motor sevdası

FireStarteR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende honda cbr 125 var... bu ikinci motorum daha öncedende 125 cc bir scooter ım vardı... yavaş yavaş büyütücem motorumu bende ama istanbul trafiğinde kullanmak gerçekten insanı korkutuyor :(:(

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim motorum 250 cc büyütmeyide düşünmüyorum gayet yeterli şehir içinde azda yakıyor çokda performanslı 140 ı görüyor

vtr 250 ler çıkdı şimdi onlar çok güzel 30 beygirmiş galiba rahat 160 a kadar tırmanır kanımca yeterli

600 lük 1000 lik makina sürücek yer yok yol yok artı deli gibi benzin yiyorlar gereksiz bence türkiyede 250 cc lik motor yeter artar bile..

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kawa 636 kullanıyorum bi de '54 model bmw miz var boxer motor deli bişey :D

FireStarteR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim motorum 250 cc büyütmeyide düşünmüyorum gayet yeterli şehir içinde azda yakıyor çokda performanslı 140 ı görüyor

vtr 250 ler çıkdı şimdi onlar çok güzel 30 beygirmiş galiba rahat 160 a kadar tırmanır kanımca yeterli

600 lük 1000 lik makina sürücek yer yok yol yok artı deli gibi benzin yiyorlar gereksiz bence türkiyede 250 cc lik motor yeter artar bile..

evet bencede 1000 lik makinalar istanbul içinde falan hayatta kullanılmaz.. bundan sonra alırsam v-strom alıcam dl 650..:D
sonra türkiye turu:)

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1000 lik 600 lük motorla istanbul içinde yapabiliceğin yol yok sadece benzin israfı 150 cc lik bir makinayla aynı hızı yaparsın istanbul içinde trafik belli lafa gerek varmı.. :)

benim arkadaşımda gv650 var iş çıkışı bir arkadaşdada 150 cc lik çin malı scooter vardı saat 5 de maslakdan çıkdık bakırköye gittik aynı anda çıkdık trafikde aynı anda da üç aşağı beş yukarı bakırköye geldik hatta scooterla arkadaş bizden önce varmışdı yemek siparişini vermişdi ...

yani istanbulda büyük şehihrlerde trafik faktörü işin içine girerse hacim yalan olur.. :)

zaten avrupada adam 1000 lik makina alır avrupayı boydan boya gezer türkiyeye uğrar gezer bazıları afrikaya iner epey yol yaparlar bazıları uzakdoğuya gider.. yani aldıkları makinanın hakkını verirler bizde alırlar makinayı garajda yatırırlar bir güneş çıkarsa yazın haftasonu sokakda ileri geri bir iki tur atıp piyasa yaparlar motorcu olurlar birde üstüne :)

Son düzenleme:

toprakozz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benden 2 yaş küçük kayınçomda motor sevdalısıydı 2 ay önce motor kazasında kaybettim..1000 RR almıştı kendine yeni çok pahalıda bir kask aldı 1000 2000 tl civarı .kaza tem bağlantısı kumburgaz gişelerine yakın biryerde oldu.kaskı baltayla ortadan ikiye ayrılmış gibiydi 10 gün mecburen yaşattılar hastanede hiç ümit yoktu..demek isteyeceğim motorla yapılan kazalar..ya çok büyük yaralanma yada ölümle sonuçlanıyor..kendi takımından 2-3 kişi motorunu sattı bu olaydan sonra..dikkatli olun ..yada vazgeçin bu sevdadan

basınız saolsun, okudum için sızladı.allah geride kalanlara sabır versin.evet motor şeytan işi ve kaza yaparsan asla bunun geri dönüşü olmuyur çünkü kaporta,şasi,hava yastığı sen oluyorsun.benimde canım kıymetli olunca şehir içinde 60 ı şehir dışında 120 yi geçmem asla.zaten benim tarzım chopper hız motoru değil gezi motoru.her ne olursa olsun motor kullanan insan çok dikkatli olmalı

toprakozz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende lifan 250cc v motor var çok memnunum

lifan 250 chopper için çok iyidir.nerdeyse sıfır vibrasyon.bende başlangıc olarak lifan alacaktım ama jantlarının sevemedim bi türlü.kısmetse ağostosda çift motorla (oda chopper) bi amasara ve bikaç yer daha yapacaz.ortalama 1000 km yol.zaten chopper ın uzun yolu çok güzel oluyor.
ya senin motor km de ne kadar yakıyor ölçtümmü?

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
diğer konuda da yazdım bir ara km hesabı yapmışdım ilk aldığım zamanlar ama ondan sonra bir daha yapmadım gerek de yok koyuyorum unutuyorum benzini :) senin regalide sürdüm ben güzel motor su soğutmalı olması iyi uzun yolda şişmez.. şimdi sizin motorların birde 300 cc lik custom versiyonu gelmiş deli bir şey ama çok pahalı o fiyatada alınmaz..

toprakozz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biz arkadasla gittik baktık motora harika bişey ama haklısın 300 cc lik bi makina için o kadar para verilmez.tek eksiği v motor.birde onu koysalarmış tam chopper olacakmış.alttaki fotorafdaki arkadaşım ben değilim:)

abcd0007s.jpg

regal1.jpg