corsa 1.7 dti için triger parça fiyatları otostart

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar
http://www.otostart.com/index.php?option=com_otostart&task=arac&aracid=3427&filtre=01.13.02
bu linkte aracım için triger parçaları var. yalnız ben daha ucuza buldum ama kafama takılan hangi parçaları alacağım.
1 avare rulman
1 gergi bilya
1 kayış
bunun dışında birşey gereklimi...
opsere soracağım şimdi. Arkadaş vardı parçacı onada ulaşamıyorum. o hallediyordu işimi sağolsun:)
ina orjinal marka yazıyor. doğrumu gm orj ürün olarak hangi marka kullanıyor triger sette...
hatırladığım kayışımda isuzu yazıyordu...

bana başka bir opel forum sitesinden ina marka olarak
gergi bilyaya 75
avare rulmana 75
orjinal kayışa 105 tl fiyat verdiler
orj devirdaime 150
graf marka yada ithal 70 verdiler...
fiyatlar nasıl sizce...
yorumlar tavsiyeler... km yaklaşıyor:)

+ ekleme
opserden fiyat aldım opserde gm marka kayış ile (bilyalar gene ina marka)
220 tl
contitech kayış ile (bilyalar gene ina marka)
140 tl
continental dünyanın önde gelen kayış firmalarından zaten. gm e kayışı kim yapıyor bilen varmı. dayco falan vardı birde sanırım... orj kayışın üreticisi kim bilen varmı. daha önce çalınan araca contitech taktırmıştım ve problem çıkarmamıştı (Çalınması hariç:))

Son düzenleme:

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
orjinal kayışın üzerinde ısuzu yazması lazım

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinal kayışın üzerinde ısuzu yazması lazım
Doğru isuzu yazıyor. ama isuzu kayış üretmediğinden asıl marka ne??? gerçi contitech çok sağlam kayış ve kaliteli. ama rulman gergi falan önemli. onlarda ina yada skf oluyormuş. yetkili servis ne takıyor acaba onu bilmek lazım... opserin fiyat çok iyi. 80 de işçilik versem 220 + kdv ye iş bitecek... düzgün taktıktan sonra bişey olacağını sanmıyorum. sonuçta malzeme aynı. gm kayışla set 220 dedi opser. öylede 300+ kdv ye gelecek iş... ama parçayı dışardan alınca garanti verip takacak servis bulmaya kaldı iş... arıyoruz. bugün arkadan biri vurdu zaten arabaya yarın arkasa gideceğim tampon falan yapılacak bagaj kapısı sol arka köşe. ordan triger için pazarlık yapacağım...

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Almanya
Ina No: 531 0166 20

Ürün Detaylarını Gör >

91,26 TL

011101-531053520.jpg

Triger Kayışı Gergi Makarası

Almanya
Ina No: 531 0535 20

Ürün Detaylarını Gör >

88,69 TL

011101-532004120.jpg

Dış Çap: 65 mm
Genişlik: 31 mm

Triger Kayışı Saptırma-Kılavuz Makarası

Almanya
Ina No: 532 0041 20

Ürün Detaylarını Gör >

87,71 TL

011101-1.jpg

Diş Sayısı : 131
Genişlik : 25 mm

Triger Kayışı

Almanya
Contitech No: CT1014

Ürün Detaylarını Gör >

40,48 TL

sitedeki parçalar bunlar... ben corsa 1.7 dti için bu parçaların hangilerini alacağım. bu parçaları alınca garantili servis hizmetide veriyorlar ve servis 45 tl. Ama uygun parçalar hangileri...

Son düzenleme:

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
forum ustaları corsa 1.7 dti için alınacak triger setin içindeki parçalar yukardakilerden hangileri. ekstra bir parça varmı...

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kimseden cevap gelmedi. kendi başımızın çaresine baktık bizde:)
yukarda mesajı düzelttim. gereken parçalar yukarıdakilermiş. bunları siparişi indirimle 206 tl tutuyor. işçilikte 45 hesaplamıştım ama öyle değilmiş. her parça ayrı işçiliğe giriyormuş ve işçilik 190 tuttu:) otostart benim için yatmıştır. yetkili servis daha ucuz:)
ben sanırım 140 a parçaları opserden alıp sanayide 80 işçilik verip taktıracağım... başka tavsiyesi olan varsa yazsın...

yezocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben servis olarak cevap vereyim. aracınız için böyle hayati parçaları sevisten orjinal alıp taktırın. dışarıdan parça alıp gittiğinizde servisler garanti vermez parçacı garanti vermez. İki gün sonra bir aksilik olursa 2 kuruştan kaçmanın bedelini ağır ödeyebilirsiniz :D sadece tavsiye .....

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben sadece kayışı değiştirmiştim 40-50 lıra bırseydı kayış. diğer parçalar da neyin nesi

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben sadece kayışı değiştirmiştim 40-50 lıra bırseydı kayış. diğer parçalar da neyin nesi

ben servis olarak cevap vereyim. aracınız için böyle hayati parçaları sevisten orjinal alıp taktırın. dışarıdan parça alıp gittiğinizde servisler garanti vermez parçacı garanti vermez. İki gün sonra bir aksilik olursa 2 kuruştan kaçmanın bedelini ağır ödeyebilirsiniz :D sadece tavsiye .....

melih sadece kayış değiştirmek sağlıklı değil diyorlar. onun 2 de rulmanı var. hani yeni kayış eski rulmana uyum sağlamaz olayı falan... onlarında belli bir ömrü var ama senin gibi sadece kayış değiştirip 120000 de rulman değiştiren de var. set değişmek mantıklı ama servislerin para kazanmak içinde yaptıkları(çok zalimce bir yorum oldu:)) bir yöntem olabilir. sen set değiştir birdahakine opserde orjinal set 220 galiba kayış contitech (çok kaliteli bir alman lastik devi) kayış ve İNA rulmanlar olan set 140 tl

Başkanım size soracağım orjinal sette hangi marka ürünler var. kayış dayco mu. rulmanlar SKF mi İNA mı yoksa hangi markadır...
biz bu orjinal seti bilir ve piyasadan bulurda servise (size veya başka bir servise) taktırırsak garanti verilememesinin sebebi nedir... sonuçta parçalar orjinal sadece biz alıp getiriyoruz. bir şekilde belki sizin alacağınız yada başka servisin alacağından ucuza alıyoruz diyelim... yani iki kuruştan kaçma olayı yokta iki kuruş ucuza maletme var. orası ayrı...:)
Bana orjinal markaları verin birde ben bakayım kaça buluyorum:)

yezocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinal kutudan skf yada lıtens çıkar. ama garantiyi opel verir..