Kasko Fiyatları

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Kasko Fiyatları

GöKHaN link' Alıntı:
Yakın zamanda bir tablo hazırlamyı düşünüyoruz.Sizlerin bilgileriyle?Herkezin aklında kalır en azından diye düşünüyorum arkdaşlar?
Böyle fiyatsal şeyleri mesajları tek tek okumak yerine Sn. GöKHaN'ın dediği gibi tablo halinde yapmak takibi açısından daha kolay.

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

Bende avukatakın sayesinde hasarsızlık indirimi ile beraber axa'dan 667 TL'ye full kaskomu yaptırcam.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gerçekten uygun bir fiyata yaptırmışsın kaskoyu
hayırlısı olsun

umut7105

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayırlı olsun kaskonuz,aracın fiyatını kaç gösterdiler?

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

39.900 tl üzerinden gösterdiler.

umut7105

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Anladım fiyatı düşük gösterdikleri için ucuz olmuş galiba,peki seneye kaskoyu yenilerken bazen full olmayan kaskolar var ya full+full kaskoya geçip fiyatı da yüksek yaptırılabiliyor mu?Tabi hak ettiğin hasarsızlık indirimin devam etmek şartıyla.

memberger

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

55,000 TL sigorta bedeliyle 760 TL'ye Axa Sigorta'ya full+full kasko yaptırmıştım. Kasko yaptırmadan önce alacağınız ürünü iyice incelemenizi ve alternatifleriyle kıyaslamanızı tavsiye ederim. En pahalısı en iyisidir diye bir durum yok. Kaskoda verilen ana teminatlar (çarpma, çarpılma, yangın, hırsızlık) her üründe aynıdır. Önemli olan ek teminatlar, bunlara dikkat etmek lazım. Bazı şirketler primi aşağı çekmek için ek teminatlarda kırpma yapabiliyor. Kasko yaptıracak arkadaşlara önerilerim şunlar:

1. Hasar halinde orijinal parça garantisi olup olmadığına dikkat edin. Çoğu şirket orijinal parça işine yanaşmıyor, hasar halinde yan sanayi parçalarını ödüyor. Bize gelen şikayetlerin önemli bölümü bu yönde. Araçlarımızın parçaları oldukça pahalı olduğundan en dikkat edilmesi gereken konulardan birisi bu. Poliçede "orijinal parça" ibaresinin bulunduğundan emin olmakta fayda var, çünkü ilerde kaza halinde sigorta şirketinin yan çizme olasılığı yüksek.

2. Poliçelerde normal olarak "ölüm ve sürekli sakatlık teminatları" vardır, fakat hepsinde "tedavi masrafları teminatı" bulunmaz. Yaralanmalı kazalarda tedavi masraflarının bir kısmının bu teminattan karşılandığınından poliçenizde bulunmasında fayda vardır.

3. Deprem, Sel, Su Baskını; Grev, Lokavt, Halk Hareketleri, Kötü Niyetli Hareketler ve Terör (ek) teminatlarının poliçenizde olup olmadığını kontrol edin. Bu teminatlarda muafiyet olup olmadığına da bakmak gerek.

4. Çalınan anahtarla aracın çalınması durumunda hangi hallerde ödeme yapılacağı konusu da önemlidir.

5. Hasar miktarının belli bir limit dahilinde olması halinde (mesela 1,000 TL’ye kadar olan hasarlar için) hasarsızlığı bozmayan ürünler vardır. Buna da dikkat etmekte fayda var.

Mini onarım hizmeti, vs gibi konulara girmiyorum o konuda herkesin bilgisi vardır sanırım.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sn hokamola
öncelikle çok güzel bir şekilde konuyu aydınlatmışsınız
ben kaskomu inceleyip size mümkünse birkaç sorum olacak
tşkler.

GöKHaN2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bir de şunu ekleyebilirmiyiz hocam.Araç kasko dahilinde tamir görürken size emaneten kullanabileceğiniz bir araba vermesi.Ekspertizin belirlediği günle araç tamir edileceği günü iyi belirtmek gerkiyo.Yoksa araç yapılmadan emanet arabayı sizden istiyorlar.

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

Benim kafama takıl bir konu "araç bedeli düşük gösterilmiş" gibi bir durum söz konusu olurmu? diye merak edip bunu sigortacı birisine sordum ve araçların gösterilen değer fiyatlarının heryerde aynı olduğunu mesela araç değeri 40.000tl gözüküyorsa bu heryerde böyledir bunu 45.000 TL gösterilenemiyor diye duydum bu doğrumudur acaba ?

PS:benim aracım 39,700 TL araç değeri üzerinden kasko yapıldı bunu sordum ve neyse odur dedi istesemde bunu 45.000 tl gösteremem dedi.