Bir Opel Kullanıcısı Olarak

Opel Alacak Kişiye Evet Al Yada Alma Dersiniz

• Evet Al Çünkü...

Oy: 61 88.4%
  • Hayır Alma Aman Ha...

Oy: 8 11.6%

• Kullanılan toplam oy
    69

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi gerçek anlamda iyi bakılmış, gebertilmemiş bir Opel kesinlikle alınır. Kendim gittim motoru dayanıklı, çok iyi yol tutuyor, piyasası hızlı diyerek Seat Leon aldım. Yol tutuşu muazzam, vectra c yi hiç aratmadı, motoru hem dayanıklı hem seri ve şehir içi tüpte 20 kuruşu göreceğim şekilde ekonomik, sürüşü de çok rahat ancak Opel'i arıyor insan.
Bahara yine Vectra alıcam, insignia astraJ falan bi denedim, ama Vectra gerçekten bi başka geliyor bana, hamza abiyi anladım tam anlamıyla...Demek ki artık tutku olmuş başka araba istemiyorum ben.
Velhasıl, 2 opel deneyip Seat'a yönelmiş bir insan olarak. Opel, ucuza tatmin ediyor abi, paranı opele yatır. Tertemiz bir ikinci el olsun, seni tatmin etmeye yetecektir.

Alıştığı ''Ruh''u arıyor insan otomobilde.

Aynı durumu GOLF için yaşıyorum, Astra H ve J'de bahsettiğim ruhu bulamadım ve bana yavan geliyor.

Ama yanlış anlaşılmasın, Opel'in araçları ASLA kötü araçlar değiller tasarımları mükemmel ve paralarını sonuna kadar hak ediyorlar. Farklı bir şeytan tüğü bile var :) Bu yüzden şahsi yaklaşımımı bir kenara bırakarak alacak olanlara kesinlikle tavsiye ederdim. Hatta GOLF'e o parayı verene kadar ASTRA tavsiye ederdim.

Gökay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla 15 yaşında opelede bindim 3 yaşındakinede. opel karakteri hep aynı. ucuz ama bol donanımlı araç orta sınıfta. şimdi astra g çıktığı dönemde onun kadar donanımlı araç varmı japonların yaptığı ?
h kasa çıktığında varmı japonların astra kadar donanımlı ?
j kasa kadar varmı japonlarda donanımlı ?
yoktur yani.japonlar kalitesizler opele vw göre.
millet toyotada ne buluyor bilmiyorum . biz senelerce bindik. stabilize yolu berbat yalıtımı berbat. donanımı yok. yol tutuşu vasat. rüzgar etkilenmelerine bakın bayılırsınız uzun yolda yorgunluktan.
arıza yapmıyormu yapmıyor neden ? cam düğmesine bile led çekmeyen zihniyetin nesi arıza yapsın.
bizim 2001 model astranın gaz pedalı elektronikken. 2004 model corollamızın gaz pedalı telliydi. arada senelerin teknolojik farkı var. opellerinizin kıymetini bilin. ben 206'ya biniyorum opele binince sanırsın bmw mercedes gibi geliyor :D

Evet dostum ne kadar çok donanım = o kadar çok sorun demektir. Ben Opel e kötü demiyorum ama şu bir gerçek Japon araçları gerçekten sorunsuz araçlar. Benim anlatmak istediğim bu...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ama arkadaşlar burada insanlar araç alırken ağız tatları ile binmek için alması gerekmez mi? Şahsen ben belli bir yaşa gelmiş bir sürü el değiştirmiş bir opel marka aracı bir arkadaşıma al demem. Çünkü aldığın da opelin nerede? ne yapacağı hiç belli olmaz. Donanım konusuna gelince şunu da söyleye bilirim. Bir aracın güvenlik donanımları olduktan sonra led farlarmış, çelik jant falan filan bir sürü saçma sapan şey ne gerek var?

Ve bu saçmalıklar yüzünden ummadığın bir yerde ummadığın bir sorun çıkıyor. Gerek var mı? Bence yok.

Bana göre belli donanımlar evet ve sorun çıkarmayan sanayiye sadece yağ ve su bakımları için giden araç en iyisi derim...

Şimdi bir çok arkadaş Japon araçların yalıtım konusunda zayıf filan diyor da artık eskidendi o iş şimdi adamlar harbi yalıtım yapıyorlar bence.

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ama arkadaşlar burada insanlar araç alırken ağız tatları ile binmek için alması gerekmez mi? Şahsen ben belli bir yaşa gelmiş bir sürü el değiştirmiş bir opel marka aracı bir arkadaşıma al demem. Çünkü aldığın da opelin nerede? ne yapacağı hiç belli olmaz. Donanım konusuna gelince şunu da söyleye bilirim. Bir aracın güvenlik donanımları olduktan sonra led farlarmış, çelik jant falan filan bir sürü saçma sapan şey ne gerek var?

Ve bu saçmalıklar yüzünden ummadığın bir yerde ummadığın bir sorun çıkıyor. Gerek var mı? Bence yok.

Bana göre belli donanımlar evet ve sorun çıkarmayan sanayiye sadece yağ ve su bakımları için giden araç en iyisi derim...

Şimdi bir çok arkadaş Japon araçların yalıtım konusunda zayıf filan diyor da artık eskidendi o iş şimdi adamlar harbi yalıtım yapıyorlar bence.

abi belli yaşa gelmiş, çok el değiştirmiş bi araç elbette baş ağrıtır. bakımı düzgün olduktan sonra ne yaş ne km önemli değil. ben şahsen bakımı düzgün olduktan sonra opeli öneririm. f/p açısından piyasadaki bir çok markadan daha iyi. motor deyince hemen yağ yakma falan diyolar mesela opele nazaran sorunsuz toyota daha fazla yağ yakıyor bilhassa dizelleri.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Mustafa aslında ben opel kullanan biri olarak şu yüzden aracı tavsiye etmem. Araçın kaporta aksamına sonuna kadar kefilim. Ama opel motor konusunda bence sınıfta kalıyor. Motor bana göre çok dandik. Aklıma gelmediği ummadığın anda bir sorun çıkarması an meselesi.

Bu yüzden opele para dayanmıyor. Öyle saçma sapan şeylerden sorun çıkarıyor ki ohaaaaaaaaa diyorsun birden.

Parça konusunda hiçte ucuz değil bana göre parçası 94 model aracımın ateşleme bobini 500 TL GM orijinali... az para değil. Bu ülkede insanlar 900 TL bir ay çalışıyor.

_Vectra_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opelin bakımlısı güldürür bakımsızı süründürür kısa ve öz sadece opel de değil bu bence her arabaya geçerli :) :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sıfır alınacaksa öneririm Opel'i ama 10-15 yaş üstü Opel' i önermem...Ne kadar düzgün bakılmış olsa da sıkıntısı bitmiyor. Her gün bu forumdayız bakın teknik servis bölümüne ne sıkıntılı araçlar var.. Birde Japon araç forum sitelerine bir göz atın ne demek istediğimi anlarsınız...

Bu görüşe kesinlikle katılmıyorum. Mesela benim aracım 1991 model, 2.0 motorlu, otomatik vitesli, kilometre saatinde yazan rakam 300.000 bine dayanmış, LPG siz bir araç, 2007 yılında eşim acemiliğini atsın, tecrübe kazansın için almıştık. Eski sahibi araca fazla bakmamış. Ben elimden geldiğince elden geçirdim. Bunca senedir de sorunsuzca biniyoruz. Baharda sattığım 1998 model aracı alan arkadaşımız da form üyesi, şimdiye kadar araçla ilgili olumsuz bir paylaşımına denk gelmedim, inşallah arkadaşımız da aracın bakımlarını zamanında yaptırır sorun yaşamaz. Her arabanın rutin bakım giderleri vardır, bu rutin bakımları zamanında yaptırırsak sorun yaşanmaz.

Gökay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben aracımı sıfır sahibinden aldım (98 cd x16xel-110.000 kmde ve servis bakımlı)...yaptığı arızalardan yıldım artık beni Opelden soğuttu resmen, araca binerken korkuyorum, acaba yine ne arıza yapacak diye, her sabah yağına suyuna bakmadan araca binemiyorum acaba suyu yağı eksildimi diye....2001 cıvıc ies kullandım yıllarca bakım harici servise gitmezdim, bir kere yolda bırakmadı, durduk yere arızalanmadı, marşda ikincisine gerek kalmazdı... ev alırken satmak zorunda kaldım daha sonra biraz birikim yapınca araç aramaya zamanım olmadığı ve bu aracında da böyle servis bakımlı olmasından dolayı acele ile almaya karar verdim. bilmem benim şansımamı denk geldi bu aracın arızaları... ama foruma bakıyorumda herkes de kronik sorunlar var onlarca sıkıntılı araç var... başka forumlara da girin bakın özellikle Honda millet orada modifiye v.s paylaşımlarda bulunur genelde, sıfır sıkıntılı araçlar.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ben aracımı sıfır sahibinden aldım (98 cd x16xel-110.000 kmde ve servis bakımlı)...yaptığı arızalardan yıldım artık beni Opelden soğuttu resmen, araca binerken korkuyorum, acaba yine ne arıza yapacak diye, her sabah yağına suyuna bakmadan araca binemiyorum acaba suyu yağı eksildimi diye....2001 cıvıc ies kullandım yıllarca bakım harici servise gitmezdim, bir kere yolda bırakmadı, durduk yere arızalanmadı, marşda ikincisine gerek kalmazdı... ev alırken satmak zorunda kaldım daha sonra biraz birikim yapınca araç aramaya zamanım olmadığı ve bu aracında da böyle servis bakımlı olmasından dolayı acele ile almaya karar verdim. bilmem benim şansımamı denk geldi bu aracın arızaları... ama foruma bakıyorumda herkes de kronik sorunlar var onlarca sıkıntılı araç var... başka forumlara da girin bakın özellikle Honda millet orada modifiye v.s paylaşımlarda bulunur genelde, sıfır sıkıntılı araçlar.

Aynı benim durumlar.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
................. Şahsen ben belli bir yaşa gelmiş bir sürü el değiştirmiş bir opel marka aracı bir arkadaşıma al demem. ................. Donanım konusuna gelince şunu da söyleye bilirim. Bir aracın güvenlik donanımları olduktan sonra led farlarmış, çelik jant falan filan bir sürü saçma sapan şey ne gerek var?
...........................

Kucaktan kucağa gezen bir arabanın yaşı ne olursa olsun değil Opel dünyanın en sağlam arabası da olsa alınmazzzzzz. Donanım konusunda arkadaşlarla hem fikirim. Ne kadar çok donanım/sensör demek o kadar risk/masraf demektir. Saden araç en iyi araçtır. Bendeki antika araçta sensör falan yok, o nedenle de hiç arıza yapmıyor ;). Peki şimdi araç daha az arıza yapsın diye bir çok donanımdan/lüksten vazmı geçeceğiz? Aramızda en basit donanımlardan olan klimasız, ABS'siz, airbacksiz arabaya binmek isteyen kaç kişi vardır? Bir ankette onun için açalım mı? ;)