Astra j enjeksiyon beyni ve debimetre

nerhal61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sabah servise gittim ve konuyu en başından anlattım. Geçtiğimiz cumts günü arıza ışığının yandığını ve bilg.a bağlandığında debimetre arızası verdiğini söyledim vs. vs.

Sorunun başkaca bir sebeple mi olduğunu da sordum.

Araç bu sabah tekrar bağlandı bilgisayara ve herhangi bir sorun, hayıt yok idi. Dediğim gibi cumts den beri, arıza ışığını söndürmelerinden beri tekrar yanmamıştı. Yaklaşık 300 km bir yol yapmıştım. İlk etapta sorun yok ki niye değiştirelim vari konuştularsa da ısrarcı idim. Tekrar yaacak korkusu ile mi dolaşayım deim, dün de aradınız ve geldim diyerek en azından değiştirin dedim ve değiştiler. Opel türkiyeye şikayet ve hukuki yollardan da biraz bahsetmek durumunda kaldım.

Daha sonra opelcard ile geçmişine daha doğrusu güncellemelere baktılar ve 2ya da 3 farklı güncelleme yapılmış. Kodlarını almadım ama genel anlamda yazılım ile ilgili güncellemeler idi.

Manifoldtan bahsettim ancak yaptıkları kontrollerde herhangi bir soruna rastalamadılar. Belkide değişen parça da sorunlu idi diye eklediler.
Debimetre arıza kodunu aklımda tuttum ve forumdan da gördüğüm üzere p1101 isimli, debimetre arıza kodu idi.

Ben tekrar yanarsa ne yapacağız dediğimde oldukça anormal bir durum ancak yaparsa çok daha kapsamlı bir inceleme yapacaklarını belirttiler. Bu sorunun sebeplerinden birinin kalitesiz yakıt olabileceğini de belirttiler. Zira aracı bırakmam gerektiğini de belirttiler ancak aracın çekişi de dahil zaten bir sorun olmadığını ve araçsız da kalmamak adına şimdilik ayrıldım.

Sonuç olarak 30binine gelmemiş aracımda 2 kez debimetre değişmiş oldu ve umarım bir daha bir sorun olmaz.

Herne kadar ilk başta çamura yatma eğilimleri olsa da değişim yaptıkları için teşekkür ettim ve ayrıldım.