vectra b gösterge paneli sökülüşü....

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi konu kirliliği olmasın die buraya yazıyorum.bugün paneli sökmeye çalışırken direksiyonun kapağını açtığımda içine awcum kadar sıwı aktığını gördüm.bu nedir_?gerçi akalı çok olmuş üzeri tozlanmış ama merak ettim saha önceden bu kapak açılmış o 3 vidadan birisi warklı.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
büyük bir ihtimal,daha önceden kontağı yağlamışlar ve yağı biraz fazla kaçırmışlar oda arka taraftan akıp alt plastiğe dolmuştur.

oktay38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ethem abi bişe sormak istiyorum benim göstergenin camına sigara basmıs eritmişler plastigi kolay cıkıyormu yoksa silikonlumu onu nasıl halledebilirim

Moderatörün son düzenlenenleri:

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ethem abi bişe sormak istiyorum benim göstergenin camına sigara basmıs eritmişler plastigi kolay cıkıyormu yoksa silikonlumu onu nasıl halledebilirim

göstergeyi söktükten sonra camını sökmek çok basit. camı tutan tırnaklar var, onlara hafif basıp camı çekeceksin.

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ethem abi fotolara bakarken dikkatimi çekti senin araçta xenon war,gördüğüm kadarıyla far ayar düğmesi war o çalışıyor mu yoksa artık süs mü_?:) bide far anahtarının içini açtım tek ampül war sislambalarını aydınlatmaya yetmiyor o ampülü değiştirsem yeter mi_?yoksa bi arkadaşın yaptığı gibi led mi bağlamak lazım_?bide göstergede emniyet kemeri gibi yanmayan özelliklere ampül taksak çalışır mı yoksa ilawe işelm mi yapmak gerekir_?bugün tekrar göstergeleri sökmek için inecektim ama lodos fırtınası war tembelliğim tuttu :)

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ethem abi fotolara bakarken dikkatimi çekti senin araçta xenon war,gördüğüm kadarıyla far ayar düğmesi war o çalışıyor mu yoksa artık süs mü_?:) bide far anahtarının içini açtım tek ampül war sislambalarını aydınlatmaya yetmiyor o ampülü değiştirsem yeter mi_?yoksa bi arkadaşın yaptığı gibi led mi bağlamak lazım_?bide göstergede emniyet kemeri gibi yanmayan özelliklere ampül taksak çalışır mı yoksa ilawe işelm mi yapmak gerekir_?bugün tekrar göstergeleri sökmek için inecektim ama lodos fırtınası war tembelliğim tuttu :)

kerem, far ayar iptal :)
far anahtarının içini güzelce temizle normal ampulünün 5 wat gücünde olanı var,onlardan al tak aydınlatma daha iyi olur.
emniyet kemeri lambasını taksanda çalışmaz,çünki araçlarında yan hava yastığı olan vectralarda o özellik aktif değil.
kolay gelsin.

oktay38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
göstergeyi söktükten sonra camını sökmek çok basit. camı tutan tırnaklar var, onlara hafif basıp camı çekeceksin.
tmm abi onu yapayım hazır göstergeyi acmısken rakamlar v.s onlarıda alkolsüz ıslak havlu ile sileyim parlar degil mi birde o plastik camdan bulabilirmiyim

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
tmm abi onu yapayım hazır göstergeyi acmısken rakamlar v.s onlarıda alkolsüz ıslak havlu ile sileyim parlar degil mi birde o plastik camdan bulabilirmiyim

çok fazla bastırmadan silin. o ncamdan ise hurdacılarda bulursun.

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi bu fotolar ne anlatıyyor :)

dsc08372.jpg

dsc08373z.jpg

abi ömrümde o kadar sıkı wida görmedim ama orta hawalandırmanın içindekini ne ben açabildim ne babam nede ben+babam :) çekiç falan 1 saat sürdü açıldı ama vidanın dibindeki bakalit kırıldı sonra 502 ile yapıştırdık :) kazasız belasız oldu ama aklımda olsun bi daha çift değiştircem eski olan sönük kaldı şimdi de

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bu fotolar azmin zaferini anlatıyor :)
hadi geçmiş olsun :)

Son düzenleme: