Anlık Yakıt Tüketimi Hakkında ,

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Anlık Yakıt Tüketimi Hakkında ,

BiG_BOSS ® link' Alıntı:
yuh fotoğraf büyük çıksaymış :D
:)
5 bin kmye kadar sabretmek lazım o zaman.Buluşmadan dönüşte bakayım dedim ortalama12,5 lt olmuş. :)

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben arabayı bayiden aldığımda ortalamayı sıfırlayıp yola çıktım.

Altunizade'den eve dönerken iş çıkışına denk geldim dur kalk dur kalk eve geldiğimde ortalama 19.6 Litreydi.  :D

Ben bunun benzinine nasıl yetişeceğim derken git gide düşmeye başladı. :)

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Anlık tüketim ile ilgili olmasa da ortalama tüketimle ilgili ben de kendi tecrübemi paylaşayım. Herkes aracı kullandıkça yakıt tüketiminin aylar ve yıllar boyunca düşeceğini söylüyor ama benim tecrübe ettiğim kadarıyla yakıt tüketimi ilk depodan sonra (ya da yaklaşık olarak ilk 500 km'den sonra diyelim) aşağı yukarı sabit. Yani 100 kilometrede 0.2 veya 0.3 litre oynar belki zaman geçtikçe ama öyle aman aman bir düşüş beklemeyin bence. Düşüş oluyorsa da sizin sürüş tarzınızdaki değişikliklerden, hava şartlarından vs. oluyordur. Benim aracım şu anda 10.000 km'ye yaklaştı ve araç 1000 km'de iken ne yakıyorsa şu anda da onu yakıyor.

iakgul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

xylent link' Alıntı:
Anlık tüketim ile ilgili olmasa da ortalama tüketimle ilgili ben de kendi tecrübemi paylaşayım. Herkes aracı kullandıkça yakıt tüketiminin aylar ve yıllar boyunca düşeceğini söylüyor ama benim tecrübe ettiğim kadarıyla yakıt tüketimi ilk depodan sonra (ya da yaklaşık olarak ilk 500 km'den sonra diyelim) aşağı yukarı sabit. Yani 100 kilometrede 0.2 veya 0.3 litre oynar belki zaman geçtikçe ama öyle aman aman bir düşüş beklemeyin bence. Düşüş oluyorsa da sizin sürüş tarzınızdaki değişikliklerden, hava şartlarından vs. oluyordur. Benim aracım şu anda 10.000 km'ye yaklaştı ve araç 1000 km'de iken ne yakıyorsa şu anda da onu yakıyor.

+1

T

tonyhawk

Bilgi Girilmemiş

Hanika link' Alıntı:
Arkadaşlarkafayı yiycem her sabah araç park konumudyken çalıştırdıgımda 08 0,9 olan anlık yakıt tüketimi 3 yada 3,5 görüyor sonra 25 30 sn içinde 1 - 1,1 lere düşüyor.. Formda araç boşta çalışırken anlık yakıt tüketiminin 0,4 0,5 arasında okumustum. Bugun önce opis sonra opak aradım durumla ilgili bilgi almak için. Hiç kimse bişey diyemedi hatta opis deki MURAT bey aracın 9 litre yakması normal hiç bir zaman fabrika verilerini tutturamazsınız dedi.  dancee ben adama araç boşken diyorum o bana fabrika diyor 9 litre diyor. Neyse kısaca; arkadaşlar aracın 0,9 0,8 1 arasında sürekli gidip gelmeleri normal mi daha 620 km aracın. zaten bu kadar sakin kullanmama ragmen aracın tüketimini hala 12 altına düşüremedim.. 620 km de araç 3 depoyu doldurcam nerdeyse çeyreğin biraz üstünde ( birde arada aldıgım 80 tl var ) lütfen bana fikir verin napıyım. Ben mi abartıyorum. Normal mi böle olması
aynısı benım aractata var dert etmeyın onemlı olan gerı eskı halıne donmesı donmez ıse endıselenmeye baslayın

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

genelde 0,5 - 0,6 bazen 1.0 lara çıkıyor ama 3,0 - 3,5 görmedim rolantide.

esad J

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hllb link' Alıntı:

rolanti ayarı bozuk olabilir :)

eskiden yapıyorlardı böyle bir şey

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BiG_BOSS ® link' Alıntı:
[quote author=hllb link=topic=3216.msg72335#msg72335 date=1324160193]

Halil Abi sabah kargaların uyanmadığı saatte kontağı ilk çevirdiğinde 3-3.5 lardan inmeye başlıyor genelde :)
[/quote]
hmm ona hiç bakmadım açıkçası, ilk başlarda anlık tüketime bakıyordum ama uzun zamandır benim ekran  hep ortalama tüketimde. son 2-3 aydır 8.6 8.7 olan ortalamam 9.5 9.6 lara çıktı. araba şu an kazadan dolayı serviste aynı zamanda 15000 bakımı yapılacak. bakımdan sonra eski haline döner diye umuyorum.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Halil abi filtreyi çıkardıktan sonra turbonun özellikle düşük devirlerde geç dolmaya başladığını farkettim bu da gaza daha fazla basmaya neden oluyor ki ortalama tüketimde 0.5 litre civarı artış da oldu zaten :(

Tek getirisi motorun biraz daha sessizleşmesi oldu.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Halil abi filtreyi çıkardıktan sonra turbonun özellikle düşük devirlerde geç dolmaya başladığını farkettim bu da gaza daha fazla basmaya neden oluyor ki ortalama tüketimde 0.5 litre civarı artış da oldu zaten :(

Tek getirisi motorun biraz daha sessizleşmesi oldu.
yeni ve doğru filtreyi yaza alırız artık :) arabam servisten çıksın bakalım ben nasıl bir fark hissedecem kağıt filtreyle.