Anlık Yakıt Tüketimi Hakkında ,

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Anlık Yakıt Tüketimi Hakkında ,

hllb link' Alıntı:
[quote author=Tolga KARACA link=topic=3216.msg72411#msg72411 date=1324163659]
Halil abi filtreyi çıkardıktan sonra turbonun özellikle düşük devirlerde geç dolmaya başladığını farkettim bu da gaza daha fazla basmaya neden oluyor ki ortalama tüketimde 0.5 litre civarı artış da oldu zaten :(

Tek getirisi motorun biraz daha sessizleşmesi oldu.
yeni ve doğru filtreyi yaza alırız artık :) arabam servisten çıksın bakalım ben nasıl bir fark hissedecem kağıt filtreyle.
[/quote]

Birde "kağıt filtreyi takınca en ufak fark olmadı be Tolga" dermişsin!  :D

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
[quote author=hllb link=topic=3216.msg72414#msg72414 date=1324163768]
Halil abi filtreyi çıkardıktan sonra turbonun özellikle düşük devirlerde geç dolmaya başladığını farkettim bu da gaza daha fazla basmaya neden oluyor ki ortalama tüketimde 0.5 litre civarı artış da oldu zaten :(

yeni ve doğru filtreyi yaza alırız artık :) arabam servisten çıksın bakalım ben nasıl bir fark hissedecem kağıt filtreyle.
[/quote]

[/quote]
kağıt filtereye iğneyle delikler açıp yağlasak olmaz mı acaba :D

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hllb link' Alıntı:
[quote author=Tolga KARACA link=topic=3216.msg72415#msg72415 date=1324163890]
[quote author=hllb link=topic=3216.msg72414#msg72414 date=1324163768]

[/quote]

[/quote]
kağıt filtereye iğneyle delikler açıp yağlasak olmaz mı acaba :D
[/quote]

Tabi canım ne gerek var o kadar para vermeye dikiş makinası yağı + hanımdan bir dikiş iğnesi tamamdır.  :D

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

xylent link' Alıntı:
Anlık tüketim ile ilgili olmasa da ortalama tüketimle ilgili ben de kendi tecrübemi paylaşayım. Herkes aracı kullandıkça yakıt tüketiminin aylar ve yıllar boyunca düşeceğini söylüyor ama benim tecrübe ettiğim kadarıyla yakıt tüketimi ilk depodan sonra (ya da yaklaşık olarak ilk 500 km'den sonra diyelim) aşağı yukarı sabit. Yani 100 kilometrede 0.2 veya 0.3 litre oynar belki zaman geçtikçe ama öyle aman aman bir düşüş beklemeyin bence. Düşüş oluyorsa da sizin sürüş tarzınızdaki değişikliklerden, hava şartlarından vs. oluyordur. Benim aracım şu anda 10.000 km'ye yaklaştı ve araç 1000 km'de iken ne yakıyorsa şu anda da onu yakıyor.
aracınızda bir sıkıntı olabilir forumdan kime sorduysak hepsi 5000 kmden sonra yakıtın belirgin ölçüden düştüğünü söyledi.
En belirgin olanıda hakanın 1.6 turbosunda yakıt tüketimi 10lt ve altınsa olması.
ki bizim araçlar şuanda yeni daha 1000km olduğu için 11-12lt arasında geziyor.Diğer arkadaşlarında 5000km den sonra 9 lt gezdiğini gördük.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gokhan kesın kosede sıfırladı onu

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tomacco link' Alıntı:
aracınızda bir sıkıntı olabilir forumdan kime sorduysak hepsi 5000 kmden sonra yakıtın belirgin ölçüden düştüğünü söyledi.
En belirgin olanıda hakanın 1.6 turbosunda yakıt tüketimi 10lt ve altınsa olması.
ki bizim araçlar şuanda yeni daha 1000km olduğu için 11-12lt arasında geziyor.Diğer arkadaşlarında 5000km den sonra 9 lt gezdiğini gördük.

Haklı olabilirsiniz, herkesin tecrübesi farklı olabilir bu konuda. Ama şu bir gerçek ki araç ilk depoda çok yakıyor ve daha sonradan ortalama yakıt tüketimini sıfırlamadıysanız bu ilk depodaki aşırı yakıt tüketimi uzunca bir süre sizin ortalama yakıt tüketiminizi yüksek tutacaktır. Bence siz, eğer denemediyseniz, bir de ortalama yakıt tüketiminizi sıfırlayıp da aracınızı biraz kullandıktan sonra ne kadar yaktığına bakın.

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bulent_tnt link' Alıntı:
gokhan kesın kosede sıfırladı onu
:)