sürüş teknikleri

m1976x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. umarım kayma anında bunları yapmak aklıma gelir..çoğu zaman bildiğiniz şeyleri uygulamak marifet ister..sanırım bayağı bi zaman gerekecek..tecrübe şart..

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
m1976x' Alıntı:
verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. umarım kayma anında bunları yapmak aklıma gelir..çoğu zaman bildiğiniz şeyleri uygulamak marifet ister..sanırım bayağı bi zaman gerekecek..tecrübe şart..

haklısın,kesinlikle tecrübe şart.Şunu unutmamak lazım sadece; kaymayı engelleyemessin, sadece kaymayı dogru şekilde yönlendirmen gerekir.Bunun için gerekenleri de arkadaşlar yukarıda belirtmiş zaten.

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kayma yönününün tarafına yani aracının arkası ne tarafa gitmiş ise o tarafa direksiyonu çevirdikten sonra tabi bu sırada ne frene basıyor nede gazın dozunda oynama yapmamanız gerekir.İşin bence en basit tarafi bu fakat asıl zor kısım geri toplamakta direksiyonu kayarken çevirdiğinizdi hazırlıklı olun araç toplanmaya başladığı anda tekrar düz pozisyona getirin yoksa aracı döndürürsünüz.

nuribastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar dedikleriniz doğru...kayma yönünün tersi hareketinin gazla dengelenmesi gerekiyo...ancak tecrübe çok önemli...benim araba bir makas esnasında 90 km süratle tutuşu kaybetti..aldık arkayı yanımıza 5 defa araba sağ sol yaptı çift şeritte allahtan boştu...olmasa şu anda aranızda olamayabilirdim...orda allah bi güç verio nası oluo anlamadım ama savrulmamı sağlayan araba bile durupğ abi sen o arabayı nası topladın die sordu...inanın bende bilmiorum ama araba yanlarken frene dokunmak gibi bi gaflette bulunsaydım inanın taklaya kalkmam kaçınılmazdı...sürat düştükten sorada abs ye dua ettim...aman kardeşler dikkatli olun...
hepimiz hepimize lazımız...

Keboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olay olmuş bitmiş, şans eseri aramızda kalmışsın. Buna benzer olayları bi çooğumuz yaşadık. Ama birazda o anki heyecan duygu ve sonrasında bacak titremeleri ile beraber gelen zevk duygusundan bahsetsek ne dersiniz?

nuribastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim...ben durduktan sonra bnm arabadaki copla arabadan indim beni yoldan adam atan şok olmuş arkamda durmuştu zaten ona doğru koşturdum..gerekeni yaptım:Dsorasındada sigara yakıp tadını yaşadım açıkçası yaptıım hoş bişi diilde kimsenin hayaıyla böyle oynanmaz adam yolu bilmiomuş yol ayrımında en sağdan en sola giricek ortada yolu ayıran bariyer var beni oraya sokucaktı...o adam okuyosa yazıymı kusura bakmasın:D

aquin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sakın frene basmada

astroid

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astrammm' Alıntı:
kışın arac kullanmak çok tecrube ıster sadece kendı aracını degıl karsı tarafıda sen kullanmalısın vede herseyden evvel gayet yavas gıtmelısın vede 4 lastıgınde kar tıpı olmalı!! kaydıgın tarafın tersıne cevırmelısın bırde gaz fen ve debrıyaja yavas basıp yavas cekmelısın
:good: :good: :good: