Bıktım yüksek güçlü farlardan, uzun gibi kısa farlardan.

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bunlari temizlicekler zati.... merak etmeyin... apaclik desem diil cahillik

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
otobanda giderken arkada 2 tane beyaz projektör gibi (sanıyorum geri vites lambasıydı) yanan audi ardı
dedim baştan geri geri mi geliyo diye, sonra yakınlaşıncac gözümü aldı ağzıma ne geldiyse döktüm bende

Adam aşmış kendini. Kimse karışamaz adamın kendi malı, kendi zevki :mad:

farlar kaldırılsın yerine mum koyalım taş devri modeli.
yada devlet her yolu gündüz gibi aydınlatsın fara ihtiyaç kalmasın.

Mum rüzgarda sönüyor :kop:. Bizim tesisatı 6 volt olan Volkswagen'imiz vardı. Farları aynen dediğin gibiydi. Uzun yolda karşıdan gelen aracın farları (özellikle o zamanlar için farları büyük sükse yapan Renault 12'lerin) gözümüzü alınca bazen sağa çeker yavaşlardık, sonunda gidip bir Renault 12 almıştık. Geceleri Renault gündüzleri VW le idare ederdik.

En güzel öneri yollar aydınlatılırsa kuvvetli farlara gerek kalmaz.

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede xenon var geçenlerde en düşük ayarda karşıdaki tabelanın parladığını gördüm araç yüklüydü.Hemen gidip ayarlattım.Şimdi en düşük ayarda kullanıyorum ve yeri öpüyor.Bu konuda çok hassasım zira karşoıdaki aracın size, veya sizin aracınızın karşıdakine kafadan dalma riski var.Bunun dışında gece yoldan çıkmalı kazaların çoğu bu farlar yüzünden oluyor.Tüv de far kusuru ağır kusur sayılmalı tekrar.

onur_arslan_59

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
merceksiz xenonlar gercekten de daga tasa vuruyo yol dısında heryeri aydınlatıyo. mercekli ile merceksiz farı yanyana acınca fark belli oluyo

DRaGGeRs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence mercekle alakası yok merceksiz xenon kullanıyorum kendi aracımı arkadaşıma verip bende arkadaşımın aracına geçip denemeler yaptık peşpeşe takip ve kafa kafaya gelme durumlarında göz alma durumuyla hiç karşılaşmadım ayrıca bi kaç araba ne zaman bi yere gidsek telefon açar sorarım farlarım göz alıyomu diye
mercekli farları olanlarda eşşek gibi yukarı kaldırırsa farlarını bayaa bi göz alıyolar bence mercek kesinlikle çözüm degil ayrıca öyle dağı taşı da hiç aydınlatamadım eger farlarınızın içinde deformasyon yoksa far ayarınızda düzgünse göz alma fln olmuyo bence ha kimiside xenon takarken far ampulunun önündeki şapka diye tabir edilen yansıtıcıları söküyo ve ışık haddinden fazla dagılıyo
daha dün akşam bursadan eskişehire geldim yogun siste kimseden sellektör yemedim ama ayarsız sarı farlı arabalara sellektör atmaktan fenalık geldi ülkemizde far ayarı yaptıran kaç kişi var ki?? sanayide dükkanım var ben pek görmedim far ayarı için geleni çok nadir.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
abi binek araçlar neyse geçen arkama bi dolmuş takıldı sisler kısalar hepsi xenon adamın farlar direk dikiz aynamda dikmene gelene kadar kör oldum

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
abi binek araçlar neyse geçen arkama bi dolmuş takıldı sisler kısalar hepsi xenon adamın farlar direk dikiz aynamda dikmene gelene kadar kör oldum

alacaksın eline sopayı böylelerinin önce farlarını sonra kafalarını patlatacaksın ama.....

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Yaaa arkdaşlar bende de var Normal far üzerine Xeon (ani merceksiz yada izin tabirinizle Apaci) ama şimdiye kadar karşıdan gelen hiç bir araç selektör yapmadı. babamla birlikte (babam öndeki araçta) çok yollara gittik. Babam böyle şeylere çok dikkat eder hiç farların gözümü alıyor demedi. Far ayarı yaptırıken far ayar tuşunu 2 numarada yaptırdım ama ben yinede 1'e alıyorum. Esas olay Xeon taktırpta far ayarı yaptırmayanlarda desek daha doğru olmazmı, adam gibi iş yapanlarıda arada kaynatıyorsunuz.

O zaman bende şöyle başliyim:
* Corsa CDTI 2006 ve Opel Astra Enjoy 1.3 CTDI Dizel kullanarak doğamı yok ediyorsun nasıl bir apacilik bu
* Simsiyah film camları ile ön görüşümü kapatıyorsun nasıl bir apacilik

yani burada birbirimizi kırmamıza gerek yok bende buradaki olay ayarsız farlardır.