Eğer aracınızı 2. el aldıysanız, bu konuyu dikkatle okuyun.

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence de iyi olmuş. konusu gelmişken kasko şirketleri arabanın çalınması koşulunda iki anahtarı birden istiyorlarmış bu doğrumu bilen varsa aydınlatsın. Benim bir akrabam yaşamıştı bu olayı anahtarı arabada bırakıyor, şirketinin önünde iki dakika içeri giriyor çıkıyor araba yok. Kaskoyu polisi arıyorlar. Kasko yedek anahtarıda talep etmiş, veremeyince parayı alamamıştı. Ancak araba bulundu 2 hafta sonra. Böyle yırtmıştı.

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Paylasım icin tesekkürler

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
1- Tanımadığım, güven vermeyen kişilerden araç almamaya ve satmamaya özen gösteririm.
2- Tanımadığım kişiden yedek anahtarı olmayan arabayı hayatta almam.
3- Sattığım araçların satışını noterden hemen veririm. 3-5 gün bekleyelim derse aracımı teslim etmem, anahtarını vermem. Satış vekaleti olayına girmem.

grattis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1- Tanımadığım, güven vermeyen kişilerden araç almamaya ve satmamaya özen gösteririm.
2- Tanımadığım kişiden yedek anahtarı olmayan arabayı hayatta almam.
3- Sattığım araçların satışını noterden hemen veririm. 3-5 gün bekleyelim derse aracımı teslim etmem, anahtarını vermem. Satış vekaleti olayına girmem.

Abi yazdıklarında haklısın ama dedimya burda şeytanın avukatlığını yapıyoruz bir anlamda, devir öyleki babaya bile güvenmemek gerek :D İyisimi benim gibi ikinci el araç alıp anahtar konusunda paranoya yaşayanlar varsa 30 ytl gibi bir bedel karşılığında akşam rahat rahat uyuyabilirler :)

S

selocan77

Bilgi Girilmemiş
İyi düşünmüşsün.Kasko şirketiyle uğraşmaktansa anahtar kodunu değiştirmek daha faydalı gözüküyor.Ancak bu işlemi yaptırdıktan sonra kaskoya bilgi vermeye gerek var mı?

grattis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi düşünmüşsün.Kasko şirketiyle uğraşmaktansa anahtar kodunu değiştirmek daha faydalı gözüküyor.Ancak bu işlemi yaptırdıktan sonra kaskoya bilgi vermeye gerek var mı?

Aslında haklısın ben orasını düşünmedim :confused:. Ben pazartesi acentemi bi arayım durumu söyleyim, bi evrak yada yazı çizi gerekiyorsa prosedürü öğrenip yazarım burdan :good:

S

selocan77

Bilgi Girilmemiş
Aslında haklısın ben orasını düşünmedim :confused:. Ben pazartesi acentemi bi arayım durumu söyleyim, bi evrak yada yazı çizi gerekiyorsa prosedürü öğrenip yazarım burdan :good:
Ankarada neredesin.Ben Dikmen'deyim.

kut83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımın anahatarı kaybolmuştu 30-40 ytl değil tekrardan başka program yüklaniyo ve şifreler değişiyo ama yinede temkinli davranmak gerekiyor