98 Astra F 1.4 Bakım ve Tavsiye

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Bu arada tam topladık, çıktık teste ustayla. Bi sıkıntı yoktu. Ben aldım gidiyorum, arabadan sürtünme, ötme karışımı bi ses gelmeye başladı. Döndüm hemen ustaya. Tekrar teste çıktık. Tabi, ben hemen baskı balatan şüphelendim. Çünkü araba hareket ettiği anda ses gelmeye başlıyordu. Herhalde debriyaj bilyası falan ötüyor dedim. Usta, sol ön tekerden geliyor dedi. Saç sürtüyormuş, sanırım takarken bi sıkıntı oldu. Geldik hemen krikoya aldık. Sol ön teker elle çevirdiğimiz anda o iğrenç sesi yapıyordu. Söktük, düzgünce taktı usta -öncesinde çırak takmıştı- sorun halloldu. Bu da herhalde artık benim şansıma. Her defasında maceralı bi bakım.

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Bu arada tam topladık, çıktık teste ustayla. Bi sıkıntı yoktu. Ben aldım gidiyorum, arabadan sürtünme, ötme karışımı bi ses gelmeye başladı. Döndüm hemen ustaya. Tekrar teste çıktık. Tabi, ben hemen baskı balatan şüphelendim. Çünkü araba hareket ettiği anda ses gelmeye başlıyordu. Herhalde debriyaj bilyası falan ötüyor dedim. Usta, sol ön tekerden geliyor dedi. Saç sürtüyormuş, sanırım takarken bi sıkıntı oldu. Geldik hemen krikoya aldık. Sol ön teker elle çevirdiğimiz anda o iğrenç sesi yapıyordu. Söktük, düzgünce taktı usta -öncesinde çırak takmıştı- sorun halloldu. Bu da herhalde artık benim şansıma. Her defasında maceralı bi bakım.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hakan hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin. Sorması ayıp olmaz ise ne kadar ödedin?

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Sağ olasın abi. Birkaç sene daha binme amacıyla yaptırdık bakalım. İnşallah şu takozun sertliği de giderse içime daha da çok sinecek.

Motor yağı e filtresi, şanzıman yağı, antifrizi, slikonları, temizleme spreyleri, volant tornalama gibi ıvır zıvır dahil 800'ü buldu hemen hemen.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kökten bir bakım için bence çokta büyük bir rakam değil. Güzel günler de kullanasın.

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Ustaya bi tanıdık vasıtasıyla gittim abi, işçiliği biraz daha uygun aldı. Bütün aşamalarında da bizzat kendisi yaptı işi neredeyse çünkü yanında kalfası falan yok. Ufak bir çırağı var. Aldığı parayı sonuna kadar hak etti diyebilirim. Parçalardan baskı balata çok para. E triger setinin de hatırı sayılır fiyatı var bu arabaya göre. Bakalım hayırlısı artık. İnşallah sorun çıkartmadan bineriz.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ustaya bi tanıdık vasıtasıyla gittim abi, işçiliği biraz daha uygun aldı. Bütün aşamalarında da bizzat kendisi yaptı işi neredeyse çünkü yanında kalfası falan yok. Ufak bir çırağı var. Aldığı parayı sonuna kadar hak etti diyebilirim. Parçalardan baskı balata çok para. E triger setinin de hatırı sayılır fiyatı var bu arabaya göre. Bakalım hayırlısı artık. İnşallah sorun çıkartmadan bineriz.

İnşallah. Malum opel bu ne yapacağı belli olmaz :D

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Şans topu gibi. Bak, bakımdan çıktık, ustayla test ettik, bi şey yok. Ben aldım gidiyorum, araba saçma sapan sesler çıkartmaya başladı :)

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Yok, benim bi işim tam doğru gitmeyecek onu anladım. Ya bütün belalar beni buluyor ya da ben çekiyorum üstüme. Arabayı bakımdan sonra temizleyeyim biraz dedim. Bir de altına eğilip bakayım yağ, su vb. kaçak var mı diye. Direksiyon hafif sola kırıktı, baktım sol ön tekerin yani dün iğrenç sesi yapan tekerin iç tarafı, jant, ön takım elemanları yağ içinde. Büyük ihtimalle aks körüğü gitmiş gibi duruyor. Her tarafı yağa bulamış. Şimdi bu körük durup dururken neden patladı? Usta, bizim yaptığımız bir işle ilgisi yok dedi telefonda. Pazartesi uğrayacağım bakalım. Çıldıracam ya bi dünya para veriyoruz. Yok, yok, bi düzenli iş yaptıramıyoruz.

Nadir abi, dediğin çıktı. Opel bu ne yapacağı belli olmaz dedin. Olmadı valla.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Yok, benim bi işim tam doğru gitmeyecek onu anladım. Ya bütün belalar beni buluyor ya da ben çekiyorum üstüme. Arabayı bakımdan sonra temizleyeyim biraz dedim. Bir de altına eğilip bakayım yağ, su vb. kaçak var mı diye. Direksiyon hafif sola kırıktı, baktım sol ön tekerin yani dün iğrenç sesi yapan tekerin iç tarafı, jant, ön takım elemanları yağ içinde. Büyük ihtimalle aks körüğü gitmiş gibi duruyor. Her tarafı yağa bulamış. Şimdi bu körük durup dururken neden patladı? Usta, bizim yaptığımız bir işle ilgisi yok dedi telefonda. Pazartesi uğrayacağım bakalım. Çıldıracam ya bi dünya para veriyoruz. Yok, yok, bi düzenli iş yaptıramıyoruz.

Nadir abi, dediğin çıktı. Opel bu ne yapacağı belli olmaz dedin. Olmadı valla.

Ben aracıma her bindiğim de her konta çevirdiğim de saatti bomba diye biniyorum. Çünkü nerede? ne zaman? ne halt yiyeceği belli değil. Bu yüzden de bir daha asla ama asla opel almayacağım. Ben araç alacağım bomba değil.