Benzin pompası elektrik gelmiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

serkang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa 1.2 triptonic aracım var. Bn de konuyu açan arkadaş gibi forumu başı sıkışınca keşfedenlerdenim. Ama insanın başına sorun gelmeden de çözüm aramıyor maalesef. Dersim aynı. Araç birden bire çalışmaz oldu. Tamirci geldi, incelemelerden sonra sorun beyinde dedi. Su almış dedi ama pek araç yıkayan biri bile değilimdir. Nerden nasıl aldı anlayamadım. Beyin değişecek dediler, tamir ettirme yolunu seçtim. Garanti veremeyiz dediler ama yenisi tuzlu geldi. Tamir ettirip de memnun kalan arkadaşları görmek beni ümitlendirdi. Götürdüğüm tamirciyi tavsiye üzerine buldum, biraz da mecburiyet oldu. Araç yürüse daha önce götürdüğüm yere de göstereceğim. İyi bir tamirci bulmak kolay değil. Kimse kızmasın ama üç kuruş fazla alayım diye güvenini kaybeden çok insan var. Yediğimiz kazıklardan oluşan tecrübemiz maalesef bunu gösteriyor. Tamir edilen beyne ne kadar güvenilir merak ediyorum? Attan düşenin halinden eşekten düşen anlar misali tavsiyede bulunan olursa şimdiden Allah razı olsun...:confused:

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Beyin su alamaz dostum. Örneğin Benim beyin, çamurluğun altında, çamur dolu üstü. Her sudan geçtiğimde, su içinde kalır kendileri. Beyin çok iyi izole edilmiştir. Beyin bozuk olabilir ama su alamaz. Tech2 olan bir servise götürün yada çağırın, araçtaki arıza kodlarını yazın, ona göre beyin olup olmadığını söyleriz. Başka türlü direk beyin demek tahmin olur.

cagatay87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa 1.2 triptonic aracım var. Bn de konuyu açan arkadaş gibi forumu başı sıkışınca keşfedenlerdenim. Ama insanın başına sorun gelmeden de çözüm aramıyor maalesef. Dersim aynı. Araç birden bire çalışmaz oldu. Tamirci geldi, incelemelerden sonra sorun beyinde dedi. Su almış dedi ama pek araç yıkayan biri bile değilimdir. Nerden nasıl aldı anlayamadım. Beyin değişecek dediler, tamir ettirme yolunu seçtim. Garanti veremeyiz dediler ama yenisi tuzlu geldi. Tamir ettirip de memnun kalan arkadaşları görmek beni ümitlendirdi. Götürdüğüm tamirciyi tavsiye üzerine buldum, biraz da mecburiyet oldu. Araç yürüse daha önce götürdüğüm yere de göstereceğim. İyi bir tamirci bulmak kolay değil. Kimse kızmasın ama üç kuruş fazla alayım diye güvenini kaybeden çok insan var. Yediğimiz kazıklardan oluşan tecrübemiz maalesef bunu gösteriyor. Tamir edilen beyne ne kadar güvenilir merak ediyorum? Attan düşenin halinden eşekten düşen anlar misali tavsiyede bulunan olursa şimdiden Allah razı olsun...:confused:
aracın easytronic şanzuman eğer hahsi geçen beyin şanzuman beyni ise(ki bozulursa araç çalışmasına engel teşkil eder) su alır.
iyi bir firmayla görüşüp garantili tamir yaptırabileyeğiniz yerlerin olduğunu sanıyorum.Easytonic beyinlerinin tamiri ile sıfırı arasında işlevsellik farkı yoktur.
Tekrar geçmiş olsun...

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 23:52 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 23:51 ----------

Beyin su alamaz dostum. Örneğin Benim beyin, çamurluğun altında, çamur dolu üstü. Her sudan geçtiğimde, su içinde kalır kendileri. Beyin çok iyi izole edilmiştir. Beyin bozuk olabilir ama su alamaz. Tech2 olan bir servise götürün yada çağırın, araçtaki arıza kodlarını yazın, ona göre beyin olup olmadığını söyleriz. Başka türlü direk beyin demek tahmin olur.

easytronic şanzumanşarın klavuz üniteleri ve debrijay hidrolik baskı beyinlerinin kronik sorunudur su almak.
Bunun yanında başta golf 4 , doblo mjet gibi araçların da kroniğidir içine su almak.
Saygılarımla

cagatay87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öğrenmiş olduk, saçmalık...

Motor beyni lokasyonu ile Easytronic beyinin lokasyonu farklıdır.
Ayrıca easytronic beyninin üzerinde halihazır pompa motoru bulunmaktadır.Ve tam akünün bitim seviyesine montajlanmış yaklaşık boyu 25 cm olan bir parçadır.Su birikintisinden geçtiğinizde eğer birikinti derin ise gayet tabi su alır...

İkincisi opelin 1.7 dti makinaları da pompa basınç sensörü arızasından beyin içine mazot basar,hemde tesisattan...

Opelin servis günlüklerindede açıkça belirtilmiş,sonraki yıllarda çıkan araçlarda sorun düzeltilmiştir.

Golf 4 -seat cordoba-seat abiza -vw bora nın beyinleri silecek altındadır.zamanla genleşme katsayısı farkından beynin aliminyum tarafı ile silikonlu tarafı arasında boşluk oluşur.Bu boşluktanda camınızdan mazgala akan su beynin içine gayet güzel girer.
Aynı markanın Cady marka aracının beyni çamurluktadır,lakin koruma sistemi aliminyum kapak içi conta olduğundan herahangi bir açılma yapmaz ve bozulduğu nadir dir.

Şimdi bunları neden mi söylüyorum.
Ben bu işi yapıyorum,burada insanlara ufak bir yardımımız olsun diyorum.
Benim hergün tezgahımdan geçen işlere sen saçmalık diyorsun.

Asıl saçmalık,senin burda yetersiz bilginle birileriyle uğraşmaya çalışman.

Saygılarımla

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Asıl saçmalık,senin burda yetersiz bilginle birileriyle uğraşmaya çalışman.

Saygılarımla

Senin bildiğin kadar, benim unuttuğum var. Saçmalık lafını üstüne alınmam ne kadar saçma, ezikce olmuş. Bir daha oku bakalım, beyinin su almasına mı saçmalık demişim, sana mı. Bana atar yamaya çalışacağına önce okuduğunu anlamaya çalış, kendini geliştirmeye bak. Büyük yaziyim belki anlarsın.

KONUYU AÇAN ÜYE BEYİN SU ALMASI DEMİŞ. VE ALAMAZ OLDUĞUNU BELİRTTİK. BU YETERSİZ BİLGİ İSE GİT KENDİNİ AŞAĞI AT Bİ YERDEN. SEN İSE EASY BEYNİ FALAN 3-5 FORUMDAN OKUDUĞUN ŞEYLERLE BİR ŞEYLER SIKIYORSUN. GÜZEL KARDEŞİM KİM DEMİŞ SANA ŞANZUMAN BEYNİ DİYE. VERDİĞİN ÖRNEĞE BAK BASINÇ SENSÖRÜ. AYNI PARÇALAR YA HEPSİ.

SEN ARABAYA BUU DERKEN, BİZ SERVİSTE ÇALIŞIYORDUK ARKADAŞIM. FORUMLARDAN BİRŞEYLER ÖĞRENMİŞSİN AMA YETERLİ DEĞİL, MERAKLI İSEN BU İŞE, ÖĞRENMEK İSTERSEN GEL SERVİSTE İŞE ALAYIM SENİ. ŞİMDİ HADDİNİ BİL, TERBİYENİ TAKIL, OKUDUĞUNU ANLAMAYI ÖĞREN, SONRA GEL BURAYA 2-3 BİLGİN İLE BENİ ELEŞTİRMEYE ÇALIŞ.

Benle bir sıkıntın varsa, özel mesaj bölümü var, forum ile ilgili bir sıkıntın varsa çıkış düğmesi var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...