Çok Basit Bir Şekilde 'Follow Me' Çalışıyor* 3-5 TL Maliyet

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arka plaka lambalarınıda dahil edebilirsiniz aslında,benim araçta orjinalinde var ama zenon far olduğu için ben otomatik far ayarını kullanmıyorum,doğal olarak follow me home da devre dışı olmuş oluyor.

siz de benim kafadansınız =) normalde bende direkt kısa far konumundaymış gibi bağlayacaktım,fakat xenon kullanıyorum osramın d1s ampulleride bayağı tuzlu olduğu için ampulleri zırt pırt açılıp kapanmasına gönlüm el vermiyor :dil:

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
followmeastrag.png

Sayfadaki şema silinmiş moderatörlerden ricam en başa tekrar koyulması

dolphin mans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
roleden gelen 2 uç selöktere baglanacak denmiş.kolda + veya - uç varmı varsa hangisi nereye baglanacak tsk ker

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
roleden gelen 2 uç selöktere baglanacak denmiş.kolda + veya - uç varmı varsa hangisi nereye baglanacak tsk ker

Rölenin çıkış uçlarını direksiyonun üstündeki kapağı söküp selektör kolundaki sokette bende (Kırmızı - Beyaz ) kabloya kesmeden paralel attım,renkler büyük ihtimalle aynıdır.Artı veya eksi durumu yok,kablolar zaten biz selektör kolunu çektiğimizde birbirine değmiş oluyor.

dolphin mans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biz erenden aldığımız follow me home devresine ek olarak gece aktif olarak devreye giren sensörlü devre yaptık.maliyeti 5 tl civarında . Şu an sadece akşamları aracımı kilitledigim ve açtığım zaman 12 sn olarak aracımın farları açık kalıyor.

oktay toker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı role ve diod ile birleştirdiğiniz devreyi tavan lambası kapı açık ucundan alacagınız uç ilede çalıştırabilirsiniz.Tavan lambasından bu uçları direk paralel olarak rolenin tetik uçlarına bağlayıp kontak uçlarıda ilğili yere bağlanınca ve karanlık sensörü devereside eklenince akşamları işe yarar.

Kondansatör bağlamayacaksınız.

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gece uzaktan kumanda ile kilitleri açınca farları 15-20 sn kadar yakması için gecikme devresini yaptım daha öncedende kendi yaptığım far sensörünü bağlamıştım fakat - tetik için uçları bir türlü bulamadım

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tis 2000 deki şema ekte ben - tetik alıp zamanlama devresini tetikletip far sensörüne bağlayacağım eğer karanlıksa farlarımı 15-20sn yakacak gündüz ise yakmayacak.sürücü tarafı soketi x3.

Ekli dosyalar

• kilit.jpg
    kilit.jpg
    90.1 KB · Görüntüleme: 116

caglar_gsi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu bende hortlatıyım şema silinmiş ve güncel durumu nedr