Sabah çaliştirmada rölanti problemi

yusuftatli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar,

merhabalar,

2008 opel astra g 1.4 twinport araç sahibiyim, 22000 km'de araci aldim ve hemen atiker marka lpg taktirdim. Araç 33000 km'ye gelene kadar ne benzinde ne lpgde bir sorun yaşamadim. Iki hafta önce sabah çaliştirdiğimda aracin rölantide sarsilarak düzensiz çaliştiğini farkettim, biraz gaza basip biraktiğimda dahada artarak devam etti, araci hareket ettirmek istediğimde araç gitmek için zorlanmaya ama gaza basmama ragmen gitmedi. Deviri yüksek tutup (2500) bir müddet bekledikten sonra araç lpgye geçti ve rölanti düzensizliği düzeldi. Araci tekrar benzine aldiğimda rölanti düzesiz hale geliyor ve araç sarsiliyor. Araç isindiktan sonra benzinde olan rölanti düzensizliği neredeyse yok oluyor. Araç benzinde ve lpgde seyir halindeyken hiç bir sorun yok ve ariza lambasi yanmadi. Bu sorun sabah ilk çaliştirmalarda yada motor soğuk iken yapiyor

araci sakaryada özel servise götürdüm net birşey diyemediler, o2 sensörü olabilir katalitik konvertör olabilir gibi şeyler söylediler.

bende işi garantiye almak için yetkili servise gittim, aracin serviste kalmasi gerektiğini ve test etmeleri gerektiğini söylediler, arabayi biraktim denediler ve ertesi gün kelebeğin temizlendiğini ve soğukken çalişmada problem olmadiğini söylediler. Araci üçüncü gün sabah teslim almaya gittiğimde sorun yoktu. Arabayi akşam park ettim ve ertesi sabah çaliştirmada gene ayni sorun ile karşilaştim. Yetkili servise tekrar gittiğimde bir hafta kullanmami problem devam ederse ön silindir kapağini söküp subaplari temizlemesi gerektiğini söylediler.

arkadaşlar,

bu sorun neden kaynaklaniyor olabilir, buaradaki servis sanki deneme yanilma yapiyor gibi geliyor, yorumlarinizi bekliyorum

iyi çalişmalar