Anlık Yakıt Tüketimi Hakkında ,

Hanika

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.epiksigorta.com.tr
Arkadaşlarkafayı yiycem her sabah araç park konumudyken çalıştırdıgımda 08 0,9 olan anlık yakıt tüketimi 3 yada 3,5 görüyor sonra 25 30 sn içinde 1 - 1,1 lere düşüyor.. Formda araç boşta çalışırken anlık yakıt tüketiminin 0,4 0,5 arasında okumustum. Bugun önce opis sonra opak aradım durumla ilgili bilgi almak için. Hiç kimse bişey diyemedi hatta opis deki MURAT bey aracın 9 litre yakması normal hiç bir zaman fabrika verilerini tutturamazsınız dedi.  dancee ben adama araç boşken diyorum o bana fabrika diyor 9 litre diyor. Neyse kısaca; arkadaşlar aracın 0,9 0,8 1 arasında sürekli gidip gelmeleri normal mi daha 620 km aracın. zaten bu kadar sakin kullanmama ragmen aracın tüketimini hala 12 altına düşüremedim.. 620 km de araç 3 depoyu doldurcam nerdeyse çeyreğin biraz üstünde ( birde arada aldıgım 80 tl var ) lütfen bana fikir verin napıyım. Ben mi abartıyorum. Normal mi böle olması

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Anlık Yakıt Tüketimi Hakkında ,

gayet normal :)
motor ısınmamış ve daha aracınız 620 km de

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Biz buluşmada bu konuyu diğer arkadaşlarla konuşmuştuk. Hepimizin aracı ilk çalıştırmada araç soğukken rölantide 2.5-3 Lt gibi anlık tüketim yapıyor.

Biraz zaman geçince 0.6-0.9 arasında gidip geliyor.

Birçok kişinin aracı bu şekilde olduğuna göre bu bahsettikleriniz normal bir durum.  :)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mert te katiliyorum motor soguk oldugu icin jikleyle calisiyor dikkat edersen devirde yuksek calisiyor sonra iniyor.

Hanika

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.epiksigorta.com.tr

evet ilk başlangıçta jigle çalışıyor peki sonrasında 0,9 1 normal mi. Herkes 04 0,5 den bahsediyor. acaba bu sadece dizel kullananlar içinmi geçerli?

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bulent_tnt link' Alıntı:
Mert te katiliyorum motor soguk oldugu icin jikleyle calisiyor dikkat edersen devirde yuksek calisiyor sonra iniyor.

+1

Bülent abinin dediği gibi aracınızı ilk çalıştırdığınızda rölanti devri 1100 olur. Buda tüketimi azda olsa arttırır.

Daha sonra motor ısınınca bu rölanti devri 900 seviyesine iner. benzin tüketimide aynı oranda düşer.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hanika link' Alıntı:
evet ilk başlangıçta jigle çalışıyor peki sonrasında 0,9 1 normal mi. Herkes 04 0,5 den bahsediyor. acaba bu sadece dizel kullananlar içinmi geçerli?

Sizinki gibi bende de 1.4 Turbo var.

Ben daha hiç rölantide 0.4-0.5 görmedim, genellikle 0.7-0.9 arasında oluyor.

Sizinkide normal aracınızın hiçbir sıkıntısı yok bence.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hanika link' Alıntı:
bu sabah aracı ilk çalıştırdım 1.5 -1.9 gösteriyordu bazen 2-3 de olabiliyor başlangıç, sonra düştü 0.4 lere
aracım dizel

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
[quote author=Hanika link=topic=3216.msg71757#msg71757 date=1324061572]

Sizinki gibi bende de 1.4 Turbo var.

Ben daha hiç rölantide 0.4-0.5 görmedim, genellikle 0.7-0.9 arasında oluyor.

Sizinkide normal aracınızın hiçbir sıkıntısı yok bence.
[/quote]bende hıç gormedım rolantıde 0.9  havalandırmayı 5.konuma alınca 1 oluyor bugun ona dıkkat ettım.havalandırma 4 ekadar 0.9gosterıyor 5 e alınca 1 yazıyor.

Sting

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merak etmeyin kış ayından dolayı araç motoru ilk çalışma anında çok soğuk olduğundan benzin yakımı motor bloğu ısınıncaya kadar çiğ olarak yakar ki anlık tüketim ondan yüksek görünür dikkat edin ilk çalışmadan belli süre sonra rölantide ki tüketim düşer 0.2.04 arasında Saygılar

Bu mesajı yazarken GS 2. golü attı yavvv