VW yeni jetta 1.2 dsg'yi nasıl bilirsiniz?

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: VW yeni jetta 1.2 dsg'yi nasıl bilirsiniz?

BÜLENT link' Alıntı:
Performans gorecelidir arkadasim.
Daha once suratli araba kullanan gitmiyor der.
Dusuk hacimli motor kullanan ucuyo der.
Dik yokusta devrini buldurmadan 1. Vitesten 2 ye al bak oracikta nasil yigilip kaliyor araba.
Haa cok kotumu tabiki degil ama 1.4 tsi ile kiyaslanmaz bile.

Ayrıca o performansı birde klima açıkken test ettiğinde de haz almaz. Ancak düz ovada iş görür.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Jettaya para vermem,tavsiyem vw alınacaksa golf ve passattan yana

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Eşim aynı motor ve şanzımanlı golf kullanıyor, günlük 2 km git gel yapıyor ortalama 7.5 litre. Motor şehir içi ve uzun yolda sakin kullanımda gayet güzel. 110km sonrası tüketim ciddi artıyor, şehir içi yoğun trafikte gazlarsanız 9-10 litre çok rahat yakar. Golf için gayet yeterli tork ve güç üretiyor 1.2 tsi.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

C sınıfında vergi avantajı ve düşük tüketim ile benim çok imrendiğim bir motor ancak sedan araca pek yakıştıramıyorum, golf a3 Leon 308 gibi araçlar kullanıyor ayrıca focus 1.0 motoru ile satılıyor. Bence performans tan ziyade ekonomi düşünülen Hb araçlar için güzel bir alternatif

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dizelin ekonomikliğine alışmışım, benzinli de 9-10ltler gözümü korkutmuyor değil. Dün araçları internet ortamında araştırdım. Yeni jetta eskisine göre bir tık daha iyi gibi ama yine de bir astra değil. Golf güzel ama 1.4tsi dsg dolu versiyonu 85bin tlye dayanıyor. Fransız grubuna bakmıyorum. Volvo s60 hoşuma gidiyor ama onunda fiyatı 120bin tl civarı. F/p olarak en iyi seçenekleri bence Opel sağlıyor. Sanırım biraz daha sabredeceğim. Ama şu jettaya haftasonu gidip bakacağım. Fikirlerimi paylaşırım.

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün yeni jettayı inceledim. Eskisine göre ön far,panjur ve tampon, arka far grubu değişmiş, içindeyse göstergeler ve direksiyon değişmiş. Kalite tabiki de golfün gerisinde ama çok da kötü gelmedi gözüme. Baktığım 1.4tsi 160bg dsg,sr, metalik  highline versiyonu 80bine dayanıyor. Highline'da bixenon yok, olmayınca soğudum hemen  cooll 2015 olsun bakalım. Trafiğe çıkınca çok fazla jetta gördüm ki sanki kızılay dağıtmış gibi  ::) 

talha batu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Vw grubunda 1.4 tsi ilk tercihim olurdu ama oda az yakmaz. Octavia nın tipide bence hoş ve  büyük, kullanışlı bagaj hacmine sahip fiyatıda jettadan uygundur sanırım.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Golf 7 de denemiştim ortalama hızlar içerisinde gayet esnekti ancak yüksek süratlere doğru isteksizleşiyordu, daha ağır Jetta kasasında neler yapabilir bilemiyorum.