Opel Astra J enjoy plus kaza sonrası hava yastıklarının açılmaması...

• Konuyu başlatan tolgahan06
  • Başlangıç tarihi
T

tolgahan06

Bilgi Girilmemiş
echo666 yazdı
OPEL Kaza Sırasında Aracımın Hava Yastıkları Açılmadı! 06 Ağustos 2011 tarihinde 23 Mart 2011 tarihinde Bursa Neskar'dan aldığım Astra j enjoy plus model aracımla orta şeritte seyir halindeyken, kontrolünü kaybedip sol şeritten orta şeride yani önüme yan dönen araca süratle çarptım. Çarpmanın etkisiyle sağ tarafa yön alan Astram'la bir de yol kenarındaki beton bariyere önden çarptım. Ardından beton bariyer üzerinden yolun yanındaki 8-10 m yüksekliğindeki yeşil alana 2 takla atarak araç ters bir şekilde düştü.

Bu kadar darbeye rağmen hava yastıklarımın biri dahi açılmadı. Emniyet kemerimin bağlı olması bir faciayı engelledi. Ancak tavanın ezilmesi sonucu basımdan yara aldım. Basımda 6 dikiş ve sol direğin eğilmesi sonucu omzumda incinme ile kazayı atlattım. Yan ve perde hava yastıklarım açılsaydı ne basımdan ne de omzumdan yara alırdım.

Durumu Opel genel müdürlüğüne bildirdim. Aracın serviste incelenip rapor çıkartılacağını ve tarafıma dönüş yapılacağını söylediler. Astra j ilk Opelim'di ufak tefek problemler dışında memnundum. Tabi bu olay basıma gelene kadar. Şu an Opel'e olan güvenim büyük ölçüde azaldı.

İlginç olan bu 4 aylık aracı ilk 2,5 ayında farklı bir sebepten İstanbul Bayrampasa odakta makineye bağlattım hava yastıklarıyla ilgili bir arıza kaydı çıkmadı. Ortalama 1 ay sonra yolda kalmamdan dolayı aracı tekrar Odak'a çektirdim, yine makineye bağlanan araçta hava yastıkları ya da farklı bir arızayla ilgili bir kayda rastlanmadı. Konuyla ilgili Opel tarafından gereken yapılmazsa hukuki yoldan hakkımı arayacağım.

not:kaynak şikayetvar.com dolaşırken buldum paylaşmak istedim bilginize

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Opel Astra J enjoy plus kaza sonrası hava yastıklarının açılmaması...

herhalde bu hava yastıklarıın açılma oranı % 100 değil...

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş

anlatılan kazaya göre hepsinin açılması gerekiyor. takla anında yani tekerlerin yerden kesilmesiyle hepsinin açılması gerektiğini düşünüyorum.
keşke okumasaydım içime kurt düştü.

T

tolgahan06

Bilgi Girilmemiş

Merdo link' Alıntı:
o zaman bu video ile başlayalım

Old Lady And Air Bag
bu kadarda hassas olmamalı bence mert belli bi hız limiti vardır illaki açılması için o zaman önümüzdeki araca tıkladıgımızda da açılsın  005hihih

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş

mercedesi görmüşken bu yaz gözümün önünde bir kaza olmuştu. araç mercedes yeni C kasalardan virajı alamayıp ışıkta bekleyen 4 aracın içine uçtu. araçlar volvo c70 yenikasa ( yandan çok hafif bir darbe aldı yan airbag açıldı), fiat doblo (önden darbe aldı ön 2 airbag açıldı), honda jazz yenikasa (yan ve ön airbagler açıldı), tofaş şahin(açacak airbagi yoktu).

ancak en ilginci her yeri dağılan yerden kesilen mercedes hiç bir airbag i açmadı. allahtan içinden canlı çıktılar.

T

tolgahan06

Bilgi Girilmemiş

şikayetvar.com da bir çok şey var.her markadan muzdarip olan yıgınla insan.okudukça insanın içi kararıyor gerçekten :)

esad J

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu en kötüsüydü heralde

arabama alman panzeri gözüyle bakarken hava yastığının açılmaması en büyük problemdir

edonmez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

֖ncelikle allah kimseye kaza bela göstermesin...  Benimde içime kurt düştü şimdi. böyle bir citti kazada bir tane dahi aırbag açılmıyorsa cok citti bir problem ve yazık o kadar para verip güvenli bir araca biniyoruz dememize.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolgahan bi an okurken sen kaza yaptin zannettim cok uzuldum takii yazinin sonunu okurken rahatladim.

T

tolgahan06

Bilgi Girilmemiş

edonmez link' Alıntı:
֖ncelikle allah kimseye kaza bela göstermesin...  Benimde içime kurt düştü şimdi. böyle bir citti kazada bir tane dahi aırbag açılmıyorsa cok citti bir problem ve yazık o kadar para verip güvenli bir araca biniyoruz dememize.

bende okuduğumda çok şaşırdım.herkesin bilmesini,okumasını istedim. teknik bi hata da olabilir veya başka bişey arkadaşın yalan beyandada bulunacağını düşünmüyorum ki bulunsada bi kazancı olmayacaktır.