Zavoli marka Tüpte tekleme sorunu

Yoksul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4 defa 5 defa sanayiye gitmeme rağmen mağlum vandayız 1 tane Zavoli marka tüpe bakan servisi var ayar diyor pc ye bağlıyo bişeyler yapıyor yapmıyo anlamıyorumda her seferinde bi yeri yaparken bi yeri bozuyor aracı ilk aldığımda sorun yoktu ufak bi sıkıntı çıktı bende motoru sıfırlattım ondan sonra lpg de çok benzinde az ama hissediliyor sabahları ilk çalıştırdığımda benzinle çalışınca araba tam ısınmadan kalkıyorum 1500 devirde hafif gaza basarak kullanmak istiyorum malesef olmuyor tutup bırakıyor tutup bırakıyor bu hali ile vitesde iken araç böyle şahlanıyor ya gaza yüklenmem gerekiyor yada ayağımı gazdan çekmek zorunda kalıyorum her seferinde dedim ya bi yeri yapınca bi yeri bozuyor die servis sorun bu iken üstüne üstlük ayar yapıdı dedi çıktım 100 mt gittim kırmızı ışıkta durdum stop etti çalıştırdım diğer ışıkta durdum sorun düzelmemesi testi yaparken bu sefer de stop sorunu başladı etti sorun iki neyse geri döndüm fakat iş yeri kapalıydı ha bu gün ha yarın derken 1 hafta sonra tekrar gittim bu sefer adamla tartıştım farklı biri geldi sanırım müdürleriydi adam baya bi uğraştı neyse Elhamdülillah stop sorunuda teklemede kesildi diyebilecek kadar azaldı fazla değil tabi 1 hafta sonra tekleme sorunu gine başladı. sinir oldum gitmedim sizdede 98 model astra cd modeli olupta tüpte böyle bir sorun yaşayan varmı aceba çok uzun oldu ama detaylı anlatayım istedim :))

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Atesleme bobini olur oncelikle buji olabilir 3.sirada lpg enjektorleri bozuk olabilir airayla bunlara baktirin yuksek ihtimal atesleme bobini bozuktur.ha lpg cok kotu ayarlanmissa ki ihtimal vermiyorum ondan da yapar gecmis olsun

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

raman77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araçta da zavoli takılı tekleme ve tutup bırakma olayları bende de oldu enjektörün birini değiştirdiler düzeldi sonra tekrar oldu bu arada ustayı değiştirdim usta enjektörün biri arızalı değiştirirsek 1 tanesi 90 TL. dedi ne yapalım dedim adam ben 4 de değiştirelim ama atiker takalım 4 ü 150 tl dedi kabul edersen dedi atikere ayar çekerim 1 yıl garanti veririm sorun kalmaz dedi eyvallah dedik adam memeleri tornayla biraz büyülttü taktı 1 yıl geçti sorun yok

senin sorunda enjektör takımından

Yoksul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bobini yeni aldım eski enjektörler arızalı dedi yeni 4 enjektör aldım malesef sorundan kurtulamadım
Bobin orjinal Delphi
enjektörlerde markasını unuttum sabah açar bakar yoruma yazarım ama 4 ne 200 tl verdim