acil yardım lütfen

mathy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fikirlerini esirgemeyen arkadaşlarım çok sağolun.usta bütün elektrik tesisatını kontrol ettim diyor.tabi bu onun söylediği.tesisatta problem yok diyor.ben arabanın yanında değilim.yarın akşama kadar yapılmazsa arabayı alacağım.mecburen 300 km yol yapıp buradaki ustalara göstereceğim.araç bu haldeyken yani 2000 devrin altında pıtırtılı çalışıyorken ve 1. Ve 4. Gözde ateşleme hatası veriyorken(ateşleme bobini sağlam olduğu halde) 300 km yol yapması doğru olur mu sizce??3. Defa silindir üst kapağı sekman piston değiştirme durumum olur mu?ne dersiniz arabayı bu şekilde kullanmalımıyım?????

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaan kardeşim şimdi arıza kodları veriyorsun yani 1 ve 4 silindir ateşleme sorunu diye bu hata olanaklarını daraltır. sen arıza kodu değil hep teklemesinden motorun iki bin devire kadar motorun titreyerek çalıştığını söylüyordun biz ona göre yorumlar yapıyorduk...sen debimetreyi bir söksene öyle kullan bakalım arıza ışığı yanacak ama düzelme varmı bir bak haber ver,bulacağız inşallah arızayı

mathy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi her iki durumda mevcutmuş arabada.ben bana aktarılanları söylüyorum.2000 devire kadar pıtırtılı çalışma ve 1. Ve 4.gözde ateşleme sorunu var diyorlar.bunlara istinaden beyin,ateşleme bobini bujiler ve elektrik tesisatı denendi.2000 devre kadar pıtırtılı çalışmanın sebebi sence hava debimetresi mi??daha öncende dizel vectramda bu parça arızalanmıştı.o zaman yolda giderken belirli bir devire veya hıza gelince 130-140 gibi mesela arabayı arkadan bir şey çekiyormuş gibi oluyordu aniden.ben ona hiç ihtimal vermemiştim daha önce arıza şeklini bildiğimi sanarak.yarın bi söyleyeyim bakalım ustaya ne diyecek.gerçi diyeceği şimdiden belli.burada arkadaşlar egr ye baktır dediler.aradım ustam egr den olabilme ihtimali varmış oraya bi bak dedim adam yok yapmaz oradan deyip kesti attı.usta o fikir beyan edemiyoruz:(son gideceğimiz yerdeyiz.herkes yaparsa o yapar diyor bakalım.şimdilik o ne derse tamam demekten başka şansımız yok:( Allah sonumuzu hayretsin.yarın akşama kadar oldu oldu olmadı yansa bile alıp getirteceğim arabayı.en fazla o kadar ustaya para verdikten sonra çekici parası ve tekrardan kapakçı,usta ve yedek parça parası öderiz.alıştık nasıl olsa ödemeye..bi nevi sosyal hizmette yapmış olacağız.bu arıza çözülürse ustalar ustalıklarını geliştirmiş olacaklar deneme yanılma yoluyla.sevaba gireriz Ramazan ayında:)daha önce ki dizel vectrada daha da opel almam demiştim anlaşıldı ki büyük konuşmamak gerekiyormuş:)

mathy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne yapıldıysa olmadı.tekrar kapak sökülecekmiş:(

Son düzenleme:

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gercekten uzulerek okudum cok gecmis olsun ALLAH yardimcin olsun RABBIMDEN duam en kisa zamanda araban yapilir ve sende bu sıkıntıdan kurtulursun konu hakkında bilgim yok onun için dua ediyorum kardesim

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 4 Beta ile gönderildi

mathy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah razı olsun arkadaşlar hepinizden

umuthoca

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
arkadaşım başına gelenlere üzüldüm. inşallah en kısa zamanda sorunların düzelir. usta kimmiş öğrenebildin mi? yaparsa o yapar denilen adamı biz mersinliler de duyalım belki işimize yarar.

mathy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi ustanın adını sormaya ne halim ne de aklım kaldı. motor yine söküldü. bu 3.sefer oluyor biliyorsunuz.
şu ana kadar yaptığım masraflar tam olarak motorla ilgili 2.950 lira oldu.diğer masraflarla birlikte 4000 lirayı buldu.diğer masraflar dediğim yine tamirat işleri yanlış anlamayın.. şu andaki tamir etmeye çalışan ustanın isteyeceği para, kapakçının alacağı para, silindire gömlek çakan ustanın alacağı para hariç. onların alacaklarını da az çok tahmin edersiniz artık.sanırım 200 kapakçı ister.400 yakın motorcu ister.inşallah ustada 400 falan ister fazla istemez inşallah.en az 1000 lira daha öderim tahminen.tahminen ve en az diyorum.lafın kısası 5000 lira harcadım diyelim.memur olarak bu parayı kaç ayda biriktirebiliyoruz sizce????. ne esnaflık kalmış ne ustalık ne bilmem bir şey bu ülkede:(

Son düzenleme:

mathy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya benim anlamadığım biz arabamızı tamirciye servise adı her ne ise artık o kişilere neden götürürüz??bozukluğunu gidermek için değil mi.şimdi ben bu arabayı motoruyla ilgili probleminden dolayı(ustaların söylediğine göre) tamir ettirmek için ustaya götürmedim mi?götürdüm.motor ustasına kaporta işini halletmesini mi söyledim yada bunu mu bekledim?hayır. Ya arkadaş bir işi bilmiyorsan bilmiyorum yapamam de.demiyorlar.parayıda çatır çatır alıyorlar.vicdanen rahatmışlar birde. Töbe töbe:( ya altı üstü ses geliyor diye götürdüm arabayı.3 kez motor söküldü.3 kez silindir kapağı taşlandı.2 kez segman aldım.2 kez sübap takımı aldım.2 kez conta aldım.2 kez yatak aldım.2 kez piston aldım. Şimdi ben kime kızayım??onları insan sanıp usta sanıp arabamı emanet ettiğimemi,hak etmedikleri parayı istediklerinde vicdanıma yenilip ödeyen kendime mi??kime? Onlara ustalık belgesi veren yerler mi?onları esnaf diye kaydeden esnaf sanatkarlar odasına mı?? Ya arkadaş millet olarak bize ne olmuş böyle.parçacı kardeşimi arıyorum.diyorum ki kardeş 1.8 vectra şu parçası var mı? Var olan netteki fiyattan illa 100 lira fazla söylüyor.olmayanda getiririm diyor.ne kadar fiyatı diyorum o da netteki fiyattan en az 100 lira fazla söylüyor.lan namuslu esnaf kardeşim getirtmeyi bilmeyecek kadar mı salak sanıyorsun bizi?ya öteki.öteki de ondan şerefli ya zaten.az bulunan parça zaten kucağıma düşmüş benden başka kimsede de yok diyerekten güzel güzel bindirimler yapıyor.yahu arkadaş esnaflık bu mu,ticaret ahlakı bu mu??eğer buysa vay benim güzel ülkem...

mathy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Umut hoca usta arabayı yaparsa adını vereceğim:)yoksa vermem:)bekliyorum yapıp yapmayacağını bakalım.yapamayanların adını vermek lazım aslında ama olmaz işte.kimsenin ekmeğiyle oynamak bize yakışmaz.hak etmediği halde paramı alan, hataları yüzünden yanlış yaptıklarından eksik yaptıklarından dolayı beni zarara uğratan çoluğumun çocuğumun rızkını heba ettiren o şahısları ben yüce Allah'a havale ediyorum....