Benzin pompası elektrik gelmiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

extinct

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım

Katılma sebebim biraz üzücü oldu .
2001 model astra g aracım

Aracımla bir yere gittim ve stop ettim çalışmadı. Vurdurdum çalışmadı 45 dk civarı bekledikten sonra çalıştı.
Daha sonra yolda giderken stop etti çalışmadı 2-3 saat sonra aracın yanına gittim çalıştı.

Yaptırmak için ustaya gittim usta yakıt pompasına gelen şaseyi aracın kestiğini söyledi ve şaseyi direk aküden aldık.

1 aydır böyle kullanıyordum hiç sorun çıkarmadı.

2 gün önce yola giderken yine stop etti araç çalışmadı 45 dk bekledim çalışmadı ertesi gün geldim yine çalışmadı.
Ustamla geldim oda tespitleri sonu yakıt pompasının elektrik gelmediğini söyledi araç ateşliyor ama yakıt gelmiyor tavan lambasından motora elektrik vererek pompayı çalıştırdık .

bu sorunları yaşamadan önce aracımda yapılan son değişiklik gaz kesiciyi değiştirmiştim.

Kafam çok karışık saçma sapan ustalara gidip boşa para harcamak istemiyorum

Lütfen yardımlarını esirgemeyin şimdiden teşekkurler

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi kafam karıştı. doğrumu anladım..aracın soğuk iken çalışıyor ama ısınınca çalıştıramıyorsun pompaya elektrik mi gelmiyor ? o zaman sorun beyinde başka yerde arama.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Kafalar karışmadan şu yöntemi yapın.
Araç çalışmadığı zaman, arka koltuğu kaldırın, marşa basarken uzanıp elinizle plastik depo kapağına darbuka misali vurun. Çalışıyorsa pompadır. Usta şunu kesiyor bunu kesiyor demeden, pompayı kontrol etmenin en kolay yolu.

%90 pompa çıkacaktır. Pompa ise değişin düzelir. Değil ise kafa patlatırız.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlız harici elektrik verince pompa çalışıyor...
pompaya elektrik gelmiyor..
biraz röle ve tabla yı çekiştirmeyi deneyin birde..

extinct

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
soğuduktan sonrada çalışmıyor artık araç yakıt pompasına direk elektrik verdiğimizde çalışıyor ve sorunsuz gidiyor araç pompanın arızalı oldugunu dusunmuyorum

ayrıca beyinde sorun olsa kontak açılınca röle devreye girermi ?
bende kendımden elektrikçiyim ve ustaların dediklerine birebir gözlemledim önce yakıp pomapsına gelen şase kesiliyordu onu direk aküden aldık 1 ay bındım şimdide elektrik kesildi soğduktan sonrada çalışmıyor acayip bir arıza tesisattamı beyindemı sorunvar anlayamadım

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
röleyi deneyin bi...başka röle takın...
ısıma soğuma gibi durumlarda çalışma durumlarında aklı insanın ecu ya gidiyor...

çünki çıkma beyinlerin sağlamlık testi ısıtma ile yapılmasına şahit olmuştum...
veya bir çıkma beyinle deneyin isterseniz..

cagatay87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
soğuduktan sonrada çalışmıyor artık araç yakıt pompasına direk elektrik verdiğimizde çalışıyor ve sorunsuz gidiyor araç pompanın arızalı oldugunu dusunmuyorum

ayrıca beyinde sorun olsa kontak açılınca röle devreye girermi ?
bende kendımden elektrikçiyim ve ustaların dediklerine birebir gözlemledim önce yakıp pomapsına gelen şase kesiliyordu onu direk aküden aldık 1 ay bındım şimdide elektrik kesildi soğduktan sonrada çalışmıyor acayip bir arıza tesisattamı beyindemı sorunvar anlayamadım

beyinde yakıt pompasını suren transistör ısınıp devreden çıkıyorsa gayet tabi sorun beyinden olabilir.ama bunun yanında yakıp pompanız bir süre sonra ısınıp sıkışıyorda olabilir. en güzeli dışardan pompaya elektrik çekip bir süre 1-2 saat kullanmak aracı.bu site pompanın sağlığını kanıtlar.ondan sonra tesisattan başlayıp omaj değişimi mi var röledemi sorun var yoksa beyin tetiklemeyimi geri çekiyor bunu bulabilirsiniz.Zor bir arıza değil sadece sistematik takip gerektiriyor.

cagatay87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
röleyi deneyin bi...başka röle takın...
ısıma soğuma gibi durumlarda çalışma durumlarında aklı insanın ecu ya gidiyor...

çünki çıkma beyinlerin sağlamlık testi ısıtma ile yapılmasına şahit olmuştum...
veya bir çıkma beyinle deneyin isterseniz..

en güzel beyin test yöntemi immo yu pass geçip beyini dişarda simüle etmektir.Isıtmayla sağlamlık testi olmaz yapanın aklından şüphe ederim.çatlak lehim varsa ve ısıtınca düzeliyorsa ki düzelir,bozuk beyni sağlam diye satın alırsınız...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...