cdx aracım ne kadar eder ?

başqan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bazı arkadaşlarımız biliyorlardır belki araç beyinlerine yazılım atılmasıyla ilgili;
ben vakti zamanında beyne yazılım attırayım dedim dedilerki beyin sökülecek chip takılacak buna ben sıcak bakmadım açıkcası ethem abi saolsun bu konuda yardımcı oldu..
Türkiyede ilk defa aracın kendi beynine yazılım atan kişi bu olduğunu düşünüyorum.... yani tuning ciler chip değiştirerek tuning yapıor ethem abi orj. beyin üzerinde yapıyor bu proje değilde nedir. sizce inanmayanlar varsa benim aracım ethem abinin aracı benim aracımla şuan saf katıksız sadece yazılımla 200 beygir civarı güç elde ediyoruz.

güç artışını nasıl tespit ettiniz.. yazılım öncesi ve sonrası dyno verileri ne çıktı..

ercan1878

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
etem bey bizim araçlara çip takılmadan yazılım atılabiliyormu ? 1,6 comfort

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
etem bey bizim araçlara çip takılmadan yazılım atılabiliyormu ? 1,6 comfort

normalde atılamaz. orjnal eproma müdahale edilemez. fakat bendeki donanım ve imkanlarla orjinal epromun içine girip datalarla oynayabiliyorum. riski baya yüksek bir işlem, bu yüzden sadece 3 araca uyguladım bu işi. onlarda samimi olduğum arkadaşlar. :) araçlarında fazlasıyla hissedilir şekilde farklar oldu. en çokta erhanın 2.5 v6 sında farketti. zaten yazmış ortalama 200 hp ye yakın diye. şunuda belirteyim ,dyno testi yapılmadı çünki şanzımanda ufak bir sıkıntısı vardı. fakat baya baya hissedilir fark vardı vectrasında.

Son düzenleme:

başqan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normalde atılamaz. orjnal eproma müdahale edilemez. fakat bendeki donanım ve imkanlarla orjinal epromun içine girip datalarla oynayabiliyorum. riski baya yüksek bir işlem, bu yüzden sadece 3 araca uyguladım bu işi. onlarda samimi olduğum arkadaşlar. :) araçlarında fazlasıyla hissedilir şekilde farklar oldu. en çokta erhanın 2.5 v6 sında farketti. zaten yazmış ortalama 200 hp ye yakın diye. şunuda belirteyim ,dyno testi yapılmadı çünki şanzımanda ufak bir sıkıntısı vardı. fakat baya baya hissedilir fark vardı vectrasında.

fark muhakkak olur ama aman aman 25-30 beygir olmaz.. tahminim en iyi ihtimalle 5-10 beygirlik artış olmuştur.. sonuçta elinizdeki araç atmosferik gm motoru..
irmscher 175 beygirlik 2.5 motordan yazılımla birlikte birçok modifikasyonla 195 beygir elde edebildi.. turbo olsa yazılımla %30 luk güç artışını birçok firma veriyo..

by_asii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ethem abi vallaha vaptıgınız işlere çok hasta oldum abi bende bi vectra hastasıyım en kısa sürede sizle irtibata geçmek isterim
bu arada arabanız mükkemel bence satmayın derim bu nadir bir aracı birdaha bulamassınız
saygılarım la

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ethem abi vallaha vaptıgınız işlere çok hasta oldum abi bende bi vectra hastasıyım en kısa sürede sizle irtibata geçmek isterim
bu arada arabanız mükkemel bence satmayın derim bu nadir bir aracı birdaha bulamassınız
saygılarım la

teşekkürler. şu an için satmaktan vazgeçtim zaten :) spor direksiyonumda gelmişken bir süre daha keyfini sürecem :)

by_asii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok abi almak için demedim bilgilerini paylaşmak vede uygulamak için demiştim :) ama dediğim gibi satma