LPG ateşleme bobinini neden yakar?

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim poloda ateşleme bobini 112 binde gitti.
Yaklaşık 60 bin km olmuştu LPG takılalı. Zaten LPG olsun olmasın Vw de ateşleme bobinin gideri 140 bin km civarlarında..

lastermann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki a4 cop mu, ya da x16xe astra cop mu?

A4'de de x16xe'de de Coil on Plug bulunur, ve VW bobinleri tecrübe ettiğim üzere de ısıya fazla dayanıklı değildir, arkadaşımızın sorunun bu yüzden LPG'deki hararetten kaynaklandığını düşünüyorum, benzer şekilde renault larda fazlaca bobin yakarlar tüp bağlanmasını müteakip.. Sanırım sizin aracınızda da COP var, yanlışlık olmuş bir önceki msjımda

Son düzenleme:

mustafa17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabayı aldıktan 2 ay sonra bizimkide yanmıştı araç o zamanlar benzinli idi can sıkıcı bir durum.

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim poloda ateşleme bobini 112 binde gitti.
Yaklaşık 60 bin km olmuştu LPG takılalı. Zaten LPG olsun olmasın Vw de ateşleme bobinin gideri 140 bin km civarlarında..

Polonuz hangi kasaydı? (6N,9N,6R) LPG' limiydi? eğer öyleyse kaç LPG' de kaç km yapmıştınız. Benimki 113.000' de şimdilik bir sıkıntı yok.

eyyup29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorunu lpg ye bağlamak hata bece öncelikle iyi montaj lazım, bobinden elektrik almak daha fazla yük gerektirir ve yakabilir,araçlar ilk lpg takıldıktan kısa zaman sonra bobin yakabiliyor, g kasamda olmuştu orjinal bobin ve lpg bujisi aldım 45 bin km kullnadım sattım bobin falan yakmadı,bujiler cam gibiydi, şimdi h kasa aldım dün bobin yaktı lpg montajını ben yapmadım ama kaliteli montajlanmış, 65 bin km dearaç, sanırım bobin değişmemiş uzun zamandır, orjinal bobin ve platin buji taktırıyorum sorun olacağını zamnnetmiyorum.

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bobin dediğimiz şey nihayetinde bir tel sargı değilmi neden sıcaktan yada düşük akımdan bu kadar etkileniyor yada bu kadar hassas oluyor bilen var mı?