Opel Astra J enjoy plus kaza sonrası hava yastıklarının açılmaması...

• Konuyu başlatan tolgahan06
  • Başlangıç tarihi

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Opel Astra J enjoy plus kaza sonrası hava yastıklarının açılmaması...

Birkaç gün önce İ30'un hava yastıklarının açılmaması ile ilgili bir konu açıldığında herkes Hyundai araba mı derken oraya yazacaktım bizim araçların hava yastıklarının açılacağının da garantisi yok diye fakat vazgeçip yazmadım. Birisi şikayetvar sitesine yazmış. Birçok sebebi olabilir; en basitinden kemer takmayınca hava yastıkları açılmaz bildiğim kadarıyla yeni nesil araçlarda. Anlamadığım şey takla atanın hiç mi suçu yok  ;D

şikayevar sitesine bakarsanız bütün markalar da benzer şikayetler görürsünüz.

T

tolgahan06

Bilgi Girilmemiş

bulent_tnt link' Alıntı:
Tolgahan bi an okurken sen kaza yaptin zannettim cok uzuldum takii yazinin sonunu okurken rahatladim.

yok abi allaha çok şükür ben değilim düşündüğün için ayrıca teşekkürler.Allah kimsenin başına vermesin site site dolaşırken bu yorumu gördüm .dedim forumdaşlarla paylaşıyım sonuçta opelciyiz artısını eksisini iyice bilelim ve görelim.biraz öncede dediğim gibi belki araçta teknik bir hatada olabilir.ama olmamalı o araçtaki insan o kazayı canıylada ödeyebilirdi opel o saatten sonra tazminat ödese ne olur ödemese ne olur.

ecelnico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

11 senedir araç kullanırım bu aracı alalı 1 yıl oldu başına gelmeyen kalmadı ufak çaptada olsa. arabayı aldıgım 3. ayında arka kapıyı surttuk site ilk açıldıgında uye olanlar bilir. Çizgi şeklinde arka kapıda ve çamurlukta göçük var. Yaptırmadım boya dediler çok rahatsız etmiyor. Geçen ayda kızımı acile yetiştirmek için acele ederken arka tamponu vurduk 15 cm lik 3-4 tane arka tamponda çizik vardı. Fırça ile rutüş yaptırdım. Ama autoking mini onarımdan yaptırmayı düşünüyorum gözüme batıyor. bugunde arabanın altını vurdum. ( Aracın önü çok alçak ) Marşipiyelim altında araç boyunca şerit şeklinde demir levha var. Bu kısmın ön ucun 4 3-4 cm lik kısmı yamulmus. Bu marşipiyeli korumak için bir uzantımı acaba? önemli bir yer mi acaba?

ecelnico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BiG_BOSS ® link' Alıntı:
[quote author=ecelnico link=topic=3080.msg68088#msg68088 date=1323381074]
11 senedir araç kullanırım bu aracı alalı 1 yıl oldu başına gelmeyen kalmadı ufak çaptada olsa. arabayı aldıgım 3. ayında arka kapıyı surttuk site ilk açıldıgında uye olanlar bilir. Çizgi şeklinde arka kapıda ve çamurlukta göçük var. Yaptırmadım boya dediler çok rahatsız etmiyor. Geçen ayda kızımı acile yetiştirmek için acele ederken arka tamponu vurduk 15 cm lik 3-4 tane arka tamponda çizik vardı. Fırça ile rutüş yaptırdım. Ama autoking mini onarımdan yaptırmayı düşünüyorum gözüme batıyor. bugunde arabanın altını vurdum. ( Aracın önü çok alçak ) Marşipiyelim altında araç boyunca şerit şeklinde demir levha var. Bu kısmın ön ucun 4 3-4 cm lik kısmı yamulmus. Bu marşipiyeli korumak için bir uzantımı acaba? önemli bir yer mi acaba?

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=2446.15
[/quote]
teşekkürler önemli değilmiş. :D

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Valla benim kuzende 2002 senesinde 2002 model bir Vectra kaza geçirdi, ki araba pert oldu. 200 km'ye yakın bir süratle geçirdiği bu kazada şans eseri canlı kurtuldu ve arabası her yönden ve özellikle iki kez şöför tarafından darbe almasına rağmen (araç savrulup dönmeye başladığında birincisinde ön sol kapıdan elektrik direğine bindirip onu yere yatırmış, araba duramamış ve ikinci olarak yine şöför tarafından duvara bindirmiş) hiç bir airbag açılmamıştı. Sol omzu kırıldı, sol akciğeri delindi, kaburgaları haşat oldu ve dalağı patladığı için dalağı alındı. Bu ara sıra her marka ve her sınıfta olabilen bir durum, Allah korusun demekten başka yapılacak birşey yok çünkü yukarıda da bahsedildiği gibi ne bir hata mesajı ne de kullanmadan kendini gösteren bir işareti var. Mercedes'te dahi olması bindiğimiz arabaların kul yapısı araçlar olduğunu bize hatırlatan birşey.

T

tolgahan06

Bilgi Girilmemiş

cemomekan link' Alıntı:
yalnız anlattıgına gore bukdr taklaya vurmaya açılmadyısa ve arabadan sağ cıktıysa arabalarımız sağlam tamamdır iicim rahatladı 011zaa 011zaa
bu da ayrı bir bakış açısı  005hihih o da güzel.

mertandur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bizim kuzen,ford mondeo ile 4 takla attı hiçbir airbag'i açılmadı. :(

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cemomekan link' Alıntı:
yalnız anlattıgına gore bukdr taklaya vurmaya açılmadyısa ve arabadan sağ cıktıysa arabalarımız sağlam tamamdır iicim rahatladı 011zaa 011zaa

Hocam, aslında gerçek durum tam tersi.
Bir aracı çaprtığında, takla attığında hiçbir yeri ezilip büzülmeyecek şekilde yapabilirsiniz.FAKAT sert bir kaza anında darbeyi absorbe edecek ezilmeler olmadığı için araç içindekilerin maruz kaldığı ivme artar ve çok daha büyük kuvvetlere maruz kalırlar.

Bu yüzden özellikle otobüslerde bu konuda bir regülasyon var.Belli bir yere kadar araç iskeletinin ezilip bükülmesine izin veriliyor,fakat insanın yaşam alanına girmesine müsade etmiyor.
Diğer taraftan kaza yapan F1 araçlarını görmüşsünüzdür, bin tane parça sağa sola savruluyor.

Sonuç olarak arabaları çok sağlam yapmak da insana zarar veriyor.Bu konu da gene optimizayona geldi bak:)