Kutu içi hava filtresi tavsiyesi

onder12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle şunu sormak istiyorum. kutu içi filtre takınca seste / yakıtta / performansta nasıl bi değişme oluyor? veya oluyormu?  benim tek istediğim turbo ve dump valve sesi çok daha fazla çıksın (aşırı seviyorum o sesi).

defalarca konuşuldu bu konu biliyorum ve eminim bir sürü konu vardır bununla alakalı ama en temiz, en bilgilendirici konunun bu olmasını istiyorum çünkü kafam çok karıştı.
dediğim gibi bir konu olması içinde lütfen sadece anlayan ve deneyimli arkadaşların (artık bu konu hakkında yorum yapmaktan bıkmış olabilirler ama) yorumlarını bekliyorum.

İşin özü: Kutu içi filtre önerirmisiniz? önerirseniz hangi marka ve modeli önerirsiniz ?

Aracım 1.4 T.

şimdiden  thnxx

TOGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kutu içi hava filtresi tavsiyesi

Ben K&N kullanıyorum gayet başarılı.Özellikle üst devirlerde turbo sesi süper..

Yakıt için pek bi etkisi yok..

U

UNS

Bilgi Girilmemiş

Kutu içi filtrede ses alman için aracı manuelde kullanıp 5 lerde vites atman gerekir, ki o da sanırım senin istediğin tarz bir ses olmayacak,
Sadece daha boğuk bir ses alacaksın... Performans olarak hissedilir bir artış da sağlamıyor... Yakıta da pek bir etkisi yok...
Açık havadan daha çok performans, ses alırsın fakat yakıtı arttırır...
İlla ki ses diyorsan blow off veya cutout yaptır derim... 045thumbsup

onder12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

öncelikle teşekkürler. ben motor sesinde bi değişiklik istemiyorum zaten. hatta motorun sesi azalsa bile olur yani o derece :D açık hava filtre uygulaması içinde motor kaputunun altında durması bence yanlış, sonuçta soğuk hava çekmesi gerekli. tampon veya kaputta delik açtırmak gerekli bence ve bunuda yapmak istemem.

http://www.oftuning.com/asp/show_stock.asp?product=021301

bunu düşünüyorum ama sizce almalımıyım uyarmı ve sıkıntı yaşarmıyım ?

U

UNS

Bilgi Girilmemiş

onder12 link' Alıntı:
öncelikle teşekkürler. ben motor sesinde bi değişiklik istemiyorum zaten. hatta motorun sesi azalsa bile olur yani o derece :D açık hava filtre uygulaması içinde motor kaputunun altında durması bence yanlış, sonuçta soğuk hava çekmesi gerekli. tampon veya kaputta delik açtırmak gerekli bence ve bunuda yapmak istemem.

http://www.oftuning.com/asp/show_stock.asp?product=021301

bunu düşünüyorum ama sizce almalımıyım uyarmı ve sıkıntı yaşarmıyım ?
Oooo HKS mantar ın ben kıyısından köşesinden dönmüştüm...
Bence çok kaliteli bir açık hava filtresi ama sonuçta açıkta duran bir filtre bu da :)

onder12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

peki açık hava filtresi kullanmak istesem ne gibi değişiklikler yapmam gerekiyo ? bizim arabalarda akışmetre falan nasıl kandırılıcak ? bi filtre istiyorum ama ne tarz bişe yapmalıyım bu konuda bilinçsizim işte yanlış bişe yapmayıda istemiyorum

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

flowmaster kitte alabilirsin debi metre soketi var ağrıza vermez aşağıda fotosunu veriyorum

35mgqps.jpg

U

UNS

Bilgi Girilmemiş

onder12 link' Alıntı:
peki açık hava filtresi kullanmak istesem ne gibi değişiklikler yapmam gerekiyo ? bizim arabalarda akışmetre falan nasıl kandırılıcak ? bi filtre istiyorum ama ne tarz bişe yapmalıyım bu konuda bilinçsizim işte yanlış bişe yapmayıda istemiyorum
Bence ilk başta kutu içi kullan Önder... 045thumbsup
Daha sonra açık hava ya geçersin memnun kalırsan, açık hava da aparat gerekiyor tabii...

onder12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

öncelikle teşekkürler herkese yorumlar için. marka ve model olarak ne önerirsiniz ?