmen tahmin ettiğim kadar yakmadı. Focusu park edip, normalde gidişini ve uzun yol performansını beğendiğim kendi arabama binip hareket edince aradaki fark bariz olarak ortaya çıktı malesef.

Bazı arkadaşlar astranın iç mekanından bahsetmişler ki doğrudur fakat yeni kasa focusun (özellikle titanyum versiyonu) hem dış hemde iç görünüşü bence harika.

Tabiki takdir sizin, hakkınızda hayırlısı olur inşallah.

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir arabada 1.vitesten başka şeyler var. Sağlamlık, kalite, dizayn vb.
10,000 km yapmış biri olarak söylüyorum, alışma dönemini geçtikten sonra araba öyle bir kalkıyor ki. ve 2000 devirden sonra öyle bir uzuyor.
Gerçekten pişman olmaman için net olarak astra derim. Ekonomik ve kaliteli..

ben 2008 astra cdti ile 55 bin km yaptım. yazdıklarınıza muhalif bakış yok zaten, sadece daha iyi olması gereken yerlerini konuşuyoruz.

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya benım anlamadıgım 1.7 cdtı yerıne 1.6 cdtı cıkarsa ne olurdu sankı.... opelde tek rakamlar dızel cıft rakamlar benzınlı oluyor dımı anladıgım kadarı ıle...

1.7 olmuşken 1.9, 1.9 olmuşken 2.2 diyelim o zaman... yazdığımız hacimler(1.5 ve 1.6) ülkemiz şartları için idael olduğu için üzerinde duruluyor, şimdi anlaşılmıştır umarım.

redshare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok doğru özetlemişsin, şu opel cdti'yı astra'da 1.3 değilde 1.5 veya 1.6 yapsa focus mocus konuşmayacağız hiç... bizi konuşturanlar utansın:):):)

1.3 un haricinde ek olarak 1.6 yapsa diyelim oyleyse.

Cunku CDTI'i 1.3 oldugu icin tercih ediyorum, benim gibi dusunen pek cok kisi de vardir.

1.6 olsa ben de onu tercih etmezdim mesela ;)

Tercih meselesi, ben surat, ceviklik degil; vergide ve yakitta ekonomi isteyenlerdenim ve bana yeterince kafi geliyor 1.3 CDTI in performansi..

Saygilar.