motor sevdası

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
babam yasakladı bana 100 luk honda beate bile kızıyor :D birde arkadaş su motoru aldı derby gp1 250 cc italyanmı isveçmi ne çok güzel ve sağlam bir scoteer :)

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
derbi ispanyol malı dır biraz pahalı ama iyi motordur

toprakozz

Haklsın regal arkadaşımda var t gidonlusu güzel 100 den sonra sizin motorlarda vibrasyon hissedlir derecelerde var fazla değil rahatsız da etmiyor ama 100 den sonra başlıyor :) ali ustayla benim arkadaş kavga etti motordan anlamıyor dedi şimdi iki tellide başka ustaya gidiyor onun yan kapak kırıldı akü kapağı emre ltd den 120 tl ye aldı bana aşırı fazla geldi bilmiyorum..

aslında su soğutma biraz gereksiz nedenide zaten motoru şişiricek kadar kimse motora binmez illa uzun yolda duruyoruz uzun yol yapamıycak motor yokda uzun yola dayanamıycak popo var :D :D illa popo molası veriyoruz :))) esas regalde v motor olucakk off off yemede yanında yat hem görüntü olarak çok güzel bir görüntüsü olurdu şimdikindende iyi yani hemde gidişi duruşu harika olurdu :)

bizim motorlarında eksisi çok sade aksesuarsız birazda cılız duruyor regale oranla gerçi aksesuar falan yaparsanbiraz üstüne eğilirsen onlarda telafi ediliyor ama regalde bunlar hazır geliyor o güzel orjinalden yani :)

~~NEO~~ kardeşim

motor alıcaksan sana diyim bunlardan dışarı kesinlikle çıkma

250 lik alıcaksan

regal raptor
keeway super shadow
bisan roadstar

150 lik alıcaksan

zealsun 150 prince ( çok aksesuarlı çok çok dolu bir motor ve yağ soğutmalı )

bu motorlardan başka hiç bir motora bakma çok çok memnun kalırsın bizim motor gurubumuzda bu motorların hepsi var mondialde var diğerleride var ama en iyisi sorunsuzları bunlar..

eyer sadece haftasonluk motor alıcaksanız bir şey demem ama tam zamanlı kullanımlık bir motor alıcaksanız şehiriçi şehir dışı v.b 250 cc yi bence geçmeyin çünkü bunun üstü tam zamanlı kullanımda şehir içinde bilhassa kısa mesafe git gellerde çok benzin yer eyer motorunuz bir zaman sonra yetersiz gelirse satın yüksek teknolojili bir 250 cc alın o kesicekdir mesela yukarda verdiğim vtr 250 29 beygir kawasaki ninja 250 ler var 32 beygir bu motorlar sanırım son hızlarını bilmesemde rahat 160-180 arası yapmaları lazım..
yada hysoung diyicem ama onlarda çok ele ayağa düşdü..

toprakozz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Haklsın regal arkadaşımda var t gidonlusu güzel 100 den sonra sizin motorlarda vibrasyon hissedlir derecelerde var fazla değil rahatsız da etmiyor ama 100 den sonra başlıyor :) ali ustayla benim arkadaş kavga etti motordan anlamıyor dedi şimdi iki tellide başka ustaya gidiyor onun yan kapak kırıldı akü kapağı emre ltd den 120 tl ye aldı bana aşırı fazla geldi bilmiyorum..

işin enteresan tarafı bende 90 dan sonra vibrasyon sıfır.dediğim gibi bu tamamen rodajla ilgili

aslında su soğutma biraz gereksiz nedenide zaten motoru şişiricek kadar kimse motora binmez illa uzun yolda duruyoruz uzun yol yapamıycak motor yokda uzun yola dayanamıycak popo var :D :D illa popo molası veriyoruz :))) esas regalde v motor olucakk off off yemede yanında yat hem görüntü olarak çok güzel bir görüntüsü olurdu şimdikindende iyi yani hemde gidişi duruşu harika olurdu :)

işte bu söylediğine katılmıyorum çünkü ben ankara trafiğinde aktif olarak kullanıyorum.birde bakmışım motor fanı hemen açmış.diyorumki hava soğutmalı olsa demekki hemen şişecek.zaten chopper şehiriçi motoru değildir,uzun yol motorudur.biz yazık ediyoruz motorlara.ama şehiriçinde bu sıcaklardada aktif olarak kullanıyorsan bence su soğutma şart diyorum.

regal V motor kullanmama konusunda inat etti.salaklar 300 lük chopper çıkardı onda bile V motor yok.
bu arada keewayin 250 liliğine bişey demem ama o paralar verilmez şimdi keewaye.üzerine 2 milyar daha koyarım babalar gibi honda shadowa binerim :D

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senin motorun fan açıyor çünkü hava ile soğumuyor :) yani fan açmasının sebebi o yoksa bende şehir içi trafiğinde saatlerce kaldığımda oluyor hiç şişme başıma gelmedi ustalara sordum zaten kolay kolayda olmaz diyorlar ancak inat edip çanağı çelik kaplama yapıp 5-6 saat aralıksız yüksek devirde sürersen ancak o zaman diyorlar :D :D

regalde v olsa ben alırdım birde bizim motorlar o kadar pahalı değil ikinci elde 2500 e dolu kaynıyor zaten sanırsam supershadow un artık sıfırını getirmiyorlar onun yerine landcruise diye bir model getiriyorlar oda bizdeki motorun aynısı var tek kasası farklı adamlar harley davidson fatboy un juniour unu yapmışlar resmen :D :D yani harley fatboy 250 cc üretmeye kalksa olurdu land cruiser :) ama saçma bir fiyatı var çok pahalı ..

genel olarak bizim motorlar güzel ben satmayı düşünmüyorum çünkü ilk başda hobby olarak başlamışdım satar racing yada enduro makina alır haftasonları gezerim demişdim ama sürdükçe hele birde chopper cılarla takılırsan gurup halinde o chopper ruhu işliyor adama şimdi arkadaşların motoru var f650gs transalp falan sürüyorum çok garip geliyor motorlar :) onlar benim motoru sürdümü ama çok keyifli diyorlar hatta şu anda bir arkadaşım translp i olan parayı denkleştirip 250 lik bir chopper almayıda planlıyor bizim motorlardan ya regal ya bizimkilerden :)

bu yaz geçsin kışa motor üstünde çalışmalar yapabilirim rahatsız lık yapabilirim yani komple bir boya attırıp arka lastiği kalınlaştırmak istiyorum biraz daha tok görünür seleninde deri kaplamasını değiştirip farklı bir renk yapmak istiyorum xenon far falan takmak istiyorum :) var valla kafamda bir şeyler bakalım :)

canım opelim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
abi durun yaramıza tuz basma :(

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bir insan bir motora bu kadar güzel yakışır mı? Arkadaş Maşallah :D