97 Opel Omega 2.0 CD

avcı22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kerem Bey dediğiniz gibi 2.5 olsa mükemmel olacaktı.Ama malum vergi ve yakıt.2.0 ilk kalkışlarda ağır.Geç hızlanıyor.Malum kasan 1500 kilo.Kerem Bey plastik dişliyi nerde nasıl bulabilirim acaba?

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 14:41 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 14:25 ----------

Perde konusunu araştırdım.Vectra ve Omega larda perde dişlilerinin kırılması sorunu varmış maalesef

avcı22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akşam üstü lastikleri,hava filtresini,benzin filtresini,direksiyon gergi rulmanını,polen filtresini ve arka fren balatalarını değiştirdim.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 21:26 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 21:06 ----------

[image][/image]
[image][/image]
[image][/image]
[image][/image]
[image][/image]

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 21:31 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 21:26 ----------

[image][/image]
[image][/image]
[image][/image]
[image][/image]
[image][/image]

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 21:35 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 21:31 ----------

[image][/image]
[image][/image]
[image][/image]
[image][/image]

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maşallah motor evi temiz duruyor...

avcı22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kalorifer Izgaralarının bakımı gerekiyor.Arka perdenin çarklarını arkadaş prinçten yapacak.Daha önce Opel Vectra ya yapmış.Otomatik Şanzuman Selonoid bakımlarını yaptıracağım.4 adet Michelin 205-65-15 lastik aldım.Üzeirinde Good-Year kış lastikleri vardı.Daha yeni takılmış.

avcı22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
12 Mayıs 2014 Salı günü Edirne-Tekirdağ-Gebze-Tekirdağ-Edirne 700 km ye yakın yolda 180 tl gaz harcamış

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 21:07 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 21:06 ----------

Gaz 2.72 tl iken Şehirlerarası 25 kuruş,şehiriçi 37 kuruş yaktı en son.Şu anda Edirne de gaz 2,46 tl.Arabayı 1 hafta önce Aldım.Giderken anlık tüketimi açıyorum.Oradaki tüketim değerlerine göre stabil kullanıyorum.Devir saati 1,5-1,8 arası bu arabalar çok az yakıyor.Eğer 2000 devirin üstüne çıkarsanız yakıyor.Edirne de trafik olmadığı için dur kalk fazla yapmıyorum.Yol bilgisayarı şehiriçinde ortalama değer 7 lt gösteriyor.6,2 ye düştüğüm zamanlar oldu.9,2 nin üzerine daha çıkmadım.Bu arabanın fabrika verileri şehiriçi 12,4 lt,şehirlerarası 6,4 lt.Daha önce kullandığım 97 model otomatik 2.0 CD vectra da en düşük değerim şehiriçi 11,2 lt idi.Eğer yol bilgisayarını doğru kabul edersek benim arabam çok mu az yakıyor?Değerlerde bir yanlışlık mı var?

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
abi benim denemelerime göre yol bilgisayarı1-2 litre arası eksik gösteriyor herzaman

avcı22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nurullah Bey yine de az yakıyor o zaman.Sabahları işe gelirken ortalama 6,5 lt ile geliyorum.

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Nurullah Bey yine de az yakıyor o zaman.Sabahları işe gelirken ortalama 6,5 lt ile geliyorum.

doğrudur abi yakıtına bişey demedim ben :)
benim arkadasımda vectra 2.5 cdx var. benim c kasa ile uzun yolda aynı yaktı valla arkadas soyluyodu inanmıyodum ama kendim denedim şok oldum. şehir içinde deneme fırsatım olmadı. bide soyle bi olay var aracı 100-120 arası kullanınca bu sekilde yakıyodu ama 2.5 arabayıda o sekilde kullanınca hiç sevk vermedi o ayrı bi mesele.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sakin trafikte düşük devirde az yakar arabalar, sıkışık trafiğe göre hesaplanmış ortalama onlar. Uzun yol hesabınıza göre 25 kuruş tüketiminiz var ve günümüz değerlerine göre uzun yolda ortalama 10 litre LPG yakıyor arabanız, bu da normal LPG ayarına göre 8 litre benzin tüketimi demektir. Uzun yolda 8 litre benzin tüketimi bmw 5.30 veya omega 3.0mv6 serisine denk bir tüketimdir. 6 litre civarı olmalı normal şartlarda tüketiminiz. Rölantide ekstradan bir kütürtülü çalışma ve alt devirlerde fazladan bir cansızlık varsa oksijen sensörünüzü bir kontrol ettirin, arıza lambası yakmasa bile miadını doldurmuş olabilir.

avcı22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çalışmasında bir problem yok.ama oksijen sensörüne baktıracağım.Bugün sol rot başını,el freni balatalarını değiştirdim.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 22:42 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 21:45 ----------

PHP:

PHP:

PHP:

PHP:

PHP:

PHP:

PHP: