Eğer aracınızı 2. el aldıysanız, bu konuyu dikkatle okuyun.

grattis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımın anahatarı kaybolmuştu 30-40 ytl değil tekrardan başka program yüklaniyo ve şifreler değişiyo ama yinede temkinli davranmak gerekiyor
En garantili ve temizi tüm kilit sistemini değiştirmek. Bunun harici yapılabilecek olan zaten yukarda anlattığımız gibi aracın ilgili programını ve değiştirmek. Yapılabilecek başka bir uygulama varsa bildiğin yazarsan bizde bilgilenelim :)

turkerrr

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Bence de iyi olmuş. konusu gelmişken kasko şirketleri arabanın çalınması koşulunda iki anahtarı birden istiyorlarmış bu doğrumu bilen varsa aydınlatsın. Benim bir akrabam yaşamıştı bu olayı anahtarı arabada bırakıyor, şirketinin önünde iki dakika içeri giriyor çıkıyor araba yok. Kaskoyu polisi arıyorlar. Kasko yedek anahtarıda talep etmiş, veremeyince parayı alamamıştı. Ancak araba bulundu 2 hafta sonra. Böyle yırtmıştı.

anahtar üzerindeyken araç çalınırsa ödeme alınamaz zaten anahtarı üzerinde bırakmak hatadır yapılmaması gereken bişeydir...

kut83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En garantili ve temizi tüm kilit sistemini değiştirmek. Bunun harici yapılabilecek olan zaten yukarda anlattığımız gibi aracın ilgili programını ve değiştirmek. Yapılabilecek başka bir uygulama varsa bildiğin yazarsan bizde bilgilenelim :)

aracını kilit sistemi değişmiyo sadece beynindeki şifreler değişiyo opel odak ta yaptırmıştım rakamı tam olarak şu an hatırlamıyorum ama 100 ytl üstünde,

ama ben anahtarın çalınmadığından emindim diğer yedeğinide kullanabilmek için ilk aynı şifreleri kopyallattım

grattis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta ilgili işlemi yaparken bende yanındaydım, önce eski iki anahtarın beyin üzerinde kaydedilmiş olan şifrelerini sildi. Hatta işlemden sonra gösterdi eldeki anahtarı taktığında ekranda immo iconu çıktı ve motoru açamadı. Sonra bir dizi işlem daha yaptı ve aynı anahtarı iki kere tanıtarak yedek (kayıp yada çalınan farketmez) olanı da etkisiz hale getirdi. Benim yaşadığım olay buydu.. Aslında seninkiyle aynı işlem gbi görülüyor ama nedense biraz fazla ücret almışlar gibi :confused:

kut83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta ilgili işlemi yaparken bende yanındaydım, önce eski iki anahtarın beyin üzerinde kaydedilmiş olan şifrelerini sildi. Hatta işlemden sonra gösterdi eldeki anahtarı taktığında ekranda immo iconu çıktı ve motoru açamadı. Sonra bir dizi işlem daha yaptı ve aynı anahtarı iki kere tanıtarak yedek (kayıp yada çalınan farketmez) olanı da etkisiz hale getirdi. Benim yaşadığım olay buydu.. Aslında seninkiyle aynı işlem gbi görülüyor ama nedense biraz fazla ücret almışlar gibi :confused:

ben yeni anahtarda aldım sanırım sen mevcutların şifrelerini değiştirdin o yüzden fiyat uygun olmuştur

grattis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi ok :D! Bir ay daha beklicem, eski anahtarın geleceğini söylemişti galerici. Gelmezse yeni bir anahtar sipariş edicem. Onunda ayarlanması programlanması vsvs hepsi dahil 170 ytl gibi bir rakam demişti servis. Eğer eski anahtar gelirse ücretsiz programlarız dediler :)

kut83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi ok :D! Bir ay daha beklicem, eski anahtarın geleceğini söylemişti galerici. Gelmezse yeni bir anahtar sipariş edicem. Onunda ayarlanması programlanması vsvs hepsi dahil 170 ytl gibi bir rakam demişti servis. Eğer eski anahtar gelirse ücretsiz programlarız dediler :)

aynen şimdi oky bende o dedğin fiyatlara yaptırmıştım:good:

tatlisert

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
paylaşım için teşekkürler ben buna benzer bir durumu duydum ve bunu yapanlar kültür seyiyesi en üst düzeyde birisi idi onun için okuyandan zarar geliyor diyecem bende yuksek lisanstayım laf bana gelecek önemli olan okumak değil kendini geliştirmek insan ne kadar bilmişse ona dikkat etmek lazım bence çok bilmişlik zarar getirebilir.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya ist içerenköyde adama sordum imbo anatar apıyomusunuz die yapıyoruz dedi peki ne lazım ruhsat falan dedim sen arabayla anahtarı getir yaparız dedi

grattis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya ist içerenköyde adama sordum imbo anatar apıyomusunuz die yapıyoruz dedi peki ne lazım ruhsat falan dedim sen arabayla anahtarı getir yaparız dedi

:) Sözüm meclisten dışarı tabiki fatih,
bu araç senin aracınsa ne olur ne olmaz diyip kopyalatabilirsin tabii. Ama benim korkum kötü niyetli kişilerde bu işi yapabilir. İşte bunun için immolu araç alınca yukarda anlatılan gibi bir uygulama yapmak insanı rahatlatıyor...