Kısa mesafede fan

Aömdr

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Katalitik Konvertör ve Oksijen Sensörlerine bakıldımı?Bakılmadıysa onlarada baktırın...
Isı sıcaklık ve oksijen değişti yine arıza verdiler maalesef

magne33

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
rişi verdiler sözde, aradım parça geldi mi diye çok yoğunuz biz sizi arayacağız dediler. Aradan 1 h

Sana en net çözüm için aracını al egzoz muayene yeri bul ve egzoz muayene egzoza baktır ama kesinlikle aracını sisteme kayıt ettirme derdini anlat kabul edecektir sadece egzoz da sorun var bulamıyorlar de ve egzozu emisyon değerini kontrol ettir eğer sorun varsa egzozda dpf de kırık ise filan egzoz muayene değerlerin aşırı yüksek çıkar ona göre kesinleştirmiş olursun
çok mantıklı ustad

Aömdr

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
çok mantıklı ustad
Burada bir arkadaşla tanıştım astra j sahibi ... aynı sorunu yaşamış ve usta usta dolaşmış aracın bakılmadık yeri kalmamış turbosundan egrsine enjeksiyonuna kadar ... yetkili servise dahi gitmiş ... yine de bir çözüm bulamamış ... en son kodu beyinden sildirdim dedi ... boşuna uğraşma diyor :)) yani başka çare gözükmüyor gibi maddi olarak da yoruldum zihnen de :)

magne33

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Burada bir arkadaşla tanıştım astra j sahibi ... aynı sorunu yaşamış ve usta usta dolaşmış aracın bakılmadık yeri kalmamış turbosundan egrsine enjeksiyonuna kadar ... yetkili servise dahi gitmiş ... yine de bir çözüm bulamamış ... en son kodu beyinden sildirdim dedi ... boşuna uğraşma diyor :)) yani başka çare gözükmüyor gibi maddi olarak da yoruldum zihnen de :)
bende aracı aldıgımda arabam sürekli rejenerasyona geciyordu ve beyaz duman atıyordu sonradan ögrendikki dpf yi iptal etmişler ama beyinden etmemişler sensörler boş dpf yı okudugu icin sürekli rejenerasyon yapıyormuş iptal edince bir sorun kalamdı 400 tl ye beyinden iptal ettirdim

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Sen git muayene yaptır egzoz için ama kesinlikle aracını sisteme kayıt ettirme yoksa komple muayene yaptırmak zorunda kalırsın egzozdan geçmezse bilki kırılmıştır içerisi sonrasında sorun yoksa bayiden sen şimdi temizledim diyorsun dışarıda araç bunu dolu olarak görüyor olabilir hayla doluluk oranı sıfırlancak sorun kalmayacaktır ama 420 veriyor bence sorun var dpf de hayla egzozdan geçmezse yapılacak işlem dpf dır

• Beğen
Tepkiler: magne33

Aömdr

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
bende aracı aldıgımda arabam sürekli rejenerasyona geciyordu ve beyaz duman atıyordu sonradan ögrendikki dpf yi iptal etmişler ama beyinden etmemişler sensörler boş dpf yı okudugu icin sürekli rejenerasyon yapıyormuş iptal edince bir sorun kalamdı 400 tl ye beyinden iptal ettirdim
Sorun şu benim ki iptal değil ve dün bilgisayarla rejenarasyon yaptı usta duman atma olmadı partikül yıkandı daha önce bugün yine sökülüp bakıldı ama sağlam olduğu söylendi:)

magne33

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Sen git muayene yaptır egzoz için ama kesinlikle aracını sisteme kayıt ettirme yoksa komple muayene yaptırmak zorunda kalırsın egzozdan geçmezse bilki kırılmıştır içerisi sonrasında sorun yoksa bayiden sen şimdi temizledim diyorsun dışarıda araç bunu dolu olarak görüyor olabilir hayla doluluk oranı sıfırlancak sorun kalmayacaktır ama 420 veriyor bence sorun var dpf de hayla egzozdan geçmezse yapılacak işlem dpf dır
kaan hocam bu konuda tecrübeli tavsiyesini dikkate almalısın

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

magne33

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
bu dpf illetinden bende cok cektim cok can sıkıcı bir olay

• Beğen
Tepkiler: Aömdr ve Kaan.

Aömdr

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
kaan hocam bu konuda tecrübeli tavsiyesini dikkate almalısın
Tabiki hocam hepine çok teşekkür ediyorum tavsiyelerinizi dikkate alıyorum inanın da ustalara laf anlatmak o kadar zor ki :) aracın muayenesi çok yeni 2 ay falan var yok ... usta egzos emisyon ölçüm hizmeti de veriyor :) en son buna da baktırayım :)

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Sorun şu benim ki iptal değil ve dün bilgisayarla rejenarasyon yaptı usta duman atma olmadı partikül yıkandı daha önce bugün yine sökülüp bakıldı ama sağlam olduğu söylendi:)
İçerisine bakmak lazım onada zor bakar 😃