OCAK 2011 - Ayın Otomobili Anketi

OCAK 2011 - Ayın Otomobili Anketi

• Kullanılan toplam oy
    159
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende calibra dedim.. cunku calibrayi daha cok sevdigimden ama kizlar eski araba sevmiyyy :(:( zaza style hic sevmiyy :D:D (calibra zaza style degil tabii ki, onu demiyorum)

realite de tek arabam varsa corsa opc alirim ciftse cali forever :)

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim 63 bunların hepsine yolda fark atar, ama tek bir şartım var diğer araçlar yarış bitene kadar park halinde olacak :kop:. İbrahim sonuçta araçlar değişik kriterlerde olunca ankete katılanlar da seçim yaparken bocalıyor. Sen hız diyorsun, ben görsellik diyorum, bir başkası başka bir kriteri ön plana çıkartıyor. Durumlar karışık yani :D.

Gelirsen birgün kapışalım abi senle :)

dt223.jpg

Bu arada aynalar noldu abi?

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu Calibra'nın neden yenisi cıkmıyor piyasaya ya? A5 , 3 serisi vs. gibi şeylere rakip olarak çıkarsalar ya...Hiç kafa basmıyo opelin.

Omega da yok...Onla da S500 , 7 , A8 , Phaeton vs. gibi araçlara rakip olurduk Opelci olarak.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Gelirsen birgün kapışalım abi senle :)

Bu arada aynalar noldu abi?

Bir ara biz de kendi kategorimizde asfaltı ağlatalım. Henüz Ankara'ya gidemedim, teslimat işi şubat ayına kalınca tarihi ertelemek zorunda kaldım. Geçenlerde bir tane (sol taraf) metal ayna buldum, polisajını yaptırdım, aynasını yeniledim, istersen göndereyim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ömer senin Anadol'un km saatini görünce aklıma rahmetli dayımın 1976 model Anadol 1600 SW'si geldi. Bir gün Ankara'dan Çankırı'ya giderken yolun düzgün bir yerinde (bu yolda düzgün yer azdır ya neyse) dayıp gazı dipledi, ibre 140-150-160 derken ikinci tura başladı. Dayım havalarda arabasını öve öve bitiremiyor. Ben "dayı senin km ibresi bozuk" diyorum o "imkansız" diyor. O esnada arka tamponda bizden yol isteyen bir 0302 Mercedes belirdi ve fazla zorlanmadan yanımızdan yılan gibi süzülerek geçti gitti :).

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ömer senin Anadol'un km saatini görünce aklıma rahmetli dayımın 1976 model Anadol 1600 SW'si geldi. Bir gün Ankara'dan Çankırı'ya giderken yolun düzgün bir yerinde (bu yolda düzgün yer azdır ya neyse) dayıp gazı dipledi, ibre 140-150-160 derken ikinci tura başladı. Dayım havalarda arabasını öve öve bitiremiyor. Ben "dayı senin km ibresi bozuk" diyorum o "imkansız" diyor. O esnada arka tamponda bizden yol isteyen bir 0302 Mercedes belirdi ve fazla zorlanmadan yanımızdan yılan gibi süzülerek geçti gitti :).

Sağolasın abi, bir ara bakarız aynalara acelem yok nasıl olsa. Km işine gelince illaki hata vardır ama benimki dayınınki gibi tur atmıyor :kop: gidebildiği son nokta orası :) herhangi bir iddiam yok ama bizim 1300 A1 i olan diğer arkadaş genelde 1.6 şahinlerle kapışır ve hepsini yer. Benim A1 1200 cc ve bu arkadaş beni yakalayamadı, yani hızın doğru olma ihtimali var tabii bu ilk ve son sadece motor durumunu görmek için bir denemeydi, yoksa 70-80 takılıyoruz :)

enkaz II yazı dizisine başlayalım mı Abi?

ef278dt223.jpg

TanerErbay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet avrupalı olmak o olsa gerek biz de bırkeresinde astra gsi bulusması yapmıstık neredeyse tampon tampona giderken bile araya birdunya arac gırmıstı biz bu işi biliyoruz :D

ewet araya atlayan atlayanaydi :)

birde videoyu izledim, en uzaktan gelen katilimciya extradan bir ödül veriyorlar.

bence cok anlamli birsey. birde ödül verilirken insanlar birbirini ne kadar tanidigina degil, araclarin ne kadar iyi oldugunu görerek puan verip, öyle birinciyi seciyorlar

bu bence bizim forum da da uygulanabilir
biraz moderatörü ugrastircaktir ama daha saglikli olcagina eminim.

yani aracin disi, ici, bagaji ve motor bölümüde ayri ayri degerlendirilip, en iyi birinci olur veya degisik kategorilerde.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu Calibra'nın neden yenisi cıkmıyor piyasaya ya? A5 , 3 serisi vs. gibi şeylere rakip olarak çıkarsalar ya...Hiç kafa basmıyo opelin.

Omega da yok...Onla da S500 , 7 , A8 , Phaeton vs. gibi araçlara rakip olurduk Opelci olarak.
2013 calibra diye aratırsan şişman bir yeninesil dandik kasa cıkacak karsına
inşallah doğru değildir bence bu tutmayan insignianın biraz daha oynanmısı olacak ve calibra diye millete yutturulacak ayrıca farklı bir kasada calibra üretseler bu kimin umrunda olur ki eski kasası olamsı gerekli millet saf değil heralde almanya gibi bir yerde istediği araca cok rahat sahip olabilecekken calibralarla konvoy yapıp o dandik calibrayla uğraşıyor :D dünyanın her ülkesinde bu böyledir henüz corsa opc konvoyu göremedik daha zamanı var önce efsane olsun sonra belki hastası olur binlerce :D burada hala konuyu kışiselleştirme çabası var burada konu opelin calibrası opelin corsası artık emrenın arabası gökhanın arabası değil konunun bası ve sonu bellı corsa opc calibradan bırkac gömlek üstün dendi biz de bırak üstünlüğü yanından bile gecemez dedik ne motor olarak ne dizayn olarak ne de kız tavlama aracı olarak :D
gören de bizi millete calibra gagalamaya calısıyoruz sanacak kıyaslanan araclara bakın mıllet bıryerıyle güler yahu zamanın efsanesı adına yarıslar duzenlenmıs bır makınayla sıradan bır aracı kıyaslayıp teknolojık farkdan bahsedıyorlar gel de kahrolma :D

http://www.auto-car-shop.com/16795/the-new-opel-calibra-arrive-in-2013/
http://www.youtube.com/watch?v=iIAXZjBQNlk
http://www.carmagazine.co.uk/News/S...xhall-Calibra-Mk2-news-of-the-2013-successor/

http://www.youtube.com/watch?v=KT-o_F66r1I

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...