Otomatik vites sevenler derneği

Morenmula

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motora bağlı bir kanat düşünün ve bunun karşısında şanzımana bağlı bir başka kanat. bunları yağ dolu bir haneye yerleştirin. motorun döndürdüğü kanat yağı döndürsün. dönen yağda karşı kanadı yani şanzımanı. alın size debriyaj sistemi.

bu sistem aynı zamanda yağ pompası barındırsın. bastığı yağı şanzımana versin. belli bir basınca ulaşınca çalışan dişlileri boşa çıkartıp diğer dişlileri devreye alsın.ama dişliler bildiğimiz dişli gibi olmasın. yanları birbirine değen 2 dişli yerine içi diş dolu bir çemberin içinde dönen 3 tane küçük dişli olsun. alın size otomatik şanzıman.

aslında sistem bakım gerektirmeyen uzun ömürlü ve aşınmanın en az gerçekleştiği bir sistem. çünki komple yağ ile çalışıyor. sadece yağı zamanında değiştirmenizi birde yasak haraketleri yapmanızı istemiyor. bunun haricinde araçla aynı ömürü paylaşacağı kesin. ama türkiye otomatik şanzımana uzun zamandır yabancı ve bilgisiz bu yüzden yağ değişim zamanlarına uyulmadı. idda ediyorumki şanzıman arızalarının %99u yağ değişim zamanlarındandır. %1 ide yağ kaçıran şanzımana yağ eklenmemesindendir. diğer herşey bunlara bağlı gelişiyor.

siz yağınıza dikkat edin. vitesi kurcalamayın sonrasında istediğiniz gibi sürün. torunlarınızın torunlarını bile görür o şanzıman.
Çok İyi Açıklamışsın Polat Abi... Eline ve Aklına Sağlık...:)

cenkerden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cenkim seriliği kaybettimi aracın. çıkma balata kullanmış olabilirler haberin olsun. bu arada ne yaptın arabanın durumlarını.

abicim 1 ve 2. viteste seri değil araba ama vites yükselince baya seri oluyo.yani lpgde 160 ı gecmiyordu ama şimdi 200 e dayıyo anlamadım gitti.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abicim 1 ve 2. viteste seri değil araba ama vites yükselince baya seri oluyo.yani lpgde 160 ı gecmiyordu ama şimdi 200 e dayıyo anlamadım gitti.

bazen çakallık yapıp çıkma balata kullanabiliyorlar. sendede bu durum olmuş olabilir. günahını almayım dicem ama sorunu yapamıyorlarsa para verme yada bırak halletsinler. sanırım arabasız kalamıyon sende benim gibi.

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam cemaat nigar ı teslim almış babam gece karanlığı telefon ışığıyla baktığım kadarı boya tutmuş cam değişmiş sabah detaylı bakacağım.çürükler 120 tl cam kasko bakalım babam hızı hissediyorum dedi bende bi deneyim

Morenmula

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam cemaat nigar ı teslim almış babam gece karanlığı telefon ışığıyla baktığım kadarı boya tutmuş cam değişmiş sabah detaylı bakacağım.çürükler 120 tl cam kasko bakalım babam hızı hissediyorum dedi bende bi deneyim
Hadi Hayırlı Olsun... Güle güle hisset hızı...:)

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et