opel en çok şikayet alan araç mıdır?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yillarin sürücüsü olarak,yeri geldi sifir mercedes,yeri gelince bmw,vw kullandim...
farki simdi omegayi mercedes E sinifi ile ki ayni model yili ile kiyaslarsak farki fiyati...
her opelimi 170bin km e kadar kullandim ve sattim hic birinden sikayetim olmadi,bakimini kendim yaptim...diyecegim bakarsan bag bakmassan dag olur misali...yoksa opel bence fiyatina göre iyi araba.

kismasali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
semia abim. bende opelimden çok memnunum. 2000 model astra cd 110000 km de. ikinci el aldım. her şeyi ile orjinal. 2200 km yol yaptım geçende. maşallah tık bile demedi. ama bu şikayet sitelerini biraz inceleyince insanın morali bozuluyor. arabamı değişince nasipse senin 1.3 dizel arabadan almak istiyorum. ama açıkçası toyotanın sorunsuzluğu en azından diğer markalara göre beni cezbediyor. toyota dizel de kafama yatan bi araba

selmete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o bol şikayet yazanlar. temiz bakımlı araç yerine gidip hurda döküntü son sahibini bekleyen ,opelleri ucuz ucuz alanlar. opel ne desin millet eşşeğe biner gibi biniyor ,bakım zamanı gelince yaptırmıyorlar ve böyle biniyorlar .araçta arıza yapınca opel kötü . ben 2001 vectra b 1.6 kullanıcısyım çok şükür bir sıkıntım yok bakımlarını ihmal etmem ,aracımada gözüm gibi bakarım sanayiyede yağ değişiminden yağ değişimine uğrarım.

aynen katılıyorum ben 2 yıl önce aracımı alırken 2-3 milyar altına aynı modelleri vardı satılık arabam çoookk temiz hiç bişeyi yok diyodu ama benim içime sinmiyodu önceki aracım uno sayesinde sanayideki herkezi tanıdım bana iyi çevre yaptırdı :) enson arabaya pasta cila yaptırdım 4-5 ay önce yağ değişimlerini saymıyorum tabii son sanayi görüşüm de o oldu

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
semia abim. bende opelimden çok memnunum. 2000 model astra cd 110000 km de. ikinci el aldım. her şeyi ile orjinal. 2200 km yol yaptım geçende. maşallah tık bile demedi. ama bu şikayet sitelerini biraz inceleyince insanın morali bozuluyor. arabamı değişince nasipse senin 1.3 dizel arabadan almak istiyorum. ama açıkçası toyotanın sorunsuzluğu en azından diğer markalara göre beni cezbediyor. toyota dizel de kafama yatan bi araba

Kardesim,avrupada su bir gercek...
toyota ve mazda ilk bes sene sorun cikarmyan arac listesinde ilkler.lakin sorun ondan sonra basliyor...ve parca fiyatlarin burda türkiyde bilmem bunlar yan sanayiye parca yaptirma izni vermiyor avrupada ve fiyatlari astronomik...burayi yani türkiyeyi bimilyorum.. simdiki opele gelince su an 11000km oldu hic sikayetim yok sessiz,yakitmi ankara trafiginde 5 litre 100 km de ...
gene sen bilirsin. bu araci almadan önce pegeout dan tut toyota hepsine baktim dedim kendime en iyi gene opel..pegeout 308 diesel sifiri test sürüsünde icerisi 130 da cok gürültülü idi..onuda burda söyleyeyim..hos seri idi ama serilikten önce kafami sisirmemesi lazim arac... ;)

Son düzenleme:

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bende aracımı alırken 16000 tl ye vectra 1.6 lar vardı. ben aracımı hatasız ve bakımlı olduğu için 18 200 tl ye almıştım. bu gün oto pazarına gezmeye gittim ,16000tl lik vectralar son sahiplerini hala bekliyordu. ben aracımı hemen pazarın içindeki oto prka çekmiştim. geri döndüğümde 3 kişi vardı başında illa sat diye tutturdular ,yok satsam içeri çekerdim falan dedim. çok ısrar ettiler bende aracımın diğer 1.6 lardan farkı olan extraları söyledim. cc,orjinal xenon mercekli farlar ,far yıkama,far sensörü,park sensörü,ışıklı güneşlikler,headers,komple sıfır eksoz sistemi,sıfır akü ve en önemlisi değişen boyanan olmadığını,bakımlarının tam olduğunu hepsini anlattım aracıma bayağı bir baktılar ve çok beğendiler.rakam olarakta 22000 tl dedim.
ve pazarı sabahtan beri geziyoruz temiz vectra bulamadık dediler.tam çıkarkende senin aracı gördük dediler. ve aracın üzerinden hiç bir şey sökmemek şartı ile 20000tl verdiler.bende son 21000 tl olur dedim. telefonumu aldılar düşünelim dediler. anlatmak istediğim temiz araç herzaman iyi para eder. ben ve benim gibi düşünenler , dökük alıp 2000 - 3000 tl harcamaktansa oynanmamış bakımlı araca daha fazla para ödeyip sıkıntısız araca binerler.

Son düzenleme:

kismasali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
semia kardeş 1.3 motor o kasadaki araca küçük gelir diyorlar. 1.3 motor bu arabayı nasıl kaldırıyor.

H

hkndvc

Bilgi Girilmemiş
benim gördüğüm kadarıyla opel servislerindeki araba canlılığı diğer servislerde yok gibi.

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
97 model astra 140,000km de şu ana kadar en büyük masrafı şarj dinamosunun bozulmasıydı. oda akünün 10 yıllık olmasından kaynaklanmış 125 liraya dinamo tamir edildi 125 liraya akü değişti. Dahada masraf çıkmadı. Ufak tefek şeyler her arabada olur ama ben bakıyorum adamın arka sileceği çok aşağı iniyor diye şikayet yazmış. Yahu git servise ayarlasınlar buda şikayet mi.

bilgisayarcii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslına bakarsanız opel araçlarda şikayetin en büyük sebebi bunu çözebilecek servisi bulmaktan kaynaklanan sorunlar. Yoksa bu kadar şikayet edileceğini sanmıyorum.

Forumdaki bir çok kullanıcının sorunlarına dikkat ederseniz kronik sorunlardan ve bu sorunun servis tarafından çözülemediği üzerinedir.

Şu an benim aracım 165.000 km de ve tek sıkıntım klima :D. Her sene bir yerinden kaçırıyor. Bu sene yaptırmadım artık. Biraz maddi sıkıntım var. Ama onun dışında aracımdan memnunum.

Şimdiye kadar beni yolda bırakmadı. Aldığım zamandan beri değiştirdiğim parçalarda miadını doldurduğu için değişti.

Neyse. Aracınıza ne kadar iyi bakarsanız o kadar az şikayetiniz olur. Bir de iyi servis bulun kasap değil.

Yasin_ist

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim şikayetim var sıfır arabamda sökülmedik yer kalmadı rezillikten başka -bişey değil
bir daha opelmi ASLA!!!!