2.dizel partikül filtresi uyarısı

mrt1453

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 2.dizel partikül filtresi uyarısı

arkadaşlar yeni 1.6 dizel astramı aldım.fakat araç her 200 km de bir partikül filtresi dolu diyor.yaptığım yol günlük 8km gidiş 8km geliş birde 1700 kmde iken yağ değiştirme ikazı yanmaya başladı. bu da benim canımı fena bi şekilde sıkıyor aynı araçtan ortağımda var aynı gün beraber aldık.o benden daha kısa mesafe kullanıyor onun aracı 2500 kmde olmasına rağmen partikül ikazı daha henüz yanmadı.servisten aldığım cevap beni tatmin etmiyor bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar rica ediyorum.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mrt1453 link' Alıntı:
arkadaşlar yeni 1.6 dizel astramı aldım.fakat araç her 200 km de bir partikül filtresi dolu diyor.yaptığım yol günlük 8km gidiş 8km geliş birde 1700 kmde iken yağ değiştirme ikazı yanmaya başladı. bu da benim canımı fena bi şekilde sıkıyor aynı araçtan ortağımda var aynı gün beraber aldık.o benden daha kısa mesafe kullanıyor onun aracı 2500 kmde olmasına rağmen partikül ikazı daha henüz yanmadı.servisten aldığım cevap beni tatmin etmiyor bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar rica ediyorum.
֖ncelikle hosgeldiniz linkte kendinizi tanitirmisiniz.
http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?board=6.0

veysel 44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşımla aynı zamanda aldık demişsin peki yakıt olarak aynı istasyonlarımı kullanıyorsunuz?

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mrt1453 link' Alıntı:
Yakit aldiginiz yeri değistirin +depoyu isik yanana kadar kullanmayin.
Aracinizi almadan once muhtemelen bayi veya fabrikada yatmistir.
Yag uyarisi km ve yil hesaplar hangisi once gelirse degistir uyarisi verir.

mrt1453

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yakıtı aynı istasyonlardan alıyoruz yarım deponun altına düşürmeden tekrar dolduruyoruz.yağ değişim ikazından sonra yağ değiştirdim ama yağın yüzdesi çok çabuk düşmeye başladı muhtemelen bana göre 2000 km civarı tekrar yağ değişimi ikazını verecek.birde takibime göre araç kendini her 100 km de bir temizlemeye alıyor ve bu temizleme esnasındada yağın yüzdesi hızlı bir şekilde bitiyor.sizce araçta program hatası olabilirmi?aracın bu kadar erken aralıklarla temizlemeye geçmesi mümkün değildir.çünkü aracı 2500 3000 devirde vites değiştiriyorum.bu konu hakkında ne yapmamı önerirsiniz?
70.000 TL verip kendimi bunalıma soktum.

janjan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Üretilen 1.6 dizel motorlu astralarda ilginç sorunlar dikkatimi çekmiyor değil. Bi arkadaşımızında direksiyonu kitlenmişti. Kim bilir foruma üye olmayan bir sürü vatandaşında bunun gibi yada daha farklı sorunları vardır.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

janjan link' Alıntı:
Üretilen 1.6 dizel motorlu astralarda ilginç sorunlar dikkatimi çekmiyor değil. Bi arkadaşımızında direksiyonu kitlenmişti. Kim bilir foruma üye olmayan bir sürü vatandaşında bunun gibi yada daha farklı sorunları vardır.
motor ve direksiyonun ne ilgisi var?

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Partikül filtresi sorunu 1.6 için ilginç hele yeni araç. Benim 1.3 18 bini devirdi 19 bine geldi daha uyarı görmedim hiç. Gizli yapmıştır ancak uyarı hiç görmedim. Bu kadar erken hem yağ konusu hem filtre garip.
Kesinlikle petrol aldığınız yeri değiştirin ilk aşama olarak. Ardından biraz daha uzun yol yapın devirli kullanın aracı biraz zorlayın. Yağ konusu ise kaçırma var mı diye servise gidin onlar seviyeye bakıp 0 lasın yağ göstergesini tekrarlarsa kaçırma vardır.

janjan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
motor ve direksiyonun ne ilgisi var?

Motoru direksiyonla bağdaştırmadım 1.6 dizel motorlu astralar olarak belirttim.

Edit: Yanlış anlaşılmamın sebebi alıntı yapmamamdan kaynaklı. Aşağıdaki yazıya o cevabı vermiştim.

mrt1453 link' Alıntı:
yakıtı aynı istasyonlardan alıyoruz yarım deponun altına düşürmeden tekrar dolduruyoruz.yağ değişim ikazından sonra yağ değiştirdim ama yağın yüzdesi çok çabuk düşmeye başladı muhtemelen bana göre 2000 km civarı tekrar yağ değişimi ikazını verecek.birde takibime göre araç kendini her 100 km de bir temizlemeye alıyor ve bu temizleme esnasındada yağın yüzdesi hızlı bir şekilde bitiyor.sizce araçta program hatası olabilirmi?aracın bu kadar erken aralıklarla temizlemeye geçmesi mümkün değildir.çünkü aracı 2500 3000 devirde vites değiştiriyorum.bu konu hakkında ne yapmamı önerirsiniz?
70.000 TL verip kendimi bunalıma soktum.