acil yardım lütfen

mathy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abicim adam takarken yalama yaptırdığı gergi bilyası yeri için tornacı çağırıyor onunda parasını biz ödetiyor:(((

mathy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorunum hala çözülmei.ne yapmam gerek??? araba toplandı.yine gaz yemiyor.boştayken sonuna kadar yiyormuş viteste yolda giderken yemiyormş.sorun krank devir sensründenmi arkadaşlar????

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
krank devir sensörü arızalı olsa daha başlangıçta çalışmada sorun olurdu diye tahmin ediyorum

mathy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman sorunun sebebi ne arkadaşlar? keşke hiç motor falan yaptırmasaydım diyecek duruma geldim.. bilgisi,tecrübesi ve fikri olanların paylaşmasını bekliyorum...:(

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rölantide düzgün çalışıp, vitese takıp gitmek isterken güçten düşüyorsa
benzin besleme hattında bir sorun olabilir, benzin pompası gibi. Ya da egzosta bir tıkanıklıktan da kaynaklı olabilir.

mathy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilmiyorum ama inanın artık bıkkınlık geldi. elektrikçi, elektronikçi, usta arasında gidip geliyor araba. sanırım benim şanssızlığımdan başka bir şey değil. bindiğim yürüyen araba sadece tıkırtı geliyor diye söküldü. hiç elletmesem motor yeseydi sanırım bu kadar zoruma gitmezdi. tam 1 haftayı geçti. araba sanayide. bu araba sökülmeden önce bu sensörlerde yakıt besleme sisteminde arıza yokmuydu acaba?? yoksa şimdi neden oldu? eğer varsa yapılmadan önce gaz yiyen yürüyen arabaya şimdi ne oldu?
usta krank devir sensörü arızalı olsa araba hiç yürümezdi diyor. araba 1 viteste yürüyor. ikiye üçe geçtiğinde gaz yemiyormuş.otomatik olmasından kaynaklanan bir sorun olabilirmi sizce??

mathy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin pompası yada egzoz hattından olabilir demişsinizde ben bu arabayı yaptırmaya götürmeden önce çalışıyordu.motor yapılırken benzin pompası yada ekzoz hattı bozulması durumu olabilir mi sizce??

mathy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar. krank devir sensörünü yenisiyle değiştirdik bu gün.gaz yememe devam etti. problemin beyinden olduğu söylendi.adanadan çıkma beyin getirtip takmışlar.gaz yememe sorunu ortadan kalkmış.bu seferde 2000 devire kadar pıtırtılı çalışma sorunu ortaya çıkmış.bana anlatılan 2000 devire kadar pıtırtlı çalıştığı ondan sonrada normale döndüğü. bıktım artık:( 4000 liraya yaklaştı yaptığım masraf ve hala yaya geziyorum:( bu arada tansu arkadaş çok sağol.işimin yoğunluğu dolayısıyla arayamadım.kusura bakma.

mathy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne yapıldıysa olmadı:( yeni bobin yeni beyin yeni sensör...denenmedik yol kalmadı.lpg de iptal edildi.ama yine düzelme yok.artık hem maddi hem psikolojik olarak bittim:( fikri olan varsa buyursun söylesin..

mathy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mersinde bu arabayı tamir edecek adam bulamadım.yetkili srvis ben almam bu araba çok kurcalanmış demiş. hangi ustaya servise gittiyse olmadı.herkes bi bakayım dedi.kurcalanmayan yeri kalmamış.sorun kurcalanmasında değil.bi bakalım deyip yapacakmış gibi davranan yapamadığı halde 50 lira 100 lira almaktan hiç çekinmeyen insafsız adamların ellerine düşmektir zoruma giden...
sorunu elektiriğe bağladılar.bilmiyorum artık ne olacak..vaaay dünya vay demekten kendimi alamadım inanın.bundan 6-7 sene önce dükkan açıp abi tanıdıklarınızı yönlendirin diye kırk ricada bulunup dükkanın kapısına kadar uğurlayan adamlar şimdi tanımamazlıktan geliyorlar...ben yapmamı istiyorsan bırakacaksın 1 hafta sonra alırsın diyorlar...o da belki.
uzun lafın kısası 2001 model 1.8 opel vectra marka aracı mersinde yapacak allahın kulu yok arkadaşlar..hataydayım ben.sürerek getireyim diyorum hataya.yolda motor yine arıza yapabilir diyorlar...

ne akıl kaldı kafada ne de tahammül edecek sinir. orada olsam sanırım kavga etmiştim şimdiye çoktan..her türlü fikre açığım arkadaşlar.ne yapayım?? neresini söktüreyim?? neresini değiştirteyim???