Opel Astra J enjoy plus kaza sonrası hava yastıklarının açılmaması...

• Konuyu başlatan tolgahan06
  • Başlangıç tarihi

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

omergokbulak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yerlikuyum.com
Ynt: Opel Astra J enjoy plus kaza sonrası hava yastıklarının açılmaması...

hava yastıkları kemere bağlı değil. Bunun hava yastıkları nasıl açılmamış hayret. Hızı mı düşükmüş acaba?

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

omergokbulak link' Alıntı:
hava yastıkları kemere bağlı değil. Bunun hava yastıkları nasıl açılmamış hayret. Hızı mı düşükmüş acaba?

Darbeyi çok alttan aldım, ben bu kadarcık şeye yastık mastık açmam demiş olabilir belki. Kendine yakıştıramamıştır. (:)

ekoli06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Babamın takla atıp 20 metre tavanı üstünde gittiği Ford Fusionunda hava yastıkları açılmamıştı. Gerçi o arabanın önünde bu kadar hasar yoktu ama...

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracın onunde hasar yokki sadece tampon kırıldıgı ıcın varmıs gıbı gorunyor şaseye kaportaya bırsey olmamış.

unique

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben bundan 8 ay önce bir önceki kasa astra ile kaza yaptım. Aracım 2007 modeldi ve herşeyinden gayet memnundum. Virajda yanımdaki bayan beni sıkıştırdı ve savrulmaya başladım. Sonuç olarak kaldırımlara vurduktan sonra ara refüje çıkıp ağaca vurup durdum. Araba da tek başıma olmama rağmen, hem benim hemde ön yolcu koltuğunun air bag i açıldı. Benim kemerim takılı idi. Demek istediğim şu ki, airbag in emniyet kemerinden bağımsız açıldığına gözümle şahit oldum ama j kasasında nasıldır bilemiyorum. Aracım pert oldu fakat şase de hiçbirşey yoktu. Cidden çok sağlam olduğuna kanaat getirdik ve kaskodan parayı aldıktan sonra Astra j aldık.  Aracı satan bey bize, ön tarafta neden bu kadar hasar olduğuna dair bir açıklaması oldu. şasesi bu kadar sağlam olan bir aracın kaportasındaki hasara anlam verememiştik çünkü. Yayaları korumak için ön kaputun ortasına kadar kullanılan malzemenin diğer taraflardan daha yumuşak olduğunu ve önden alınan darbelerde daha çok hasar meydana geldiğini söyledi.  Ama bu okuduğum yazılar benimde içime kurt düşürdü. Acaba astra j lerde kronik bir problemmi bu :(