Astra J Rüzgar Sesi

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Rüzgar Sesi

vigilante8 link' Alıntı:
Bügün özellikle rüzgar sesini test etmek için aracımı 140 Km sürate çıkartıktan sonra tüm riski göze alıp giderken aracı boşa alıp istop ettim. 

002tuhaff

çağlar 52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar aracı ilk alanlardanım ve rüzgar sesi için çok mücadele verdim(kapı ayarlanması davulumbaza sunger vs yapılması,kapı aralıklarına dikiz aynasına bantlanma işlemi yapılarak test sürüşü yapılmasına vs. tüm uygulamaları servise yaptırdım.Servisin düzenlediği rüzgar sesini kabul eden ama sonuç bulamadığını belirten servis fişiyle opel turkıyeye ulaştım.gelen cevap:Gm mühendisinin Aracın dizaynından kaynaklanan vede yapılan rüzgar testlerde negatif burguya rastlanmadıgına dair cevap gelince pes ettim.astra h kullanıcılar bılır yenı astra j dekı ses sorunun bariz farkına varır.bana katılan arkadaşların oldugunu biliyorum.bilginize

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

her türlü testi yaptırdığınıza göre bir hata varsa düzeltilmiştir ancak benim aracımda rahatsız edici bir rüzgar sesi yok yanlız yok demiyorum var ama hiç rahatsız edici değil aracın içinde başka ses olmadığı için dikkat çekiyor motor sesi ve lastik sesi çok az çünkü araçta çok kısık bir müzik bile bastırıyor rüzgar sesini en azından benim gözlemim bu yanlız golf ve leon u test etmiştim onlarda da vardı bu ses ayrıca daha önce forumda 100 kere yazdım bir bmw 3 serisi testine çıkın bizim aracın 10 katı rüzgar sesi var çok takılmayın bu seslere gereksiz yere araçtan soğuyorsunuz

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben yazın kısmetse memlekte gideceğim 1400km gece arabadakiler uyur bende rüzgar sesiyle başbaşa kalırım. special_Partyman

çağlar 52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gece yolculugunda müziği kapattıgınızda bariz rüzgar sesi daha fazla duyulmakta.bu problem sadece bızım değil ınsıgnıa araclarda oldugunu yakın cevrem ve forumlarından takıp ettiğime göre onlardada mevcut.sizin aracınızda olupta sorun etmıyorsanız güzel.yada gercekten yoktur ozamanda kendınızı şanslı hissedebılırsınız?(konu dışı:aracı ilk aldığımda arkadan demir sesi gelıyor dedıgımde kımse bende yok demiştı bır muddet sonra gordum okudumki aynı sorunlar onlardada mevcuttu,sunu kabul edelımkı 2010 ve 2011 başında aracı alan arkadaşlar bende dahil biraz daha emek verdik bir cok sorunu burdan paylaşarak çözdük.herseye ragmen aracımızı seviyoruz...

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aslında bu rüzgar sesinden ve çeşitli tıkırtılardan rahatsız olan arkadaşlarla ses sıkıntısı yaşamayan arkadaşların bir araya gelerek araçları denemeleri gerek. Ona göre sorun neyse bulunup çözülür diye düşünüyorum. Servislerle falan olcak iş değil bu.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bundan önce insignia kullanıyordum ama bu sorunu hiç yaşamadım gece ve yüksek süratlerde. o dediğiniz arkadan gelen tıkırtı bendede vardı özellikle kasislerde çok kötü bir demir sesi gliyordu servise götürdüm izolasyon yapıldı bir süre daha devam etti ama çok şükür artık gelmiyor.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende aracı 2011 başında alanlardanım yeni değil yani aracım 1 yılı geçti ama dediğim gibi rüzgar sesi var yok değil ama rahatsız etmiyor beni hafif bir müzikle fark bile edilmiyor birde ben bu sesi 160ta falan hissediyorum  90-100 de duyduğunu söyleyenler vardı

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

90 100 ile hele hava aşırı rüzgarlı falanda değilse ses yok bende. Üstelik araçta en ufak sesi duyarım, zamanında reno servis şefi beni çağırırdı ses konusunda anlaşamadığı müşteriler olduğunda dinle şu arabayı garip ses varmı diye.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
90 100 ile hele hava aşırı rüzgarlı falanda değilse ses yok bende. Üstelik araçta en ufak sesi duyarım, zamanında reno servis şefi beni çağırırdı ses konusunda anlaşamadığı müşteriler olduğunda dinle şu arabayı garip ses varmı diye.

Maaşallah :)