LPGde sürekli silkiniyor

ertgrl58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç 94 model Astra 1.4 gl lpg kiti vikars sıralı

rolantideyken istop etti edecek seviyelere kadar devir iniyor ve çıkıyor

yolda gidiyorum, devir 2000 civarı ayağımı gazdan çektim tekrar bastım, tam bu sırada 3-4 silkeleme yapıyo ve düzeliyo,..:mad:

işin ilginç yanı aynı sallamayı şiddeti biraz daha az olmakla birlikte ayağımı gazdan çekince de yapıyor.. :mad:

yokuş aşağı 3.viteste iniyorum, gaza basmıyorum..yine ara sıra bi silkeleme oluyor çok az hissediliyor..

LPG ustası enjektörler değişecek dedi değiştirdik 500 km yapmadı yine başladı
Biraz araştırdım bobin hatası deniyor çoğu yerde ama enjektörler değişince sıkıntısız 500 km yaptık yine tekrar etmeye başladı :mad:

Yardım edenlere şimdiden teşekkürler

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
bobin olur buji kablolarından olur egr den olur boğaz kelebeği kirlidir o yapar. En basit ihtimal kalibrasyondur onada zaten bakmışsınızdır. Kolay gelsin

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
birde emme manifolt contasına baktırın.şayet hava alıyorsa rolantide dengesizlik yapıyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlarımın değerli yorumlarını kısaca özetleyecek olursak buji deliğinden girip eksoz deliğinden çıkacaksın...

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG sisteminin elektriğine, basınç regülatörü müydü neydi o alet ona ve sıfır kalibrasyon bakımına ihtiyacınız var, 1-2-3 vites geçişlerinde düşük devirde gidiyorsanız yine silkeleme yapar.

ertgrl58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG sisteminin elektriğine, basınç regülatörü müydü neydi o alet ona ve sıfır kalibrasyon bakımına ihtiyacınız var, 1-2-3 vites geçişlerinde düşük devirde gidiyorsanız yine silkeleme yapar.

aynen gaz verdiğiniz süre boyunca sıkıntısız gidiyor ama gazı kestiğiniz anda silkelemeye başlıyor. :mad:

Öneriler için teşekkürler. :bir:
Deneyeceğiz umarım sonuç iyi olur

oktay38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mert bende de silkelenme var bunu nasıl temizliyeceğiz peki

k@dir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç 94 model Astra 1.4 gl lpg kiti vikars sıralı

rolantideyken istop etti edecek seviyelere kadar devir iniyor ve çıkıyor

yolda gidiyorum, devir 2000 civarı ayağımı gazdan çektim tekrar bastım, tam bu sırada 3-4 silkeleme yapıyo ve düzeliyo,..:mad:

işin ilginç yanı aynı sallamayı şiddeti biraz daha az olmakla birlikte ayağımı gazdan çekince de yapıyor.. :mad:

yokuş aşağı 3.viteste iniyorum, gaza basmıyorum..yine ara sıra bi silkeleme oluyor çok az hissediliyor..

LPG ustası enjektörler değişecek dedi değiştirdik 500 km yapmadı yine başladı
Biraz araştırdım bobin hatası deniyor çoğu yerde ama enjektörler değişince sıkıntısız 500 km yaptık yine tekrar etmeye başladı :mad:

Yardım edenlere şimdiden teşekkürler

arkadaşım o aracı sıralı sistem lpg ile çalıştırma şansın çok çok az. hava değişikliği (yükseklik, nem ) gibi değişikliklerde bile ayar sıkıntısı çekersin. o aracın tek çözümü sıralı sistem sökülüp normal (eski) sistem dediğimiz sisteme geçiş yapacaksın. aksi taktirde bu şekilde sorunlardan asla kurtulamassın. aracın 1,6 olsaydı sıkıntı yok ama 1,4 lerde üzgünüm bu şekilde. bu arada yazdıklarım tecrübe ile sabittir.

Cihangirr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede var. aracı benzine alıyorum köpek gibi gidiyo ama gaza cektimmi araba olduğu yerde kalıyo bujiden değil eger buji olsaydı benzindede yapardı. banada ustalar gaz enjektörü dediler. ömrü tükenmiş.yenisi takılcakmış