motor sevdası

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet bende gözü vtr 250 lere dikdim şahane bir şey adamlar ducati monster ın birebir kopyasını yapmışlar

2482.jpg

honda_vtr_250_1.jpg

bende motordan memnunum geçende bir kıyıköye gezmeye gikdik çok keyifliydi bana yetiyor zaten 250 cc yide kasti pek aşmak istemiyorum çünkü motora çok sardım eskiden sadece haftasonları binerdim artık hafta içi haftasonu yağmurda bile biniyorum o yüzden artık eskiden ön planda olmayan umursamadığım çok şeyi artık ön plana gelmeye başladı benzin sarfiyatı gibi 250 cc ler bu konuda üflüyor benzini

eyer ilk aldığımdaki zihniyet olsaydı sadece haftasonları sürerim tarzında o zaman amacım 600 lük bir motora çıkmakdı ama çevremde çok f650 gs si gv 650 si olan arkadaşlar var sürdümde aletler benzin canavarı yani araba gibi yakyorlar.. misal benim arkadaşın bmw f650 si km de 4.8 litre yakıyor bana çok fazla geldi bir motor için hani motora haftasonu biniyorsan önemsizde benim gibi hem hafta içi hem hafta sonu binersen adamın bütçesini sarsar..

Son düzenleme:

~~NEO~~

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Özkan, araştırmalar devam ediyor ama henüz baktığım rakiplerinin hiç biri regal gibi değil...Yakın zamanda bu konuları yüzyüze konuşalım.. ;)

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Özkan, araştırmalar devam ediyor ama henüz baktığım rakiplerinin hiç biri regal gibi değil...Yakın zamanda bu konuları yüzyüze konuşalım.. ;)

regal gibi değil derken alınırım ama :) regalde çok sürdüğüm bir motor çok güzeldir benim tercihim yedek parça v motor olmasından dolayı supershadow olmuşdu regalin sadece sağ akü kapağı 120 tl parçaları yok ve çok pahalı sanırım emre ltd getiriyor ordan iyi biliyorum super shadow lifan 250 v motor bunu bisan roadstar adıyla getiriyor keeway getiriyor ledow getiriyor o yüzden parçası çok ucuz ve çok bol
bir kıyaslama yapmak yada o iyi bu kötü demek değil amacım regalde harika motor çok binmişliğim var albenisi var bu bir gerçek havası var yani ama arka planda servis yedek parça konusunda sıkıntıları var..
gene motor alıcak olsam ama supershadow alırdım daha en ufak bir arıza vermişliği yolda bırakmışlığı yada sıkıntı vermişliği yok çok şükür..bir çamurluğu çatlamışdı balkondan saksı düşdü :D :D çamurlukda 25 tl :D gittim değiştirdim :D zaten bu gidişle custom bir şeyler yapabilirim ilerde :) internetten tanışdığım supershadowlu arkadaşlar var 40 bine gelen var daha maşallah motorda tık yok arıza vermemiş ufak tefek minik şeyler dışında :) regallerdede öyle benim arkadaşın regali 20 bini devirdi tık yok maşallah bunlar kardeş motorlar zaten üç aşağı beş yukarı teknolojileri aynı :)

A

AgahBülent

Bilgi Girilmemiş
bende 2 hafta once 150 lik aldım işe gelip giderken kullanıyorum çok zevkliymiş bu yaşta anladım:) en fazla alacagım da 250 lik tir ama gerçektenzevk alıyorum binerken

~~NEO~~

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
regal gibi değil derken alınırım ama :) regalde çok sürdüğüm bir motor çok güzeldir benim tercihim yedek parça v motor olmasından dolayı supershadow olmuşdu regalin sadece sağ akü kapağı 120 tl parçaları yok ve çok pahalı sanırım emre ltd getiriyor ordan iyi biliyorum super shadow lifan 250 v motor bunu bisan roadstar adıyla getiriyor keeway getiriyor ledow getiriyor o yüzden parçası çok ucuz ve çok bol
bir kıyaslama yapmak yada o iyi bu kötü demek değil amacım regalde harika motor çok binmişliğim var albenisi var bu bir gerçek havası var yani ama arka planda servis yedek parça konusunda sıkıntıları var..
gene motor alıcak olsam ama supershadow alırdım daha en ufak bir arıza vermişliği yolda bırakmışlığı yada sıkıntı vermişliği yok çok şükür..bir çamurluğu çatlamışdı balkondan saksı düşdü :D :D çamurlukda 25 tl :D gittim değiştirdim :D zaten bu gidişle custom bir şeyler yapabilirim ilerde :) internetten tanışdığım supershadowlu arkadaşlar var 40 bine gelen var daha maşallah motorda tık yok arıza vermemiş ufak tefek minik şeyler dışında :) regallerdede öyle benim arkadaşın regali 20 bini devirdi tık yok maşallah bunlar kardeş motorlar zaten üç aşağı beş yukarı teknolojileri aynı :)

:) Öyledir tabii ben daha yeni yeni ilgileniyorum, hergün yeni bişeyler öğreniyorum...;) Benim söylemek istediğim, araştırdığım motorlar arasında Regal en iyisi şu anda...Yoksa elbette süper motorlar var..Japonlar zaten çok iyi ama beni maddi anlamda aşıyorlar, henüz.. ;)...Benim şu ana kadar baktımlarım ramzey, mondial, monero, kanuni markalarının 200-250 CC lik modelleri ve henüz Regalden daha çok hoşuma giden olmadı...Tabii daha da araştırıcam...Bunu söylemek istedim...Regalin bence en iyi özelliği de su soğutmalı olması...Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum...

Ama bahsettiğin modelleri de incelemek lazım...Sonuçta ilk defa deneyeceğim bi makine olacağından iyice araştırıp en uygun olanını almak istiyorum...O yüzden bütün önerilere açığım..Her fikri ayrıntılarıyla araştırıyorum...İsmi geçen motorları da bi araştırmakta yarar var...Bilgi için teşekkür ederim...Kısmet olursa bende yakında 2 teker üzerinde yol alıcam..Hayırlısı olsun...Tüm motor kullanan arkadaşlarada keyifli ve kazasız sürüşler dilerim...;)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi mondial falan alma sakına bi çocuğa sordum 250 lılık olanını cok yakıyor demişti...

toprakozz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

senin motorda su soğutma yada benim motor V olsaydı tadından yenmezdi fiyatıda 10.000 den aşağı olmazdı.her ikisinde kendi çapında güzel ve sağlam motorlar.V motor değilse rodajını dikkatli yaparsan vibrasyonda sıkıntı olmuyor.V motor olmayıpda bu grup içinde en az vibarsyon raptorlar.bende bunu araştırarak aldım.bide T gidon olursa vibrasyonla ilgili hiç bir sıkıntın kalmaz( ikinci motorum yani şimdiki T gidon)
zaten bunlar uzun yol motoru şehir içinde yazık oluyor.ağır makinalar.geçen ay uşakdan geldim tık demedi.ankara içinde hergün aktif şekilde kullanıyorum bugün motorcuma götürdüm " uzun yola cıkacam suna bi bak " diye baktı sağına soluna bide bindi gezdi.yapılacak hiçbişeyi yok güle güle git dedi.özetle ben memmunum.
unutmadan bende çok araştırdım ilk motorumu alırken aslında lifan V 250 lilik alacakdım sonda raptorun gerçeğini görünce aşık oldum :D

not: bu ikinci raptorum ve yedek parca sıkıntısı hiç çekmedim.hatta ilk motorum motoru aşağa indirildi krank mili hariç hepsi değişti.fiyat piyasaya motorlarıyla aynı gibi.küçük farklar var.kankamdada gri T gidon var elcik yanındaki takozu değiştirdik (üzerinde marş düğmesi,far düğleri,stop düğmesi falan olan) 30 tl takozun fiyatı.beklidiğimden düşük geldi bana.
istanbulda emre,konyada delta motor bütün parcalarını getiriyor.ben genelde istanbul dikilitaşdaki ali ustadan sipariş veriyorum.1 gün sonra elimde oluyor

bende 2 hafta once 150 lik aldım işe gelip giderken kullanıyorum çok zevkliymiş bu yaşta anladım:) en fazla alacagım da 250 lik tir ama gerçektenzevk alıyorum binerken

demi çok keyifli bişey :D ben abarttım yağmurda bile sürüyorum.arabanın km si olduğu gibi duruyo,yüzüne bakan yok:D şehir içinde 250 üzeri gereksiz zaten,gerçi uzun yoldada chopper cinsi motorlarda 140 üzeri tehlikeli oluyor.150 iyidir,iyidir :D

Son düzenleme: