Opel Astra Güvenlik Açığı (Merkezi Kilit)

BiRiL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Bu son çıkan modellerinde Çift Klit sistemi olmadığı için aldıktan 15gün sonra alarm bağlattım araca bu benimde dikkatimi çekti.
Orjinal alarmı devredışı kalır mı bilinmez kalıyorsada bi farkı yok alarmsız gibi o zaman tehlikeli.
Ben özel Cenmax Alarm taktırdım Kumandasız Orjinal Anahtarla birlikte çalışan ve sorunsuz çalışıyor aylardır bir sıkıntım yok.Alarm devredeyken kumandadan iptal edilmedikçe içerden devredışı kalmıyor.Fakat yinede merkezi kilit her şekilde açılıyor alarm devrede olduğundan biri kapıları açınca ötüyor :D camdan girerse ötmez bide bu olay var :D içerde o yüzden sensör var sensörde olmasa adam içerde ne var ne yok dağıtır işine yaramaz ama olsun.

Olay Teknik bir eksiklik olsa gerek kesin vardır bir çözümü bundan önceki serilerinde olduğuna göre elbet bunada uyarlanır.Piyasada ses getirecek bir şikayetle firmaya diretilebilir bu mevzu ve bu eksikliği ücretsiz gidermeleri gerek.Bu eksiklikten dolayı araca izinsiz girilip birşey gasp edilirse ve madur kişi dava açarsa aracın firmasına büyük ihtimalle müşteriyi haklı bulacaktır hukuk.

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben şu ana kadar bu dediğinizi doğru dürüst hiçbir araçta görmedim. Şaşırmamak lazım. Maliyeti kısıyorlar.

cagdasca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maliyeti kısacakları en son şey güvenlik olmalı bence, yani maliyet düşürülecek diye hava yastığı yerine balon koymaya benziyor bu alarm olayı. Alarm yerine düdük koymuşlar, kapı kolundan açınca devre dışı kalıyor. Hala sinir oluyorum düşündükçe, hırsızlarda bu açığı çok iyi biliyordur arkadaşlar. A burda bir tane KEK ASTRA var deyip dalıyorlardır. Alarm sadece göstermelik bizim araçlarda. Bende serviste taktırdım (orjinal diyorlar ya, aslında serviste dışarıdan alıyormuş.)

Düzeltilmesi gerekiyor bunun...

06BB0504

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabada orjinal alarm var ve alarmi devreye sokmak icin cift kilitleme yapmak gerekiyo...

onur kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar paylaşım güzel de benim canım iyice sıkıldı bu konuyu okudukça... Farkında mısınız bilmem ama hırsıza yol gösteriyoruz!! Zaten bunları bilmek yeterince huzursuzluk verici bir de ortak alanda paylaşınca iyice işkillenmeye başladım

BiRiL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
arkadaşlar paylaşım güzel de benim canım iyice sıkıldı bu konuyu okudukça... Farkında mısınız bilmem ama hırsıza yol gösteriyoruz!! Zaten bunları bilmek yeterince huzursuzluk verici bir de ortak alanda paylaşınca iyice işkillenmeye başladım
+999
:confused::confused::confused:
Evet Olayın birde bu yönü var. Açıklarını ortaya çıkarıp iyimi yapıyoruz bilinmez sonuçta forumda herkesin öyle yada böyle aracının fotoğrafı plakası araçlarımızın içinde neler olduğu teyp ses sistemi görüntü sistemleri aksesuar gibi değişik özendirici hırsızları teşvik edici bir çok şey var :confused:

Yakınlarda Yakalanan bir oto teyp hırsızın açıklaması geldi aklıma şimdi.Birçok 2004-2005 Fiat Doblo taksinin arka yolcu camlarını kaplayan cam lastiklerini kolayca dışardan çıkarılabildiğini internetten öğrendim hiç zorlanmadan tüm taksileri patlattım diyordu :confused:

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
corsa d denedık bugun cami kapatmadık aracı kıtledık dısardan elımızle merkez kılıt dugmesıne bastık acılmadi merkezı kılıt ;)
amma velakın kapı kolunu kapı kıtlıyken elımızle actık kapı acıldı kıtlıyken bu kotu yanı camı kırsa hırsız allah muafaza elını kolunu sallaya sallaya işinı görcek cıft kılıtleme olmaması cok kotu :(

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yuh o zaman opele. bizim G kasalarda kapıya baltaylavursa kapi açilmaz. ama daha üst teknoloji olan H serisinde bu ozellik yok..
terbiyesizlik